Raduň s Opavou spojí cyklostezka

Obec Raduň a Opava uzavřely smlouvy na vyhotovené projektové dokumentace nové cyklostezky.

Zastupitelstvo města schvaluje

smlouvu o spolupráci (MMOPP00D539I) dle ustanovení § 46 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů mezi Obcí Raduň, se sídlem Gudrichova 79, 747 61 Raduň, IČ: 00300624, zastoupenou Přemyslem Schindlerem, starostou a statutárním městem Opava, se sídlem Horní náměstí 69, 746 01 Opava, IČ: 00300535, zastoupeno Ing. Tomášem Navrátilem, primátorem, na přípravě cyklistické stezky Opava – Raduň

Návrh vedení cyklistické stezky Opava – Raduň

zdroj: opava-city.cz

Související články


Komentáře

 1. Karel :

  Trasa cyklostezky je v mapce předběžná a může se změnit. Při té příležitosti by měli usilovat i o rozšíření té cesty aspoň o metr. Je úzká a v obloucích kolem lesíku před Raduní není přes stromy vidět, co jede v protisměru. Většina řidičů se tam bojí projíždět. Taky křižovatka ze směru od Opavy, kde hlavní je lomená odbočka na Raduň a vedlejší je rovně na Chvalíkovice je velmi nebezpečná. Zde by to chtělo taky upravit. Na Raduň ji předělat do oblouku a napojení trasy na Chvalíkovice odsunout o něco dál na rovný úsek klasickou T křižovatkou.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Pavel :

  Karel: Obávám se, že právě nová cyklostezka bude do budoucna důvodem, proč „nepůjde“ vyřešit problémy se silnicí, které jste popsal. Přitom v mapce i v jiných dokumentech je zamlčena a neřešena existence cyklotrasy 6078, která právě v problematickém úseku před Raduní vede až za rybníky z druhé strany a mohla by být (ale nebude) využita pro přestavbu na cyklostezku. https://mapy.cz/turisticka?x=17.9360225&y=49.9011404&z=16

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Jakub :

  Pavel:
  Přesně tak, přitom by stačilo postavit 730m podél Raduňky. Cyklostezka by vedla vhodnějším prostředím, než podél silnice, náklady na stavbu by byly řádově nižší. Toto řešení by řešilo i bezpečné napojení na Komárov a dále Velké Hoštice. To by ale opavský primátor musel mít mozek a ne tuk obalený steroidem a záda od ho*en.
  https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&rm=9pAOOxW9y1HngrGgWNg-dfa05Pp&x=17.9415136&y=49.9078898&z=15

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.