OVASTORY #29 MOaP potopil další stavbu

Vedení Moravské Ostravy a Přívoz vydalo nesouhlasné stanovisko k prodeji pozemku pro komerční výstavbu na ulici Hornopolní.

Vedení obvodu tak dále potvrzuje svůj likvidační a destruktivní vliv na stavební dění v centru Ostravy.

Žádost investora:

hornopolní

Vizualizace záměru, dle kterých se jedná o komerční prostory:

hornopolni hornopolni

hornopolni

Vyjádření rady. Opět si můžeme přečíst úsměvné důvody vyjádření zamítnutí odprodeje. K již vysloveným tvrzením u jiných projektů:“Zanikly by dva stromy… zaniklo by 6 parkovacích stání… že stavba splňuje technické normy může říct každý… 100 let na tom místě stavba nestála, nebude ani teď… domníváme se. že….“ přibývají tyto ( zvýrazněné v dokumentu ):

 1. Vytíženost komunikací.
  Ulice Hornopolní je  převážně čtyřproudová, předimenzovaná. Jediná část, kde je hustší doprava, je křižovatka ulic Hornopolní a Českobratrské. Pouze ve špičce. Doprava zde rozhodně není na pokraji možností a navrhovaný záměr nezpůsobí její kolaps.
 2. Není specifikován účel stavby
  Obecně pokud investor staví komerční, či jiné pronajímatelné  prostory, nemůže v tak brzké fázi projektu říct, kdo bude nájemcem. Teta, Hurška, nebo H&M. Pokud nestaví stavbu na objednávku pronajímatele. Stavba souhlasí s územním plánem a jeho funkcemi. V dokumentech je několikrát napsáno, že se jedná o obchodní centrum. Důvod tedy opět velmi komický.

hornopolni

Můžeme se tedy nadále dívat na nevyužitý pozemek a zamávat pracovním místům, které mohl vzniknout. Čtyři boudy na Jiráskově náměstí centrum opravdu neoživí…

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Potopil? Pan Macura by jistě řekl, že MOaP jednal správně – vedení MOaPu přece žádné stavby „jen tak“ nikdy nepotopil. Zdá se, že pan Macura a vedení MOaPu jedno jsou…..a proto centrum Ovy se rozvíjí nebývalým tempem, vzkvétá a oplývá záplavou letních květin, udržovaných parků a je pln spokojených občanů, kteří obdivují nové stavby místo zarostlých a neudržovaných proluk.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. kdojekdo :

  Proč by se měli i třeba hoteloví hosté koukat na střechu ještě záměrem neurčité budovy nějaké firmy z Brna se základním jměním 100 tis. Kč. Město dělá dobře, že neprodá.

  Thumb up 28 Thumb down 4
 3. aaa :

  Z leteckeho snimu je zrejme, ze ty pokacene stromy rozhodne nebudou jen dva….

  Thumb up 5 Thumb down 4
 4. xxxx :

  Proč musi investor zabirat zelenou plochu??? Tuto stavbu muže postavit z druhe strany ulice mistecká, kde jsou garaže a byvaly pozemek fotbalového hřiště (škoda že tam magistrat vysadil nedavno stromy).

  Thumb up 5 Thumb down 2
 5. meechee_n :

  Hoši, chápu, že je vám vedení MOaPu trnem v oku, ale tady je rozhodnutí naprosto v pořádku. Absolutně neznámé eseróčko s minimálním základním jměním a bez historie nejdřív žádá o možnost stavby občanské vybavenosti (bez jakékoliv bližší specifikace), aby pak následně mluvilo o komerčních objektech (což odpovídá i vizualizaci) a to vše v bezprostřední blízkosti hotelu, který má být reprezentativní ubytovací kapacitou Ostravy …

  Thumb up 12 Thumb down 3
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Podíváme-li se na ulici Hornopolní, je lemována komerčními objekty. Když jsme u výhledu z hotelu Park Inn… Dost zabrat očím dává samotné sídliště Fifejdy, z druhé strany ubohá lokalita kolem Cingrové.

  „Zmizí dva stromy“ je vyjádření u jiného projektu, jak ostatně ostatní vypsané důvody. Zakládání firem jen pro určité projekty je běžné. Já chápu, že má někdo asi k informacím blíže, z jakého pohledu se na ně dívá, je věc druhé.

