Nový stadion na Bazalech

Autor projektu: PROJEKTSTUDIO 

Koncepce stadionu pro zhruba 20.000 lidí, který je situován ve stopě stávajícího stadionu na Bazalech. Součástí projektu je i doplnění celého areálu o halu pro míčové sporty, prostory komerce a nutný parking. Celkový tvar kopíruje siluetu kopce, který takto doplňuje a zbytečně jej nenavyšuje. Stadion má i při své velikosti přiměřené měřítko k okolním objektům a to díky svému zahloubení.

Zdroj: FB stránky PROJEKTSTUDIO

Související články


Komentáře

 1. PetrP :

  Většinou se nemodlím, ale asi začnu, aby tohle stálo… :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Coppola :

  Tak na toto jsem čekal dlouho. Už léta každému s kým o tom mluvím tvrdím, že by neměl být problém vybudovat na Bazalech stadion odpovídající všem požadavkům ČMFS a UEFA a že jde jen o ochotu a o peníze. A hle tady to máme. Nádherná studie! Kéž bych se někdy dožil její realizace. Budu fandit novým majitelům Baníku, ať se jim to podaří uskutečnit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. piba :

  Koncepce krásná, ale raději kvalitní hráče, než stadion.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. PetrP :

  Nejlépe obojí :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Sanju :

  Nemá někdo informace o tom, jak je to na Bazalech se stabilitou podloží? Jeden čas šly řeči, že stejně jsou nějaké stavební úpravy riskantní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. MM :

  Sanju: Ohledně stability podloží, to jsou kecy Petery a vedení města. Potřebovali Baník z Bazalů vypudit. Staví se stadion ve Vítkovicích kde město utopí stovky milionů korun pro jednu akci za rok, Zlatou tretru. Je to jasný tunel. Nový stadion na Bazalech se dá postavit úplně bez problémů a já věřím, že se to podaří. Jen pro představu, většinu supermarketů a hypermarketů v Ostravě a okolí zařizoval nový majitel, viz. pozemky pod Futurem. Nejsou to žádní žebráci. Návrh na nový stadion je nádherný a věřím, že se to podaří dotáhnout a ideálně zrušit tu předraženou rekonstrukci Vítkovického nesmyslu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  @Sanju: Přímo na trávníku kousek od hodin je registrované staré důlní dílo. Původ neznám, asi nějaká mělká jáma, protože v okolí se v 19. století pilně kutalo v rámci tzv. Jakloveckých dolů. Kousek na jihozápad od hlavní tribuny (pod mostem) bývala mělká, 16m hluboká větrní jáma „Světlík 2“. Víc jsem z jedné chytré knížky nevyčet ;) Území tedy JE historicky poddolované, současný stav poklesů asi budou líp vědět na bývalém OKD IMGE, kteří měli měření poklesů na starosti, ale imho poklesy budou už dneska nulové (všechno se likvidovalo ještě na konci 19. století).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. aggu :

  Moc se mi líbí koncepce nového stadionu, hlavně výměna hlavní tribuny za S-ko s respektem spádu svahu, odkrytí skalního podloží (i když tam asi půjde torkret)…atd. Asi by se s tím mohli projektanti vyhrát, ty tvary tribun by měla kreslit Zaha Hadid :-) Ale čekám, že bude málo zlaťáků, tak se bude šetřit kde se dá. I tak to ale vypadá moc pěkně a mohl by to být nejkrásnější stadion v CZ.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. llipec :

  Doufám, že to někdy bude!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Tomin :

  Velmi smělé, ale taky velmi pěkné…držím palce, ať to výjde.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. thrpst :

  Jsem asi docela skeptický, nějak návrhu nevěřím že by se dal na tom místě realizovat. Nesedí mi hmoty. Možná by mi pomohl výkres jednoho nebo dvou řezů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. michal :

  I mně se velmi líbí a byl bych rád by se stalo realitou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Nimrod :

  Jsem skeptik a nevěřím, že se to podaří. Stejně tak ani nevěřím novým majitelům – na chvilku ukolébají veřejnost (načasování před ligou je perfektní), na jaro nechají Baník spadnoout (mě osobně to nevadí, fotbal jde mimo mě), rok budou dělat, že se snaží ho zachránit – pak ho přesunou na Vítkovický stadion a rázem budou mít super pozemky v centru města pro jakoukoliv výstavbu či další business.
  MM: s tím poddolováním to pravda je (co třeba ta díra uprostřed stadionu před pár lety, tu asi zařídili Marťani ne?) a vaše slova o nějakém tunelu si raději nechte k pivu, nebo předložte důkazy…

