Penzion Johannes


Na atraktivním místě nedaleko Pradědu je od 10. srpna k dispozici nový Penzion Johannes. Na webu Církevní turistika je možné rezervovat pobyty v objektu bývalé fary ve Staré Vsi u Rýmařova. Fara nebyla již dlouhá desetiletí využívána a pomalu chátrala. Biskupství objekt odkoupilo od farnosti, kompletně jej opravilo a nyní je k dispozici s kapacitou 30 lůžek.
„V objektu budou k dispozici čtyři apartmány s vlastní kuchyňkou, koupelnou a toaletou a v podkroví další tři pokoje s vlastní koupelnou a toaletou,“ uvedl projektový manažer biskupství Miroslav Přikryl a dodal, že jeden z apartmánů je přizpůsoben jako bezbariérový a je využitelný pro vozíčkáře.
Cena za ubytování začíná na 290 korunách za osobu a noc. Hosté najdou v přízemí budovy společenskou místnost, kterou lze využít i jako jídelnu. „V přístavbě se nachází veranda využitelná jako herna pro děti. Objekt obklopuje uzavřená zahrada s možností parkování i venkovního posezení“ doplnil popis objektu Přikryl.
Biskupství při rekonstrukci interiéru i exteriéru dbalo na uchování atmosféry kvalitního historického objektu, který pochází z roku 1884. „Název penzionu byl odvozen od tehdejšího donátora této stavby – Johannese Siebra, který byl papírníkem v nedalekých Janovicích, a jehož dodnes připomíná i mramorová pamětní deska na chodbě penzionu,“ podotkl Přikryl.
Atmosféru dotváří replika původního malovaného stropu ve společenské místnosti, opravená původní kachlová kamna i kvalitní dřevěný historizující nábytek.

zdroj: doo.cz
cirkevnituristika.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Panakis :

  Ta „jidelna“ ma hodne luxusni strop. Velka gratulace Biskupstvi za skvelou rekonstrukci. Nejsem sice verici, ale vzdycky jsem veril a verim, ze kdyz se chce tak to jde. :) jestli zbytek vypada jak ta jidelna tak za me to je 5*

  Thumb up 13 Thumb down 0
 2. Pavel :

  Za mne také palec nahoru. Rekonstrukce opravdu zdařilá a o to cennější, vidíme-li, v jakém stavu se nachází spousta jiných domů postavených před vysídlením Němců. Jen bych možná atraktivitu místa nepopisoval slovy „nedaleko Pradědu“, bo je to 20 km / 5 hodin pěší chůze po nejkratší pěšině, resp. 30 km autem na Ovčárnu. V okolí Staré Vsi je řada dalších a bližších krásných míst, třeba Rešovské vodopády nebo Sovinec.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 3. Miroslav :

  Děkujeme a zveme k vyzkoušení na vlastní kůži :-) https://www.cirkevnituristika.cz/ubytovani/penzion-johannes

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.