OVASTORY #29 MOaP potopil další stavbu

Vedení Moravské Ostravy a Přívoz vydalo nesouhlasné stanovisko k prodeji pozemku pro komerční výstavbu na ulici Hornopolní.
Vedení obvodu tak dále potvrzuje svůj likvidační a destruktivní vliv na stavební dění v centru Ostravy. Žádost investora: hornopolní Vizualizace záměru, dle kterých se jedná o komerční prostory: hornopolni hornopolni hornopolni Vyjádření rady. Opět si můžeme přečíst úsměvné důvody vyjádření zamítnutí odprodeje. K již vysloveným tvrzením u jiných projektů:“Zanikly by dva stromy… zaniklo by 6 parkovacích stání… že stavba splňuje technické normy může říct každý… 100 let na tom místě stavba nestála, nebude ani teď… domníváme se. že….“ přibývají tyto ( zvýrazněné v dokumentu ):
  1. Vytíženost komunikací. Ulice Hornopolní je  převážně čtyřproudová, předimenzovaná. Jediná část, kde je hustší doprava, je křižovatka ulic Hornopolní a Českobratrské. Pouze ve špičce. Doprava zde rozhodně není na pokraji možností a navrhovaný záměr nezpůsobí její kolaps.
  2. Není specifikován účel stavby Obecně pokud investor staví komerční, či jiné pronajímatelné  prostory, nemůže v tak brzké fázi projektu říct, kdo bude nájemcem. Teta, Hurška, nebo H&M. Pokud nestaví stavbu na objednávku pronajímatele. Stavba souhlasí s územním plánem a jeho funkcemi. V dokumentech je několikrát napsáno, že se jedná o obchodní centrum. Důvod tedy opět velmi komický.
hornopolni Můžeme se tedy nadále dívat na nevyužitý pozemek a zamávat pracovním místům, které mohl vzniknout. Čtyři boudy na Jiráskově náměstí centrum opravdu neoživí… zdroj: moap.cz

Související články

Komentáře

  • Rýša 13.06.2016  ●  08:00

    Potopil? Pan Macura by jistě řekl, že MOaP jednal správně – vedení MOaPu přece žádné stavby „jen tak“ nikdy nepotopil. Zdá se, že pan Macura a vedení MOaPu jedno jsou…..a proto centrum Ovy se rozvíjí nebývalým tempem, vzkvétá a oplývá záplavou letních květin, udržovaných parků a je pln spokojených občanů, kteří obdivují nové stavby místo zarostlých a neudržovaných proluk.

    To se mi líbí 12 To se mi nelíbí 0
  • kdojekdo 13.06.2016  ●  08:28

    Proč by se měli i třeba hoteloví hosté koukat na střechu ještě záměrem neurčité budovy nějaké firmy z Brna se základním jměním 100 tis. Kč. Město dělá dobře, že neprodá.

    To se mi líbí 28 To se mi nelíbí 4
  • aaa 13.06.2016  ●  09:09

    Z leteckeho snimu je zrejme, ze ty pokacene stromy rozhodne nebudou jen dva….

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 4
  • xxxx 13.06.2016  ●  09:32

    Proč musi investor zabirat zelenou plochu??? Tuto stavbu muže postavit z druhe strany ulice mistecká, kde jsou garaže a byvaly pozemek fotbalového hřiště (škoda že tam magistrat vysadil nedavno stromy).

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 2
  • meechee_n 13.06.2016  ●  09:36

    Hoši, chápu, že je vám vedení MOaPu trnem v oku, ale tady je rozhodnutí naprosto v pořádku. Absolutně neznámé eseróčko s minimálním základním jměním a bez historie nejdřív žádá o možnost stavby občanské vybavenosti (bez jakékoliv bližší specifikace), aby pak následně mluvilo o komerčních objektech (což odpovídá i vizualizaci) a to vše v bezprostřední blízkosti hotelu, který má být reprezentativní ubytovací kapacitou Ostravy …

    To se mi líbí 12 To se mi nelíbí 3
  • Martin [msstavby.cz] 13.06.2016  ●  10:16

    Podíváme-li se na ulici Hornopolní, je lemována komerčními objekty. Když jsme u výhledu z hotelu Park Inn… Dost zabrat očím dává samotné sídliště Fifejdy, z druhé strany ubohá lokalita kolem Cingrové.

