Stavbou roku 2016 je Městský stadion

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny informace o vítězi veřejného hlasování Stavba roku 2016 – Městský stadion Ostrava-Vítkovice.

Je rozhodnuto, stavbou roku 2016 je podle hlasování veřejnosti i odborné poroty dostavba Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích!

Dalšími oceněnými stavbami v prestižní soutěži, jejíž výsledky byly vyhlášeny ve čtvrtek večer, jsou pražský tunel Blanka, archeologický park v Pavlově, modernizace trati Tábor – Sudoměřice, stezka v oblacích v Dolní Moravě a rekonstrukce areálu Hospitalu v Kuksu.

Výsledky 24. ročníku soutěže Stavba roku vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která ji organizuje. Celkem přišlo 65 přihlášek, o sedm méně než v loňském rekordním roce. Do druhého kola postoupilo 29 staveb. Všechny postupující stavby navštívila odborná porota a z nich nominovala patnáct v Česku a tři v zahraničí.

Jak uvedli sami organizátoři, u veřejnosti, která hlasovala na internetu, vyhrála rekonstrukce víceúčelového Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích s velkou převahou.

stadion 5

„Porotci nás napínali, cena pro Ostravu byla totiž vyhlášena až jako pátá v pořadí, ale cenu pro modernizovaný stadion, který jsme přeměnili za zhruba 900 milionů korun, ocenili nejen jeho návštěvníci a sportovci, ale teď také odborná porota, a to je samozřejmě velmi potěšující fakt,“ řekl náměstek primátora pro sport a školství Martin Štěpánek, který se večerního předávání v Praze zúčastnil.

Ostravská architektura boduje

Letošní vítězství vítkovického stadionu navazuje na pro Ostravu úspěšný loňský ročník soutěže, ve kterém porota vítězně ocenila nástavbu vysoké pece Bolt Tower v Ostravě a obnovu budov v areálu Důl Hlubina tamtéž. Obě tyto stavby se nacházejí v industriálním areálu Dolní oblasti Vítkovice.

Ostravský Městský stadion, jehož rekonstrukci autorsky zaštítil tým architektů ve složení David Kotek, Zuzana Sýkorová a Josef Zlámal, byl dokončen v průběhu loňského roku. Po realizaci nových železobetonových ochozů byla poslední fází výstavby „černá kostka“, přístavba se zázemím pro fotbalový fanshop a prostorné mediální centrum, která propojuje hlavní tribunu s ochozy.

Od doby oficiálního otevření se stadion stal pravidelným hostitelem ligových zápasů fotbalového Baníku i Vítkovic, vrcholnou akcí je každoročně světový atletický mítink Zlatá tretra. Za poslední rok však do Vítkovic hned dvakrát zamířila také česká fotbalová reprezentace, která zde hrála proti Srbsku a Ázerbájdžánu.

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


1 komentář

  1. Infoš :

    Jen to dokazuje jak je naše stavebnictví resp hlavně architektura v pr..li, nebo spíše pohled lidí na to co je architektura. A to jak obyčejných lidí, tak i odborníků! Je to zdařilá a příjemná rekonstrukce, o tom žádná, ale stavba roku by přece měla být nějaká „pecka“, architektonicky hodnotná stavba, nebo stavba kde je použité nápadité, netypické a inovativní technické řešení. A to tato stavba prostě nepřináší. Je smutné že se u nás v republice nepostavilo nic, co by bylo lepší, nebo to tak možná někteří nevnímají. Kdyby to byla Allianz aréna, tak ok, ale vždyť toto je obyčejný, provinční stadion, ničím zajímavý, i když opakuji – hezky opravený. Smutné..

    Thumb up 6 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.