Chleborádova / Radvanická

Často zde na webových stránkách zveřejňujeme také novostavby řadových dům. Občas jsou s velikostí zahrady na hranici rozumného bydlení. Ovšem projekt na ulici Chleborádova ve Slezské Ostravě svými „prostornými zahradami“ překonal vše. Prostor před objekty je vyhrazen pro parkování automobilů.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. zerdě :

  jeeeee, nová tovární hala

  Thumb up 11 Thumb down 8
 2. Fuj :

  Tak toto museli dlouho vymýšlet 🙈🙈👎👎

  Thumb up 6 Thumb down 11
 3. aggu :

  Normální řadovka, fajn místo…

  Thumb up 8 Thumb down 8
 4. Crazym :

  A budou zřejmě i další, jak jezdím kolem vidím tam přípravu na ulici Radvanické https://mapy.cz/s/daleganere Jen nenacházím nikde info na netu, nevíte někdo něco?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 5. MareK :

  Radost pro toho majitelé co s tím sousedí, ale třeba bude za chvíli prodávat a sousedům rozšiřovat zahrádky. 😂

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. PaG :

  Z mého pohledu zajímavý projekt. Na rozdíl od mnoha jiných staveb je zde vhodná orientace vůči světovým stranám, prostor před domy je dle fotek cca 12-15m (Superb je cca 5m dlouhý), to je na auto i slušnou předzahrádku na jih. Terasa a zahrádka nemusí být nutně „za“ domem, v případě řadovek jde stejně o sdílené soukromí a orientace vůči jihu je zde dobře využita. Při umístění velmi blízko pozemku sousedícího ze severní strany zde zřejmě/ snad muselo dojít k souhlasu majitele tohoto pozemku s takto blízkým umístěním. Tvary se mi zdají čisté a jednoduché, je to otázka vkusu každého (soudruha). 3 podlaží jsou dost, ale to je na možnostech/ zvážení každého, při stejné podlahové ploše domu a 2 podlažích by ten dům musel být o „x“ desítek procent dražší. Pokud by bylo doplněno o krytá parkovací stání na hranici pozemku, vytvářející soukromí při pohledu z ulice Chlebodárova, popř. dělící prvky mezi jednotlivými domy zajišťující větší soukromí, považoval bych za „z venku“ povedený projekt.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. MareK :

  PaG: pokud se nepletu, tak stavba může být 2m od hranice pozemku, což v tomhle případě je nejspíše dodrženo na centimetr. Orientace na jih, zejména „výkladní skříň“ a ještě do cesty, to bude hodně o kompromisech.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. PaG :

  MareK: Reagoval jsem především na velikost zahrádky zmiňované v popisu k článku a z mého pohledu vhodné umístění domů na severní straně pozemku (opět: pokud nebyly poškozeny práva majitele sousedních pozemků, jinak zastavovat ve městě hluché místa je na tomto webu mnohokrát opakovaná správná cesta). Pokud bych já na tomto (nebo části) pozemku stavěl dům pro sebe, umístil bych jej podobně. Velikost pozemku jednoznačně znamená kompromis (ale odráží se pak i v ceně). Velkoformátové prosklení je otázka názoru/ potřeb/ životního stylu. Já bych jej přivítal..ale odstínil bych pozemek krytým stáním na hranici s ulicí chlebodárova..jak jsem psal. Nemám povědomí, jak má projekt vypadat, až bude hotový, ani o vnitřních dispozicích, ale umístění domů na severní straně i masivní prosklení přízemí (obytného prostoru?)považuji za dobré řešení k bydlení. Mnoho lidí má panickou hrůzu, že se jim „někdo“ dívá do okna, mnoho ale ne, nepotřebují záclony/ závěsy/ žaluzie a upřednostňují denní světlo, popř i výhled (který zde bude samozřejmě jen omezený), je to volba každého.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  PaG: Když to shrnu v kostce, tak celé osazení objektu na pozemku je na špatné.

  Podélná orientace východ-západ dala vzniknout tomu, že průčelí je orientováno po celou dobu slunečního svitu víceméně na jih. Naopak zadní strana je orientována na sever. Kde prakticky nikdy přímo nezasvítí slunce. Jelikož jsou to domy řadové a ani krajní domy nemají v bocích okna, jsou pak přímé sluneční zisky pouze do jihu. Upřímně nechápu, jak v místnostech orientovaných na sever řešili proslunění.

  Vymezení pobytového prostoru před domy dává vzniknou také mnoha problémům. První je soukromí.
  Chápu, že někoho třeba opalování před domem, s tím že ho uvidí celá ulice, může uspokojovat, ale není to to pravé. Vsadím se, že si plno budoucích rezidentů vyřeší soukromí betonovým plotem, nebo rákosem či plachtou přes pletivo plotu. Ve finále to bude vypadat jako slum.
  Někomu také může vadit oslňující světlo od automobilů po příjezdové cestě, které bude pronikat proskleným přízemím.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. PaG :

  Martin [msstavby.cz]: Děkuji za odpověď, nehodlám dělat tomuto projektu advokáta, je určitě kompromisní, a myslím, že zhodnocení by mohlo přijít, až bude hotový, ale v některých bodech s Vámi nesouhlasím. Při pohledu na velikost půdorysu a rozmístění oken bych si tipnul, že na sever bude mít dům umístěné schodiště, koupelny, šatny. V 3. podlaží jsou na fotkách vidět na východ umístěné velké střešní okna. Otázka soukromí je u řadovek stejná z mého pohledu před/za domem (opět: pokud budou domy odstíněny z ulice..) Dle mého názoru by vhodné (a jednotné) oddělení před/zahrad jednotlivých domů mělo být součástí hotového projektu. Tímto bych za mne tuto diskuzi uzavřel, díky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. MM :

  MareK: Na výjimku jsou to 2 metry, takže asi soused musel souhlasit. Třeba se počítá, že to časem prodá nebo tam dožije a tím se potom ty zahrady prodlouží.

  PaG: Střešní okna jsou u řadovky úplné peklo, zvlášť teď v zimě. Jakmile nasněží, máte permanentní tmu a nemůžete větrat. Vidím to u sousedů, kteří to řešili podobně. Chápu, že to vypadá čistěji na oko, ale lepší volba je vikýř.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Dalibor :

  Crazym: Crazym: Projekt počítá s 18 ti řadovými domy. V první fázi se realizuje 9 domů na ulici Chleborádova.Ve druhé fázi se bude stavět z ulice Radvanická, čili orientace ke světovým stranám bude jiná, než u domů na ulici Chleborádova. Dle mého je orientace domů první fáze ideální. Na sever je v přízemí plánovaná kuchyně a schodiště, ve druhém a třetím patře schodiště. Obytné místnosti, pokoje jsou orientovány na jih.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. PaG :

  Zde je vidět výsledek.. Za mne velmi povedené.

  https://www.archiweb.cz/b/michalka-line-faze-i?fbclid=IwAR1_T3e5GNwIoIy4oHGKYYvE-aOZuY6oqwsnpupL1bicdL2qFh1B0pAEN0w

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Oasis :

  Druhá fáze výstavby domů dokončena, vzniklo 9 řadových domů: https://radovkymichalkovice.cz/rodinny-dum-c-7-2/

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.