    „Zmizí dva stromy“ je vyjádření u jiného projektu, jak ostatně ostatní vypsané důvody. Zakládání firem jen pro určité projekty je běžné. Já chápu, že má někdo asi k informacím blíže, z jakého pohledu se na ně dívá, je věc druhé.

    Ty IP adresy komentářů..

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 4
  • Jann 13.06.2016  ●  10:31

    A není těch obchodních a nákupních prostor v Ově už nějak moc? Objemově obdobný projekt vyrostl před léty u nádraží Ostrava – Střed a dodnes je prázdný…

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 2
  • Martin [msstavby.cz] 13.06.2016  ●  10:36

    Jann: Nový majitel, provádí se úpravy, stěhuje se tam prodejna motorek.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • Pavel 13.06.2016  ●  11:01

    Citace: „Ulice Hornopolní je převážně čtyřproudová, předimenzovaná.“ Pokud tuto ulici někdo viděl, již je v jednom pruhu trvalé parkování (parkoviště) z větší části pro Orchard a zaměstnance nájemců prostor. Tam kde není parkoviště je často jeden z pruhů odbočovací. Pravda: přežtížená ulice není, ale poloprázdná čtyřproudovka to také není. Dopročuji návštěvu této ulice.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 1
  • Martin [msstavby.cz] 13.06.2016  ●  11:23

    Pavel: Od hotelu Park Inn po ulici Českobratrskou je ulice převážně čtyřproudová. A jak jsem uvedl v článku, vyšši hustota dopravy je pouze na světelné křižovatce. Ulici znám velmi dobře.

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 2
  • Jann 13.06.2016  ●  11:37

    martin [msstavby.cz]: Ano, cca po pěti letech prázdnoty. Asi tak potřebný je další krabicoidní obchodní prostor o cca kilometr dále.
    A díky bohu aspoň za ty motorky :-)

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • Martin [msstavby.cz] 13.06.2016  ●  11:51

    Jann: Stavba byla zahájena v druhé polovině roku 2012. Po velmi pomalé výstavbě dokončena cca druhé polovině 2014. V loňském roce šla stavba do dražby. Neříkám, že se mi stavba vzhledově líbí, ale kde je těch 5 let prázdného objektu? Připomínám, že teď je červen 2016

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • Jann 13.06.2016  ●  13:04

    martin [msstavby.cz]: Omlouvám se, 4 roky prázdnoty! :-)
    Výstavba se na nějaký čas zcela zastavila a trvala dlouho, protože pro objekt nebylo využití, nebyl o něj zájem. A to je podstata předchozího sdělení – poptávka po těchhle krabicích, ne slovíčkaření o to, zda je prázdno 4 nebo 5 let.

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 3
  • Martin [msstavby.cz] 13.06.2016  ●  13:19

    Jann: Nechápu, jak může být prázdné něco, co není ani postavené. Není slovíčkaření, ale data.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 8
  • Ales 13.06.2016  ●  15:29

    Vzdyt by tam mohl vyrust nejaky obchod typu Penny market, Lidl apod. Idealni misto pro lidi bydlici na fifejdach. A vyhled z hotelu na strechu? Hotel typu ParkInn si pronajimaji vetsinou lide na sluzebnich cestach, tem je nejaky vyhled celkem ukradeny. Navic, jak uz bylo zmineno vyse, vyhled uz ted je tam otresny. Blizkost obchodu by prave pak taky ocenili hoste hotelu…

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 3
  • MM 13.06.2016  ●  16:01

    kdojekdo: Proč by se měli obyvatelé sídliště dívat na hotelové hosty a zaměstnance kanceláří? Je to úplně stejná logika. Před tím také žádný hotel nebo kanceláře nebyly, tak tam nebudou stát nikdy? Byl jste se tam projít? V čem je to tak zázračné místo, že nelze zastavět? Bez výstavby není rozvoj!

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 2
  • Jiřík 13.06.2016  ●  16:51

    Jsou proluky, které by se měly zastavět. Tohle místo zas tak nehoří.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 2
  • kdojekdo 13.06.2016  ●  17:16

    martin [msstavby.cz]:
    Někdy se zaměřte i na prázdné objekty v Ostravě, ale s opravdu věcnou a netendenční polemikou, jak je již místním zvykem…

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 4
  • kdojekdo 13.06.2016  ●  17:22

    MM:
    A co se to tam má logicky stavět ?

