Bývalý hotel Centrum – aktuálně

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Vlastník městská společnost DISTEP, a.s., aktuálně finalizuje s demontážemi v interiéru a chystá se na odstrojování obkladů z vnější části budovy. V řízení je stavební povolení pro jednotlivé části objektu.

Bývalý hotel Centrum ve Frýdku-Místku prochází proměnou. Vlastník městská společnost DISTEP, a.s., finišuje s pracemi v interiéru. Jak obytná, tak administrativně-technická část jsou nyní ve vnitřních prostorách plně vyklizeny od veškerého mobiliáře, inventáře i starých ekologických zátěží, jako jsou sklady chemických látek, nebezpečné odpady a další.

Před dokončením je odstrojování původních vnitřních technologií a gastro-vybavení. Finalizují se demontáže původně zakrytých instalací, keramických obkladů a dlažeb, podhledů, krytů a dalších povrchových a podpovrchových konstrukcí. Stavba bude vevnitř vyčištěna až po obnaženou úroveň některých nosných konstrukcí,“ uvedl předseda představenstva společnosti DISTEP, a.s., Jiří Čuda.

V závislosti na klimatických podmínkách pracovníci odstraňují venkovní keramické obklady fasády. Jakmile to povětrnostní a teplotní podmínky po zimním období dovolí, začnou také s odstrojováním hliníkových obkladů z výškové, původně lůžkové části budovy.

„Společně se stavebním úřadem, odborem životního prostředí zdejšího magistrátu a ostatními dotčenými orgány aktivně řešíme stavební povolení pro jednotlivé části budovy, včetně venkovních ploch. Věříme, že projednání příslušných povolení nám nezkomplikuje právě probíhající období přelomové změny stavební legislativy i technických a bezpečnostních požadavků na výstavbu obecně,“ dodal předseda představenstva společnosti Jiří Čuda.

Město Frýdek-Místek koupilo chátrající hotel Centrum v roce 2018. Původní plány na přestavbu a vybudování ubytování pro seniory se ukázaly kvůli technickým parametrům budovy jako nereálné. Finančně neefektivní se ukázala také varianta zbourání objektu a výstavby bytů, která by vyšla na půl miliardy korun. Frýdek-Místek proto hledal cestu, jak objekt zachránit a smysluplně a efektivně jej využít. Získala jej na základě kupní smlouvy nakonec městská společnost.

Část bývalého hotelu DISTEP rekonstruuje na své provozní potřeby. Do nefunkčních prostor restauračního traktu přesídlí vedení a střediska dopravy a údržby. V ubytovací části budou zrekonstruovány prostory pro byty a občanskou vybavenost.

zdroj: frydekmistek.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Michal :

  „Finančně neefektivní se ukázala také varianta zbourání objektu a výstavby bytů, která by vyšla na půl miliardy korun.“
  Tu kalkulaci, jak přišli k 500 000 000 Kč, bych rád viděl. Pokud vůbec něco takového vzniklo.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 2. M :

  „Původní plány na přestavbu a vybudování ubytování pro seniory se ukázaly kvůli technickým parametrům budovy jako nereálné.“

  „V ubytovací části budou zrekonstruovány prostory pro byty a občanskou vybavenost.“

  Takže senioři mají nějaká speciální pravidla a parametry, ale rekonstrukce na „obyčejné“ byty je naprosto bez problémů? Co je tohle zase za blbost?

  Thumb up 2 Thumb down 7
 3. Ondřej :

  M: Bezbariérové záchody a koupelny zaberou hodně místa, a dispozice to asi neumožňuje/nebo to nevychází cenově

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Dr. Kohn :

  M: Toto může napsat opravdu pouze mladý člověk. Až budete starý, tak pochopíte, že důchodci opravdu mají speciální požadavky na bydlení.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.