  Ty IP adresy komentářů..

  Thumb up 6 Thumb down 4
 7. Jann :

  A není těch obchodních a nákupních prostor v Ově už nějak moc? Objemově obdobný projekt vyrostl před léty u nádraží Ostrava – Střed a dodnes je prázdný…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Jann: Nový majitel, provádí se úpravy, stěhuje se tam prodejna motorek.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Pavel :

  Citace: „Ulice Hornopolní je převážně čtyřproudová, předimenzovaná.“ Pokud tuto ulici někdo viděl, již je v jednom pruhu trvalé parkování (parkoviště) z větší části pro Orchard a zaměstnance nájemců prostor. Tam kde není parkoviště je často jeden z pruhů odbočovací. Pravda: přežtížená ulice není, ale poloprázdná čtyřproudovka to také není. Dopročuji návštěvu této ulice.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: Od hotelu Park Inn po ulici Českobratrskou je ulice převážně čtyřproudová. A jak jsem uvedl v článku, vyšši hustota dopravy je pouze na světelné křižovatce. Ulici znám velmi dobře.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 11. Jann :

  martin [msstavby.cz]: Ano, cca po pěti letech prázdnoty. Asi tak potřebný je další krabicoidní obchodní prostor o cca kilometr dále.
  A díky bohu aspoň za ty motorky :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Jann: Stavba byla zahájena v druhé polovině roku 2012. Po velmi pomalé výstavbě dokončena cca druhé polovině 2014. V loňském roce šla stavba do dražby. Neříkám, že se mi stavba vzhledově líbí, ale kde je těch 5 let prázdného objektu? Připomínám, že teď je červen 2016

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Jann :

  martin [msstavby.cz]: Omlouvám se, 4 roky prázdnoty! :-)
  Výstavba se na nějaký čas zcela zastavila a trvala dlouho, protože pro objekt nebylo využití, nebyl o něj zájem. A to je podstata předchozího sdělení – poptávka po těchhle krabicích, ne slovíčkaření o to, zda je prázdno 4 nebo 5 let.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Jann: Nechápu, jak může být prázdné něco, co není ani postavené. Není slovíčkaření, ale data.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 15. Ales :

  Vzdyt by tam mohl vyrust nejaky obchod typu Penny market, Lidl apod. Idealni misto pro lidi bydlici na fifejdach. A vyhled z hotelu na strechu? Hotel typu ParkInn si pronajimaji vetsinou lide na sluzebnich cestach, tem je nejaky vyhled celkem ukradeny. Navic, jak uz bylo zmineno vyse, vyhled uz ted je tam otresny. Blizkost obchodu by prave pak taky ocenili hoste hotelu…

  Thumb up 8 Thumb down 3
 16. MM :

  kdojekdo: Proč by se měli obyvatelé sídliště dívat na hotelové hosty a zaměstnance kanceláří? Je to úplně stejná logika. Před tím také žádný hotel nebo kanceláře nebyly, tak tam nebudou stát nikdy? Byl jste se tam projít? V čem je to tak zázračné místo, že nelze zastavět? Bez výstavby není rozvoj!

  Thumb up 9 Thumb down 2
 17. Jiřík :

  Jsou proluky, které by se měly zastavět. Tohle místo zas tak nehoří.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 18. kdojekdo :

  martin [msstavby.cz]:
  Někdy se zaměřte i na prázdné objekty v Ostravě, ale s opravdu věcnou a netendenční polemikou, jak je již místním zvykem…

  Thumb up 5 Thumb down 4
 19. kdojekdo :

  MM:
  A co se to tam má logicky stavět ?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. MM :

  kdojekdo: Tak pokud tam je hotel, proč tam nemůže být stavba obsahující obchod a služby? Tou logikou jsem narážel na to, že se zajímáte o blaho hotelových hostů, ale ten hotel tam stojí taky pár let. Taky mohl vadit obyvatelům, kteří měli raději burzu, která tam byla. Tím chci říct, že je to vývoj. Ano, pokud není zájem, nemusí tam být nic, ale pokud se najde investor, proč to blokovat?

