Přestavba domu ve Vítkovicích

Fotografie přestavěného a rekonstruovaného domu v Ostravě-Vítkovicích.

Za aktuálními snímky je ukázán původní stav.
Za fotografie děkujeme čtenáři!

vitkovice

vitkovice

vitkovice

vitkovice

vitkovice

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  No né! To je skutečně velmi povedené!

  Thumb up 5 Thumb down 1
 2. Kostelnik :

  Takhle se to ma delat!
  Ne ze bych nemel vyhrady, ale ponecham si je pro sebe, naopak plusy – helmice veze aj s mrizi korouhvickou, tvary oken, pasova bosaz a kordonova rimsa, pilastry – WOW, tohle je rekonstrukce roku

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. thvari :

  Summerboy : souhlas! někdo vynaložil nemalé prostředky (soudě podle velikosti a stáří objektu) na moc pěknou rekonstrukci

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. Lip :

  Super!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Crazym :

  Taky jsem si říkal, že tohle je velmi dobře zhodnocený majetek a uložené peníze. Podle schránek a zvonků tam je šest samostatných prostor, bytů. Tak jak tu čtvrť nemusím, tak v tomhle bych klidně bydlel. A když se dívám jak velkou to má zahradu, tak bych i zapomněl na lokalitu :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Marek :

  Crazym: dle mého jedna z nejlepších lokalit pro bydlení. Klid, zeleň, rodinné/max. činžovní domy, slušná dopravní obslužnost a černých minimum. Štramberská je docela daleko a i tam se to docela uklidnilo a na Svatoplukové to také není žádné ghetto.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. aggu :

  Okna dělají barák. Když mám na blbinky u kováře, tak mám i na pořádná okna. A ty rohová raději no comment….
  Svislý rudý pruh nechápu. Chápal bych přízemí jinou barvou, ale tohle.. Móda křiklavých fasád ještě neskončila, asi..
  Chtělo by to porovnat s původní fasádou.
  Jinak Vítkovice rulez!

  Thumb up 1 Thumb down 5
 8. Crazym :

  Marek: Jedna z nejlepších? No, zas bych to nepřeháněl i když je pravda, že se to tam v poslední době dost zvedlo, lékařská fakulta, dům pro seniory, sportoviště U cementárny, opravené domy na Dehtové, Syllabově, Štramberské aj., prestižní škola PORG a určitě by se našlo i jiné ale stále to je lokalita sevřená průmyslem a čtyřproudovou Plzeňskou a to se nezmění.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Ať se dívám jak se dívám tak stavba žádné rohové okno nemá a to že se vám víc líbila původní fasáda je dost podivné.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Jiřík :

  Okna a barva se dají vždy vyměnit. Důležité je že to prokouklo a stavba byla zachráněna. Předtím to opravdu vypadalo na demolici.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Hned 1. fotka za sloupem VO. Děs.
  Původní fasádou samozřejmě nemyslím tu komunistickou, zaprášenou, a oholenou na kost. Vila je předválečná. Otázka jak vypadala…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Balde :

  fasáda ztmavne V OVe do roka :D budme v poho

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. jih :

  Obávám že NPÚ vidí rekonstrukci roku trochu jinak … barvy jsou vážně dost frutózní, citrón, meloun atd .. a bosáže a lizény tak nějak +- ale 100pro vážně ne, takže proč…proč ne, ale ze všeho nejvíc jenom jakože…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. Crazym :

  aggu: Kterou válku myslíte? Protože tahle vila pamatuje i Bůrské války :-) Zas to nepřehánějme s tím architektonicko estetickým cítěním. Myslím, že ta rekonstrukce ať je jakákoliv zachránila tu budovu před rozpadem a výsledek nevypadá zas tak špatně. Většina lidí co tu kritizuje její detaily by v případě kdyby jim říkala pane byla na ni hrdá. Tady máte i nějaké fota zevnitř: http://reality.avizo.cz/pronajem-novy-2-1-76-m2-ov-vitkovice-syllabova-9779485.html

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. Rýša :

  Dávám palec nahoru i za nové oplocení, které k budově působí docela dobře. Jinak z rujny zachráněný a dobře opravený dům. A konstatuji, že ne tuctově. Právě ta věžička mu dodala punc netutovosti. Lokalitu neznám, ale zahrada u domu mne taky překvapila.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Pavel :

  Souhlasím s JIH, celá rekonstrukce je opravdu tak trochu divadelní kulisy. Hodně barev a na detail se nehledí. To je škoda. Samozřejmě, měřeno dezolátním původním stavem je to velká změna k lepšímu a patrně záchrana před budoucím zbouráním. To je pozitivní. Ale někdo zde vyzdvihoval bosáž – fajn, ale toto je pouze markýrování pruhů z polysterenu ala bosáž, přičemž ta původní měla zcela jiné proporce. Skoro bych řekl, že stylově nejčistější jen ten plot. Ten je opravdu povedený.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 17. Nimrod :

  A co ta šílená věž? To se někomu líbí…tak proti gustu…jinak mi to nepřipradá něco extra. Jako vyvedené jo, ale jinak běžné…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 18. acdlcia [msstavby.cz] :

  Nimrod: Pod ní měl dříve pokoj Fester Addams.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Marek :

  Crazy:
  Plzeňská je dost daleko a nejbližší „špinavý“ průmysl je také pěkný kus. Obecně, pokud do půl kilometru je to velmi klidná lokalita v „centru“ města/čtvrti, ale každý má svou vizi ideální lokality bydlení. Osobně, mě nenapadá lepší lokalita v ově, možná kousek v komeňáku a něco na slezské.

  Pavel:
  a jak myslíš, že se dělaly původní bosáže? Pokud nejde o kamenné či cihelné režné zdivo, které beru jako opravdu poctivé vnější estetické prvky, tak je to vždy nějaká „výplň“ s povrchovou úpravou. Dříve to byla malta/omítka (vápno, písek, cement), dnes je to polystyren. Je 21 století, tak ten polystyren/vatu prostě akceptujme.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.