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • MM 13.06.2016  ●  19:04

    kdojekdo: Tak pokud tam je hotel, proč tam nemůže být stavba obsahující obchod a služby? Tou logikou jsem narážel na to, že se zajímáte o blaho hotelových hostů, ale ten hotel tam stojí taky pár let. Taky mohl vadit obyvatelům, kteří měli raději burzu, která tam byla. Tím chci říct, že je to vývoj. Ano, pokud není zájem, nemusí tam být nic, ale pokud se najde investor, proč to blokovat?

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 2
  • kdojekdo 13.06.2016  ●  19:44

    Je to jednoduché, z hotelu má město peníze pořád, ale pokud vznikne nějaká prodejní krabice, nemá z něj po prodeji nic, spíše jen náklady.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 6
  • Infoš 13.06.2016  ●  22:26

    Lidi, mám pocit že v tomto případě jste snad zhulení nebo co. Byť ty důvody MoaP jsou jaksi pokulhávající, tak má v tomto radnice celkem rozum. Další obchody? Jako vážně? Pár set metrů dál je Futurum a je tam i Lidl a další, dalších pár set směrem Mariánky je Kaufland, Sconto a kdoví co ještě. Do Karoliny taky není daleko, do centra už vůbec… To musíte mít každých 100 m nějaký market??? Pak nemají malí obchodníci krachovat. Nehledě na to že za chvíli začnou ty markety samy zavírat, protože je jich už tolik že ve městě není ani tolik lidí na to aby ty obchody všechny vydělávaly a jen tu budou prázdné a ještě k tomu hnusné budovy. Mějte soudnost! Jakkoliv mě štve v mnoha případech přístup MoaP k nové výstavbě, tak v tomto případě myslím že je to naprosto ok!

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 4
  • Martin [msstavby.cz] 13.06.2016  ●  22:46

    kdojekdo: Prázdné objekty nejsou předmětem tohoto článků. Ano, město navíc profituje ze jména hotelu. Tím to však končí. Každá stavba odvádí daň z nemovitosti. Jak hotel, tak obchodní centrum, či jiný dům. Ta louka neodvádí nic. Také je zde jednorázový příjem z prodeje pozemku. Mimochodem, jaké má město náklady u soukromých objektů?

    Samosebou, že bych na místě viděl rád něco více městského. Jenže pokud nebudou zastavěny volné parcely, nezvýší se cena těch zastavěných a tím nevzrostou nároky na kvalitnější, větší a dražší stavby. Protože když už koupím drahý pozemek, postavím tam něco, co za to stojí.

    A pochybuji, že kdokoliv kdo zde něco zmínil ví, kdo by mohl být nájemcem prostor…

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 2
  • MM 13.06.2016  ●  23:48

    Infoš: Vždyť to nemusí být supermarket, je tolik obchodů a služeb, eshopy, které chtějí výdejny, mytí aut, pekárny, rychlé občerstvení atd. Těch možností je spousta. Lidé se neuvědomují, že ty staré Jednoty a Prameny už nevyhovují dnešním požadavkům a normám. To se nevyplatí opravovat. Příkladem je ten úděsný areál kde je Hruška. Má to několik vlastníků, nikdy se nedomluví, takže se to bude slepovat dalších 50 let a hezké to nebude nikdy. Tady je možnost mít něco nového a většina tu naříká, že to je zbytečné. Pro rozvoj města je důležité aby se stavělo!

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 0
  • kdojekdo 14.06.2016  ●  21:25

    martin [msstavby.cz]:
    Jména hotelu? …… Nedělejte si zde pořád ostudu základní neznalostí. Každý hotel platí městu poplatek za každého ubytovaného hosta, který není malý a platí ho pořád a bez vyjímky.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 2
  • kdojekdo 14.06.2016  ●  21:49

    martin [msstavby.cz]:
    Člověče, vy o podnikatelském prostředí nemáte ponětí.
    Stát a město vykonává dozorovou službu na každý nejenom komerční objekt ve městě, posílá tam pravidelně za nemalé peníze daňových poplatníků kontroly všeho druhu, hygienické, bezpečnostní, hasičské, živnostenské, pracovní a z dalších mnoha institucí dle zaměření uživatele…. uživatel neplatí nic. Tudíž, čím víc provozoven/IČO/ v objektu, tím větší náklady města a státu.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 7
  • kdojekdo 14.06.2016  ●  22:01

    MM:
    To je ono, nikdo vlastně neví, co by tam mělo být. Investor je pochybný, bez historie, pokud nemá pro banku výborného ručitele na tento nijaký podnikatelský záměr, žádná banka mu nepůjčí. Smrdí to spekulací.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 3
  • kdojekdo 14.06.2016  ●  22:05

    už zde zavádíte cenzuru?