  Thumb up 7 Thumb down 2
 21. kdojekdo :

  Je to jednoduché, z hotelu má město peníze pořád, ale pokud vznikne nějaká prodejní krabice, nemá z něj po prodeji nic, spíše jen náklady.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 22. Infoš :

  Lidi, mám pocit že v tomto případě jste snad zhulení nebo co. Byť ty důvody MoaP jsou jaksi pokulhávající, tak má v tomto radnice celkem rozum. Další obchody? Jako vážně? Pár set metrů dál je Futurum a je tam i Lidl a další, dalších pár set směrem Mariánky je Kaufland, Sconto a kdoví co ještě. Do Karoliny taky není daleko, do centra už vůbec… To musíte mít každých 100 m nějaký market??? Pak nemají malí obchodníci krachovat. Nehledě na to že za chvíli začnou ty markety samy zavírat, protože je jich už tolik že ve městě není ani tolik lidí na to aby ty obchody všechny vydělávaly a jen tu budou prázdné a ještě k tomu hnusné budovy. Mějte soudnost! Jakkoliv mě štve v mnoha případech přístup MoaP k nové výstavbě, tak v tomto případě myslím že je to naprosto ok!

  Thumb up 9 Thumb down 4
 23. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Prázdné objekty nejsou předmětem tohoto článků. Ano, město navíc profituje ze jména hotelu. Tím to však končí. Každá stavba odvádí daň z nemovitosti. Jak hotel, tak obchodní centrum, či jiný dům. Ta louka neodvádí nic. Také je zde jednorázový příjem z prodeje pozemku. Mimochodem, jaké má město náklady u soukromých objektů?

  Samosebou, že bych na místě viděl rád něco více městského. Jenže pokud nebudou zastavěny volné parcely, nezvýší se cena těch zastavěných a tím nevzrostou nároky na kvalitnější, větší a dražší stavby. Protože když už koupím drahý pozemek, postavím tam něco, co za to stojí.

  A pochybuji, že kdokoliv kdo zde něco zmínil ví, kdo by mohl být nájemcem prostor…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 24. MM :

  Infoš: Vždyť to nemusí být supermarket, je tolik obchodů a služeb, eshopy, které chtějí výdejny, mytí aut, pekárny, rychlé občerstvení atd. Těch možností je spousta. Lidé se neuvědomují, že ty staré Jednoty a Prameny už nevyhovují dnešním požadavkům a normám. To se nevyplatí opravovat. Příkladem je ten úděsný areál kde je Hruška. Má to několik vlastníků, nikdy se nedomluví, takže se to bude slepovat dalších 50 let a hezké to nebude nikdy. Tady je možnost mít něco nového a většina tu naříká, že to je zbytečné. Pro rozvoj města je důležité aby se stavělo!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 25. kdojekdo :

  martin [msstavby.cz]:
  Jména hotelu? …… Nedělejte si zde pořád ostudu základní neznalostí. Každý hotel platí městu poplatek za každého ubytovaného hosta, který není malý a platí ho pořád a bez vyjímky.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 26. kdojekdo :

  martin [msstavby.cz]:
  Člověče, vy o podnikatelském prostředí nemáte ponětí.
  Stát a město vykonává dozorovou službu na každý nejenom komerční objekt ve městě, posílá tam pravidelně za nemalé peníze daňových poplatníků kontroly všeho druhu, hygienické, bezpečnostní, hasičské, živnostenské, pracovní a z dalších mnoha institucí dle zaměření uživatele…. uživatel neplatí nic. Tudíž, čím víc provozoven/IČO/ v objektu, tím větší náklady města a státu.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 27. kdojekdo :

  MM:
  To je ono, nikdo vlastně neví, co by tam mělo být. Investor je pochybný, bez historie, pokud nemá pro banku výborného ručitele na tento nijaký podnikatelský záměr, žádná banka mu nepůjčí. Smrdí to spekulací.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 28. kdojekdo :

  už zde zavádíte cenzuru?

  Thumb up 1 Thumb down 7
 29. kdojekdo :

  už zde mažete příspěvky? Ubohé?

