Řadové domy na ul. Slunná

V Ostravě-Michálkovicích, na ulici Slunná, vyroste sedm řadových domů.

Domy mají dispozici 4+KK a podle textu v inzerci má stavba být zahájena v září tohoto roku.

Na pozemku proběhla skrývka ornice

Související články


Komentáře

 1. ELB :

  Zdá se, že v této části Michálkovic se již jedná o trend. Podle mě neblahý, neboť řadové domy jsou zde vtěsnávány do velmi malých prostor a v okolní, typicky slezské rozstroušené zástavbě Michálkovic působí tak trochu jako náhlý mimoplanetární výsadek. Ano na mysli mám nedalekou lokalitu Chleborádova. Pobavila mě reflexe autorů projektu: „Nebylo na co navázat, vytvořili jsme pevnou, zapamatovatelnou linku – znak.“ Ano, jeden ze znaků doby – rychlou návratnost investice především. Pobavila mě ale asi více, než stávající obyvatele ulice a jejího okolí. V místě pro 1 rodinný dům se zahradou je 9 řadových kójí pro kryté stání vozidla a přespání. Omlouvám se autorům díla za příkrý komentář, ale takto to na mě působí. Chápu, že pro architekta je obtížné vyřešit nelehký úkol zúročit investici do tak malé parcely vtěsnáním co největšího počtu bytů v činžáku naležato. Řadovky na Radvanické měly o trochu více místa a vypadají jako takové novodobé šumperáky – autoři to vnímají jako „konzolovité vystrčení hmot“. Nyní tedy nedaleká Residence Slunná v obdobnému duchu – 7 domů na místě pro 1.

  Thumb up 27 Thumb down 5
 2. Crazym :

  ELB: No vidíte a i přes ten „neblahý trend“ jsou ty nedaleké „mimoplanetární výsadky“ rozebrané https://www.msstavby.cz/chleboradova-radvanicka-3-23-12-2020/ Jak je to jenom možné? 🤦‍♂

  Thumb up 4 Thumb down 17
 3. ELB :

  Crazym: Důvody jsou zřejmé. Lidé potřebují bydlet.

  Ve svém příspěvku jsem hodnotil kontext nových staveb. Otázku vkusu lidí, jejich estetického cítění a otázku dostupnosti bydlení jsem netématizoval.

  P.S. Oceňuji, Crazym dnes jen emotikon a jinak bez urážek. Ale alespoň plácnutí dlaní do čela musí být, jinak by to nebyl Crazym. Protože, pokud si někdo myslí něco jiného, než Crazym, asi má dost, že ?

  Let me tell you something, pendejo, nereaguj na moje příspěvky, nerozumíš jim.

  Thumb up 22 Thumb down 5
 4. Marian Kechlibar :

  Mně třeba řadový domek v jedné menší „kolonii“ docela vyhovuje a neměnil bych. Znám se s většinou sousedů, péče o zahradu zabere tak akorát času.

  Nějaký dvousetmetrový solitér na tisícimetrovém pozemku už bych nestíhal opečovávat. Bydlím, abych žil, ne naopak.

  Thumb up 16 Thumb down 5
 5. Crazym :

  ELB: Máš pravdu, nerozumím ti, zvlášť když píšeš jednu větu ve třech jazycích a myslíš si jak jsi dokonalý a vzdělaný když jsi mi to tak pěkně po intelektuálsku nandal 🙂 Ale co by mě zajímalo je, jak bydlíš když považuješ pozemek o 3900 m2 v katastru třetího největšího města v ČR za pozemek pro jeden dům 🙂 Tak zduř intouši a promiň, že si s tebou dovolil hloupý plebs komunikovat 🤪

  Thumb up 7 Thumb down 22
 6. aggu :

  This is the way ;)
  Nicméně moc nechápu, proč město/MAPPA usilovně nepracuje na tom, aby zpustlé křoví jménem Slezská Ostrava (mimo Zámostí) soustavně nepřipravovalo pro zástavbu tohoto typu nebo pro rodinné domy. Vždyť je to přece cílem, udržet lidi ve městě! A kdyby město připravilo plán, vykoupilo potřebné pozemky, vyčistilo a připravilo území včetně infrastruktury a za rozumnou cenu je nabídlo lidem, tak by jim lidi utrhali ruce. Dřív byl problém čistota ovzduší, ale to už je pasé a přechodem Liberty na hybridní ocelárnu se to ještě výrazně zlepší.
  Na Slezské je spousta místa a navíc má genius loci.
  Tisíce ostravanů může bydlet v zeleni a zároveň 5min od centra města, děti by měly více možností, městu by zůstali obyvatelé a daně a Ostrava by se rozšiřovala v rámci svých hranic. A ne někde v „taky zelené“ Velké Polomi, Frýdlantu nebo Čeladné… Win-win!

  Thumb up 17 Thumb down 7
 7. ELB :

  aggu: Ano, je pravdou, že Slezská Ostrava nabízí opravdu spoustu divočiny 1 km od centra města a také se tam postupně objevuje nová zástavba domů se zahradami a jsou tam pozemky ve vlastnictví realitních společností, takže se dá čekat vývoj tímto směrem. Jsou tam i místa jako stvořená pro řadové domy, příkladem kolonie Zvěřina, kde má zástavba charakter pravidelné uliční sítě. Residence Slunná a okolní řadovky jsou ovšem nikoliv na Slezské, ale v Michálkovicích a tam má stávající zástavba jiný, roztroušený charakter, a proto se domnívám, že řadovky se tam příliš nehodí (s výjimkou severní části obvodu, který má charakter městské ulice a kolonie domků a bytovek), zvláště v té formě izolovaných skupin na malých pozemcích mezi stávající zástavbou s velkorysejšími odstupy mezi domy. To není nic proti řadovkám obecně, jen kontextuální úvaha.

  Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.