Rekonstrukce objektu technických služeb

V Ostravě – Michálkovicích byla dokončena rekonstrukce objektu technických služeb.

Došlo k výměně zavěšeného pláště a zateplení/ opravě zbývajících fasád. V přízemí byl vytvořen prosklený parter.michalkoivce
michalkovice
michalkoivce

Související články


Komentáře

 1. balde :

  sympatické

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Infoš :

  Slušné, decentní, moderní a vhodné svému účelu. Proč to tak nejde pokaždé?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Dog :

  neskutečný rozdíl oproti starému stavu… palec nahoru.
  Jen drobná poznámka – objekt není v Michálkovicích, ale na Slezské…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Autor :

  Proč to nejde i jinde?
  1. Veřejný sektor (starostové, příspěvkovky, kraj) chce DOTACI. V jejich očích stojí dotační agentura, zpracovatel výběrového řízení a dodavatel (stavební firma) výše než architekt/projektant a energetický specialista(auditor). Projekt je pro ně často nepříjemná a zbytečně drahá administrativa! Úvaha o estetice se redukuje na peklo jménem „barevné řešení fasády“. Motivace zlepšit stav budovy celkově bývá obvykle ze strany investora minimální.
  2. Postup bývá následující: Nejprve se zakreslí stávající stav. Z něj energetický auditor v energetickém auditu/posudku spočítá výchozí a navrhovaný stav. Protože není projektant stavby (a většinou tomu ani nerozumí), tak se omezí pouze na to že navrhne tloušťky zateplení součinitele prostupů oken a dveří. Plochy oken a dveří nemění. Energetický posudek je výchozím podkladem pro další stupeň projektové dokumentace (DSP, DPS). Tento stupeň se u větších staveb soutěží na nejnižší cenu s podmínku závaznosti eng. posudku.
  3. Já jsem mohl hodit původní projekt pro DSP za hlavu(klasická zateplovací orgie), protože jsem zároveň eng. auditor a veškeré úpravy v souvislosti s eng. auditem jsem si sám autorizoval. Co jsem musel dodržet byly plochy oken a dveří stanovené v dotaci….
  4. Jak by to šlo zlepšit: Na začátku spolupráce architekta a eng. specialisty. Jenže to by byla pro eng. specialisty práce navíc. Eng. posudek/audity měl vycházet ze zpracované studie. A architekt celý proces přípravy prodraží o tu studii. Existuje pořád riziko, že i on sklouzne do pekla jménem „barvené řešení fasády“
  5. Asi si všichni vzpomenou na tuto stavbu: http://www.msstavby.cz/rekonstrukce-budovy-sse-na-jizdarne-26-03-2015/
  Zde byl investor s projektantem tak spokojený, že stavbu provedl dobře, tak se rozhodl využít jeho služby znovu.

  Kdyby někdo z architektů potřeboval pohnout s čímkoliv kolem energetiky staveb, aniž by musel barák úplně utrpět, tak se může ozvat skrz http://www.keamsk.cz Oni už vás přesměrují;) Většinou to jde.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.