Demolice dolu Paskov

Fotky demolice těžní věže a okolních budov.

Těžní věž byla postavená v roce 1970, sloužila téměř 30 let a 12 let chátrá. Nikdo ji nechtěl ani zadarmo a začala se rozpadat. Její demolice je ale složitá, nesmí ohrozit firmy v okolí, odstřel tak nepřipadá v úvahu. Ve spolupráci s australskou firmou připravila ostravská společnost metodu, kterou zatím nikdo v ČR nepoužil. Postupně shora odřezává kusy stavby diamantovou pilou a diamantovým lanem a následně pak vydrcuje celkem zhruba 10 tisíc tun železobetonu.

Další informace v reportáži České televize.

Související články


Komentáře

 1. FlakY :

  Taky to tam má svou historii, ale když neslouží svému účelu, tak je dobře že se uvolní pozemky pro další využití. Celý Moravskoslezský kraj je zasažen těžebním, strojním, hutním, chemickým průmyslem a je potřeba to revitalizovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jiřík :

  FlakY : Těžký průmysl přechází na ten lehčí. A je jen dobře, že bývalý areál našel využití. Překladiště kamionů, greengas a další společnosti.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  Ani jsem nevěděl, že v areálu dnes něco je – vůbec tam do té oblasti nepřijdu. Tím lépe, že ta hrůza zmizí!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.