  Jinak Davidovi Kotkovi s ProjektStudia fandím, dělal i návrhy na přestavbu Vítkovického stadionu a když se to nějakým zázrakem podaří dotáhnout, tak určitě na nějaký koncert tam zajdu. Good Luck!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. MM :

  Nimrod: No od Vás to opravdu sedí, ty slova k pivu. Vždyť nové majitele haníte ještě před tím, než něco udělali. Nic o tom nevíte, ale píšete tu rozumy. Baník koupili, protože ho chtějí zachránit, je to několik podnikatelů, kterým, možná se to zdá naivní, jde o fotbal. Navíc podle územního plánu nelze na Bazalech stavět byty. Rekonstrukce tam jde udělat Vítkovice jsou mrtvý projekt. Fotbal se tam nikdy hrát nebude, město jen vyhodí peníze. Každý ví co provází přestavbu Vítkovic, politici se hádali co se stadionem. Šlo jen a jen o pozemky, směny s Riderou atd. ČEZ Aréna je jasným důkazem jak město hospodaří s penězi. Stejný scénář je teď u rekonstrukce Vítkovického stadionu. Doteď není znám ani celkový rozpočet!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Miv :

  Skvělý projekt. V tuto chvíli je hodnocení možností realizace jen tlachání. Sám bych si letos především přál, aby letos Baník hlavně nesestoupil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: K poddolování se vyjádřil jeden z autorů projektu David Kotek v článku deníku :„Vím, že se tady mluvilo o tom, že se na Bazalech kvůli nějakým dírám nedá nic stavět. Zjišťovali jsme to, a není v tom problém. Jestli tam nějaké díry jsou, tak se prostě zabetonují, my navíc neprojektujeme žádné monstrum, ale lehké konstrukce,“ vysvětloval dále Kotek.“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. tom :

  Si baníkovci ani nezaslouží, za to jakou dělají ostudu svému týmu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. PetrP :

  tom: S tímto nesouhlasím, ostudu dělá cca. 80 osob + poláci, kteří přijíždějí do Ostravy na fotbal (nebo se porvat). Taky fandím Baníku a bordel nedělám. A takových je 95% lidí… Jen je třeba upravit trestní řád (tvrdé tresty), aby byly postihnutelní…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. centos :

  O Polácích na fotbale v Ostravě nezainteresovaní vůbec neví, bo se tu ti Poláci nijak neprojevují. Tak nevím, o jaké ostudě je tady řeč.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Dotaci města Baník využije na rekonstrukci Bazalů“ na denik.cz: http://goo.gl/4NMx7
  +clanek „Ostrava pomůže Baníku. Posílá deset milionů na modernější Bazaly“ na idnes.cz: http://goo.gl/eoqgl

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Trávník na Bazalech může „zarůst“ byty. Když ho nebudou chtít sportovci“ na idnes.cz: http://goo.gl/l3MZYG

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: ano ANO A N O Konečně je to tady. Pro byty jsou to ideální pozemky. Stadion může být v podstatě kdekoliv.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 23. Rado :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ale byty taky.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 24. acdlcia [msstavby.cz] :

  Rado: Třeba tady http://www.mapy.cz/s/ifze Lokalita je vybavena i vlastním nájezdem na dálniční přivaděč a prostoru je tam dost na stadion i veškeré zázemí. A nejsem toho názoru že je to stejně vhodné i pro bytovou výstavbu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. balde :

  acdlcia [msstavby.cz]: tam bude prumyslová zona

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. acdlcia [msstavby.cz] :

  balde: To je v tuto chvíli jedno, byl to jen příklad pro porovnání vhodnosti lokality pro stadion a bytovou výstavbu. Neříkám že se má stadion stavět právě tady, ale podobných míst je více.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. thvari :

  acdlcia [msstavby.cz]: já se považuju za celkem velkého fanouška FCB a taky mě osud Bazalů nějak nedojímá a nechápu ty nářky nad tím, jak Bazaly musí zůstat fotbalovým stadionem. logicky nedávaji smysl, když už předtím zanikla Střelnice, de facto původní stadion. pokud se tam zrovna nepostaví nákupní centrum, neprotestoval bych proti pěkným bytovkám ani rodinným domům, ta lokalita si o to přímo říká.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.