Z Prahy do Nových Vítkovic

Pražanům chce Nové Vítkovice ukázat průmyslník Jan Světlík nejen na výstavě „Vítkovická katedrála“, která se bude konat v koncem dubna v Galerii Zdeňka Sklenáře. Tisícovka zájemců dostane možnost koupit si za výhodnou cenu několika set korun balíček se zpáteční jízdenkou na vlak, autobusovou dopravou z ostravského nádraží do Dolní oblasti Vítkovic včetně vstupenky na Vysokou pec číslo 1.

„Obsadíme 200 míst v pěti vlacích. Návštěvníci pražské výstavy, kteří si koupí balíčky na 1. května, získají kompletní servis včetně přednostního práva prohlídky pece,“ láká do Ostravy Světlík.

1. května společnost Vítkovice pořádá tradiční Den otevřených dveří. „Tentokrát nabídneme lidem možnost prohlédnout si kromě výrobních provozů i skvostnou architekturu, kterou si Ostrava zaslouží.

Výjimečně je pustíme do plynojemu, který proměňujeme v multifunkční aulu, ale ještě nebude zkolaudovaný, i do objektu VI. energetické ústředny, kterou čeká proměna ve Svět techniky,“ popisuje Světlík.

„Chceme, aby se v Nových Vítkovicích v budoucnu učili žáci základních i středních škol. Ceny musí být takové, aby tam denně chodily stovky, tisíce lidí,“ plánuje Světlík.

aktuální stav:

celý článek + další fotky: idnes.cz