Hlasujte pro projekty v Lesoparku Benátky

Město Ostrava připravuje významnou proměnu oblasti, která zahrnuje Hulvácký les, areál Benátky, severní část Nové Vsi, Bedřišku a přední část Zábřehu kolem ulice U Hrůbků. S finančním přispěním Evropské unie případně soukromých investic by tak v budoucnosti mohlo dojít k oživení lokality, která je dnes ve velmi neutěšeném stavu. Jedná se o území o celkové rozloze 203 ha.

Projekt počítá s tím, že by zde v horizontu 10 až 20 let Ostravané získali místo pro příjemné využití volného času, oázu odpočinku, zábavy i sportu. Město si kvůli tomu nechalo vypracovat strategickou studii zahrnující 57 projektů. O tom, která část území se promění a v jakém pořadí, rozhodnou občané.

Občané celé Ostravy se mohou aktivně zapojit do výběru připravovaných projektů, a to hlasováním na webových stránkách http://benatky.ostrava.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o připravovaném záměru. Lidé mohou dát v období od 10. ledna do 30. dubna najevo, jak se jim jednotlivé projekty líbí a které projekty se budou realizovat. Finanční plán i všechny etapy realizace projektu budou veřejnosti průběžně představovány srozumitelnou a přehlednou formou.

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  tam je porjektu, kdybyste je davali postupně sem aspoň ty nejzajimavější, byla by zajimavá diskuze určitě

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Kubaiss :

  Tam píší do 31.03.2014

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aleš m. :

  Projekt počítá s tím, že by zde v horizontu 10 až 20 let – tedy řečeno – v nedohlednu

  Thumb up 1 Thumb down 4
 4. Balde :

  aleš m.: nemůže byt všechno hned

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. robert :

  Budou veřejnosti postupně představovány srozumitelnou a přehlednou formou……… Vypadá to, že stojíme před zásadním milníkem komunikace magistrátu s občany……

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Miv :

  Neuvěřitelné. Pokud se podaří realizovat byť jen polovina, bude to pro lokalitu zásadní zlom. Držím palce.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. Summerboy :

  Tak to je pecka, doufám, že se toho ve zralém věku dočkám :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. bapi :

  Pro začátek mi postačí nějaké cyklo a běžecké stezky. :) Když se k tomu trochu zkultivuje i pár rybníku, aby mohl člověk někde během léta posedět, tak jedině dobře. :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. vasatko :

  Souhlasím s BAPI – podle mě je teď nejdůležitější dostat tam lidi (tedy cyklo a běžecké trasy) s napojením na trasy podél Odry + ať se dá nějak dostat do Svinova přes žel. koleje (jinak než podél hlavního tahu na Porubu). Pak by se mohly jednotlivé části začít budovat a lidé by mohli sledovat proměnu.

  Škoda že už nebydlím v Mariánkách, bylo by to krásné místo na vycházky a projížďky (ale i tak – teď projíždím na kole touto oblastí často).

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.