  Thumb up 1 Thumb down 6
 30. MM :

  kdojekdo: To co píšete je nesmysl. Chcete říct, že kancelářský objekt v centru Ostravy kde mám kancelář, tak, že tam státní orgány provádí dozorovou činnost? Ještě zdarma? Vše musí zajistit majitel objektu nebo nájemce (požární ochrana, BOZP, hygienické předpisy a další), to vše platí podnikatelé. Takže čím víc provozoven, podnikatelů, tím víc výdajů města a státu? Slyšel jsem hodně, ale toto je totální nesmysl. Kontroly samozřejmě probíhají, ale průběžně a je jedno kolik podnikatelů ve městě funguje. On ten podnikatel pro své podnikání potřebuje další služby, takže dává nepřímo práci dalším podnikatelům, zaměstnancům. Nebylo by podle vás lepší, kdyby stát reguloval počet podnikatelů, typ podnikání, místo podnikání? O podnikání nejspíš nevíte nic vy!

  Thumb up 10 Thumb down 1
 31. aggu :

  kdojekdo: Stát dozoruje, kontroluje a reguluje, protože si to sám sobě předepsal ;)
  „Čím víc podnikatelů, tím víc větší náklady pro město“. Nevím tedy jak přesně to myslíš, ale lehce to vyznělo, jako by to vlastně měl být pro ty úředníky vlastně problém a moc práce ;) No „pevně doufám“, že se tím nikdo z politiků neřídí.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 32. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Takže čím méně podnikatelů, tím lépe? Tak to rovnou všechny zrušit a vše zbourat t srazíme náklady na nulu. Ty snad děláš pro Ostravaka…

  Uklidni se a nebuď afektovaný. Cenzura zde není, příšpěvky nemažeme. Neprošel filtrem.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 33. Hynek [msstavby.cz] :

  kdojekdo: nazorovou cenzuru samozrejme nezavadime, ale mame tu automaticky spam filtr, ktery sem tam zauraduje. melo by to napsat, ze text je zadrzen ke schvaleni – a to znamena jen to, ze to musime odklepnout, ze nejde o neco, co tu nema co delat.

  mmch ten filtr uz zahodil 93.674 spamovych komentaru. a normalnich tu je 27.368, takze se bez toho fakt neobejdem (tohle je ale klasicky reklamni spam, urcite se nezahazuji normalni prispevky).

  uz jsem to parkrat psal, ale typicky zadrzeny a rucne smazany komentar byva mnohdy sproste posilani lidi nekam, aniz by autor napsal k tomu cokoliv jineho. takove vykriky fakt neprojdou. pokud je tam naznak alespon zakladni inteligence, tak po smazani napisu nejake vysvetleni (napriklad). ale to zadrzovani se nestava nijak casto.

  takze klid :) a mmch tady dole je od spusteni webu text, kde je jasne napsano, „Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.“ takze pokud to je pro nekoho prekvapeni, tak opravdu nejaky orez od te nejvetsi zumpy se tady deje, ano.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. Ales :

  Achjo..to se pak clovek nemuze divit, ze nemame zadny rozvoj, kdyz chodi k volbam lide, kteri by nejradeji zrusili podnikatelskou cinnost.. :/

  Thumb up 11 Thumb down 1
 35. thvari :

  Ales: ne chyba je v tom, že k volbám nechodí ti ostatní, kteří jsou aktivní a naivně si myslí, že s politikou je lepší nemít nic společného

  Thumb up 7 Thumb down 1
 36. ales :

  cssd a ostravak skaza pro ostravu to je vysledek že lidi voli furt stejne.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 37. Tomas T. :

  Souhlasim s tim ze to mesto nepovolilo. Nepruhledna ucel neni vylovene jasny. Povolit to meli jen za predpokladu ze by bylo soucasti stavebniho povoleni presne specifikovani co tam presne bude. Jinak z toho muze vzniknout druhy skelet. A to opravdu ne…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 38. rasta :

  Tomas T.: Myslíš, že si ještě dneska někdo dovolí stavět skelety?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 39. miroslav svozil :

  na zastupitelstvu ten bod dopadl překvapivě bez usnesení – budou to muset dát znovu do zastupitelstva. Investor má tedy šanci ten záměr precizovat – já sám nevím. Problémem je , že rada celou kauzu tutlala jako vždy.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 40. Danek :

  miroslav svozil: Miroslave je nějaký posun v těchto kauzách hotel Campanile,Amsterdam Office,CB centrum 2(další budova Skanska) viz. http://www.mireksvozil.cz/products/promarnene-investicni-prilezitosti/ ,Děkuji za infomaci…hlavně mě zajimá Amsterdam.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.