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 7
  • kdojekdo 14.06.2016  ●  22:07

    už zde mažete příspěvky? Ubohé?

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 6
  • MM 14.06.2016  ●  22:10

    kdojekdo: To co píšete je nesmysl. Chcete říct, že kancelářský objekt v centru Ostravy kde mám kancelář, tak, že tam státní orgány provádí dozorovou činnost? Ještě zdarma? Vše musí zajistit majitel objektu nebo nájemce (požární ochrana, BOZP, hygienické předpisy a další), to vše platí podnikatelé. Takže čím víc provozoven, podnikatelů, tím víc výdajů města a státu? Slyšel jsem hodně, ale toto je totální nesmysl. Kontroly samozřejmě probíhají, ale průběžně a je jedno kolik podnikatelů ve městě funguje. On ten podnikatel pro své podnikání potřebuje další služby, takže dává nepřímo práci dalším podnikatelům, zaměstnancům. Nebylo by podle vás lepší, kdyby stát reguloval počet podnikatelů, typ podnikání, místo podnikání? O podnikání nejspíš nevíte nic vy!

    To se mi líbí 10 To se mi nelíbí 1
  • aggu 14.06.2016  ●  22:21

    kdojekdo: Stát dozoruje, kontroluje a reguluje, protože si to sám sobě předepsal ;)
    „Čím víc podnikatelů, tím víc větší náklady pro město“. Nevím tedy jak přesně to myslíš, ale lehce to vyznělo, jako by to vlastně měl být pro ty úředníky vlastně problém a moc práce ;) No „pevně doufám“, že se tím nikdo z politiků neřídí.

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 14.06.2016  ●  22:48

    kdojekdo: Takže čím méně podnikatelů, tím lépe? Tak to rovnou všechny zrušit a vše zbourat t srazíme náklady na nulu. Ty snad děláš pro Ostravaka…

    Uklidni se a nebuď afektovaný. Cenzura zde není, příšpěvky nemažeme. Neprošel filtrem.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 1
  • Ales 15.06.2016  ●  08:07

    Achjo..to se pak clovek nemuze divit, ze nemame zadny rozvoj, kdyz chodi k volbam lide, kteri by nejradeji zrusili podnikatelskou cinnost.. :/

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 1
  • thvari 15.06.2016  ●  10:14

    Ales: ne chyba je v tom, že k volbám nechodí ti ostatní, kteří jsou aktivní a naivně si myslí, že s politikou je lepší nemít nic společného

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 1
  • ales 16.06.2016  ●  15:40

    cssd a ostravak skaza pro ostravu to je vysledek že lidi voli furt stejne.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 16.06.2016  ●  15:54

    Souhlasim s tim ze to mesto nepovolilo. Nepruhledna ucel neni vylovene jasny. Povolit to meli jen za predpokladu ze by bylo soucasti stavebniho povoleni presne specifikovani co tam presne bude. Jinak z toho muze vzniknout druhy skelet. A to opravdu ne…

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 2
  • rasta 16.06.2016  ●  20:28

    Tomas T.: Myslíš, že si ještě dneska někdo dovolí stavět skelety?

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 2
  • miroslav svozil 16.06.2016  ●  22:00

    na zastupitelstvu ten bod dopadl překvapivě bez usnesení – budou to muset dát znovu do zastupitelstva. Investor má tedy šanci ten záměr precizovat – já sám nevím. Problémem je , že rada celou kauzu tutlala jako vždy.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Danek 16.06.2016  ●  23:16

    miroslav svozil: Miroslave je nějaký posun v těchto kauzách hotel Campanile,Amsterdam Office,CB centrum 2(další budova Skanska) viz. http://www.mireksvozil.cz/products/promarnene-investicni-prilezitosti/ ,Děkuji za infomaci…hlavně mě zajimá Amsterdam.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.