Modernizace vítkovického stadionu

Plocha je skoro dokončena, dodělávají se poslední kusy obložení i obslužné lávky. Osvětlovací věže jsou nově natřené, osazují a zapojují se nové reflektory. Pokračují i práce na fasádách vstupních objektů a obou nových energocentrech.

Související články


Komentáře

 1. qisyfx :

  Jo to takhle kdyby ta nová tribuna byla podél celého obvodu, to by bylo žůžo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jiřík :

  Jestli ta tribuna má kapacitu 5000 diváků a cena byla přes 800 milionů korun, tak by mě zajímalo, kde se stala taková chyba ? Když v Polsku postavili za 500 milionů stadion pro 30 000 diváků.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. izzy :

  To stejné cena za plzeňský stadion, kde taky stavěli jen ochozy k hlavní tribuně. Navíc kromě toho že to postavili levněji, tak to měli v rekordně rychlém čase. Kdežto my budeme mít ve finále stadion za skoro miliardu , který se naplní jednou za rok. Ostrava – město sportu !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Jiřík: Už se to tady řešilo nekolikrát. Viz komentáře u příbuzných článků.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. tmdrzdk :

  No a když už máme tak krásnou novou tribunu, budou se i vedle toho stavět nějáké alespoň menší ochozy jak tomu bylo dřív, nebo to bude prostě prázdné a budeme mít jenom naproti sobě 2 tribuny?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. izzy :

  tmdrzdk: Ty by si chtěl za půl miliardy ještě něco víc??? Ale neboj, za další podobnou částku celý ten prstenec uzavřou a budeme mít nádherný, prázdný skanzen Metrostav.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. tmdrzdk :

  izzy:

  Nemusíš se hned navážet ;)
  A vůbec tady nemluvím o penězích, jen jsem zvědav jak alespoň na tu tretru tam budou chtít nasáčkovat tolik lidí, co tam chodilo do teď, když okolo nebudou žádné místa ani na stání ..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  tmdrzdk: Na tretru budou postaveny provizorní ochozy a po jejím skončení bude zahájena výstavba severní a jižní tribuny, které navážou na tu východní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. centos :

  Ostrava si zaslouží jak stadion na atletiku, tak stadion na fotbal.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Balde :

  vůbec nevidim důvod proc by banik pár sezon nemohl hrát na rekonstruovaných vítkácha pak by se opět přestěhoval na rekonstruované balazy

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. izzy :

  centos: tak nějak! A myslím že v jiné nezkorumpované zemi by za ty peníze co budou stát Vítky, byly oba stadiony po rekonstrukci. Viz. příklad Jiříka nahoře, Štruncových sadů v Plzni, nebo nového projektu stadionu v Hradci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Oasis :

  Balde: Kdyby se přestěhoval Baník na pár sezón od Vítkovic (dejme tomu 3,4), během níž by se sehnali peníze na Bazaly a zreknostruovaly se, tak je to v pohodě. Ale bojím se, že pokud už se jednou dostane Baník do Vítkovic, tak pak už se Bazaly opravovat nebudou, jelikož Baník sám to stěží dokáže ufinancovat (i sám majitel Plzně Paclík říkal, že bez financí města (které je vlastníkem) by stadion neopravili). A po přestěhování řekne Kajnar (nebo kterýkoliv jiný primátor, co tam bude sedět), že Vítkovice stačí, vložilo se do jejich rekonstrukce nevím kolik stovek milionů a druhý station je zbytečný a dopadne to jako v Brně (Lužánky a Srbská).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. FlakY :

  To že Baník nemá stadión je čistě jeho vina! Baník je soukromá společnost, která si zisky nechává pro sebe. Tohle se staví pro ostatní sportovce… Pokud si pamatuji, tak tam dříve měl hrát klub FC Vítkovice, který zkrachoval. Stadión si Baník měl řešit před 10-15 lety a ne jen o tom plkat. Záměrně si nechali chátrat stadión, který je dnes totálně na odpis. Divím se, že věže s reflektory ještě drží. Samozřejmě je to dluh bývalého vedení. Jestli se tento stadion dostaví, tak bude určitě nádherný a žádný Ostravan se za něj nebude stydět, ale důležité je aby byl využíván (klidně i 10x do roka) a pokryly se jeho náklady na údržbu a provoz. Stavět něco na pohled a nebo dělat si z toho studnu je o ničem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Jiřík :

  FlakY : Všude ve světě i u násstadiony z drtivé 99 % většiny vlastní (stát) či města. Fc-Vítkovice(MFK Vítkovice) možná budou hrát třetí ligu od nového roku takže stadion ve Vítkovicích se využije na plno(Atleti, Mládež Baníku, Muži Vítkovic, Mládež Vítkovic, Hasičský sport, Tretra atd … ).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. izzy :

  Prosím tě, mohu se zeptat co z toho, co jsi vyjmenoval (vyjma Golden Spike), potřebovalo tak nákladnou rekonstrukci zejména tribun ? Kam z toho přijde na konkrétní utkání, či závod více než 500 diváků ? Souhlas s tím, že v drtivé většině se jedná o městské stadiony, jenže jejich kapacitní využití je daleko daleko větší. Jediné co by mi dávalo smysl, že tam opravdu bude hrát Baník (byť jen dočasně).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. thrpst :

  Fotbalové stadiony ve světě naopak ve velké většině vlastní samy fotbalové kluby. Fotbal je jeden z mála sportů který si na sebe umí vydělat. To že se v případě Baníku jenom diletantsky žádá o dotace od města stále dokola je ubohé a čouhá za tím spíš levárna, ne-li krádež.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Balde :

  hl bude stadion který bude splnovat urcitá kriteria, takze se zde budou moct porádat vetsí mezinárodní akce, ve kterých má Ostrava dobrou praxi

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. centos :

  izzy: Osobně pochybuju, že město při stavbě toho atletického stadionu počítalo s tím, že tam bude hrát Baník. Samozřejmě by se jim to hodilo, měli by z toho radost a ta rekonstrukce by dávala mnohem větší smysl, jenže Baník tam hrát nechce a fanoušci tam taky nechcou. Baník tam prostě nepatří. A případné vynucené a dočasné (doufejme) uvrtání Baníku do Vítkovic smysl celé té rekonstrukci nedá.

  Proti rekonstrukci samotné ale nic nemám, spíše mi vadí ta cena. Tak nějak si myslím, že to šlo udělat mnohem levněji a zbyly by klidně peníze i na ty Bazaly..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. izzy :

  Tak nám na víkendové ostravské derby 2. a 3. nejlepšího mančaftu MFK Vítkovice-Petřkovice, přišlo celých 73 diváků!!! Bojím se, že tato stavba za miliardu byla podceněna a za chvíli nám kapacita tohoto stánku nebude stačit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  izzy: Učel stadionu nejsou jen fotbalové utkání.
  A proč by právě skoro druho-ligový Baník měl mít moderní stadion ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Jiřík :

  martin [msstavby.cz] : Když Baník nedostane licenci, tak druholigový určitě nebude. :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. izzy :

  Martine, a které jiné akce (mimo Golden Spike) navštíví více než 300 diváků ? Hasiči ? Juniorské mistrovství v atletice ? Baník nebude druholigový. Buď bude prvoligový, nebo bude konec (insolvence), nic mezi není možné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. marian :

  gong v dolní oblasti, stavba evropské úrovně, stála 250mil. Za ty peníze na vítkovickém stadionu koupí možná tak vybavení kanceláří…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Crazym :

  izzy: +1, skvěle jste mě pobavil, derby.. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Martin [msstavby.cz] :

  K Baníku. 100mil. na koupi Bazal se našlo. 200tis. na rekonstrukci fary v památkové zóně Přívoz ne. Navíc propadla dotace od ministerstva.
  Vivas Baník !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. marian :

  martin [msstavby.cz]: a co ty rozbité chodníky…myslím, že těch 115mega za bazaly bude teď mezi částí ostraváků velký hit :-)
  já osobně jsem srašně rád, že to město udělalo! aspoň nachvíli dostala malost na prdel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Jiřík :

  marian : Jj chodníky. Opravené chodníky by určitě přilákali do Ostravy turismus. :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Hynek [msstavby.cz] :

  Jiřík: pockej, turismus myslis to, jak se vezme asi 1000 policajtu vcetne vrtulniku, pouzaviraji se silnice, bandicka se na nadru nacpe do autobusu, vyplivne na stadione a to same v opacnem smeru? to mi teda taky moc jako turismus neprijde.

  nic proti sportu..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Jiřík :

  Hynek [msstavby.cz] : Na Baník jezdí na každý zápas fanoušci z Havířova, Karviné, Bohumína, Těšína, Opavska, Jižní Moravy, Nového Jičína, Vsetína, Prahy (kteří dlouhou dobu neudělali bordel na domácích zápasech)…. a samozřejmě i hosté. Těch policistů je zbytečně moc a přijde mi, že jsou neefektivní. A vrtulník ten je úplně zbytečný, vůbec nechápu smysl, když lítá 3 hodiny před zápasem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Žížal :

  Jo, jo mezi odpadky a zvratky všech banikovskych turistu chodíme jeste týden po zápase. Bydlím vedle stadionu. Až požádá o odkup časti budovy hospoda u helbicha nebo auto burza na Rudne, tak doufám, ze Kainar se k tomu díky odkazu k tradici taky postavi jako chlap…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.