Bufet v areálu MNO

V areálu Městské nemocnice Ostrava na Fifejdách vniká doslova „architektonický skvost“. Zřejmě zde probíhá výstavba nového venkovního „bufetu“ v boudě. Pokrok nezastavíte…

Fotografie zaslal čtenář Jp. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Ptačí budka!

  Thumb up 2 Thumb down 3
 2. aggu :

  To muselo dát takovou práci, zahrnout tu plechovou boudu do architektonického generelu MĚSTSKÉ nemocnice. Zvolit kvalitní odstíny šedé, odpovídající dlažbu v okolí… Už teď jsem zvědav jak si poradí s výzvou nápisu „Pečivo“. Nebo to bude „Občerstvení“?
  Mohli by se třeba inspirovat na křižovatce Muglinovská v Přívoze. Tam podobný objekt „Wiliams“ dominuje celému prostoru a vyzařuje pozitivní modrou a auru kečupu na míle daleko, a dává aspoň na chvíli zapomenout na fádní a překonanou Sittého secesi v okolí.

  Thumb up 9 Thumb down 5
 3. balde :

  námět pro archwars :D

  Thumb up 4 Thumb down 1
 4. Crazym :

  Bože nedělejte z toho vědu, je to jen prodejní stánek u kterého už asi byl původní technický stav http://www.imagehosting.cz/?v=stnek.jpg neudržitelný a který se nevyplatí opravovat a tak se vymění za jiný modernější a lidi si budou mít i nadále kde koupit drobnosti aniž by opouštěli areál a navíc to může provozovat nějaký soukromník a nemusí se takovými věcmi zabírat místo ani zatěžovat provoz ve zdravotnických zařízeních. Snad by jste nechtěli na to vypisovat nějakou architektonickou soutěž? :DD

  Thumb up 12 Thumb down 13
 5. aggu :

  „Bože nedělejte z toho vědu“
  Tak tímhle se v Ostravě řídí architektura / urbanismus asi cca 200 let. Nejvyšší čas tenhle „technologický postup“ vymýtit z hlav těch, kteří mají město na starosti. V případě odporu vymýtit hlavy ;)
  Ano, je to drobnost. No a? Takových „drobností“, které nikdo neřeší, je hromada. A ta hromada ve výsledku dělá neutěšený ostravský veřejný prostor. Postavil by sis tohle na pozemek u své hypotetické chaty v Beskydech místo altánku?

  Thumb up 23 Thumb down 5
 6. Crazym :

  aggu: Zase to nepřeháněj, začínáš být trochu extrémista a jakýkoliv ismus bývá lidem protivný :-) A to „v případě odporu vymýtit hlavy“ nemá ani cenu komentovat, to určitě nechceš, to už tu bylo několikrát a nakonec to vždy odnesli i takoví co chtěli něco vymýtit z hlav druhých :-)

  Thumb up 4 Thumb down 9
 7. Cyklista :

  Stánek evidentně nikdo neřešil vůbec… Na připravenou plochu přivezli standardní kontejner… Je otázkou zda dočasná stavba patří nemocnici, nebo jen pronajala plochu na jeho umístění. V druhém případě je jasné, že žádný „stánkař“ nebude chtít investovat miliony do dočasné stavby.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. Xavier :

  Kdyby chtěl někdo umístit tuhle kontejnerovou hrůzu někam jinam, třeba do Husova sadu nebo na Masarykáč, asi bych si říkal, že je padlý na hlavu. Jenže v areálu MNO si nemyslím, že tohle cokoliv zhorší. Ten celý areál je v tak hrozném a zastaralém stavu, že začínat řešit maličkosti tohoto druhu nedává smysl. To je, jako kdybyste si zrekonstruovali luxusně interiér svého domu a bylo vám jedno, že máte podmáčené základy, narušenou statiku a do domu vám zatéká. Chtělo by to kompletní revitalizaci, včetně rekonstrukce domů, chodníků a cest (takhle popraskané a poslepované cesty snad nikde jinde v Ově nenajdete) a veřejných prostor. Pak by mělo smysl řešit detaily.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 9. kdojekdo :

  A co by tam mělo stát jiného bez stavebního povolení? Původní stánek byl hojně využívaný ale dosloužil, zrezl a promrzal, tak byl vyměněn a nebude snad vypadat tak nápadně. …..A co…..

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. Michal :

  Hnusnou boudu nahradil jakž takž vkusný stánek a tady se z toho estéti málem kousnou do zadku.
  Úsměvné…

  Thumb up 4 Thumb down 3
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  Každopádně to bude vypadat mnohem lépe než ta ukrutná bouda u hvězdárny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Bude to vypadat úplně stejně.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 13. Jp :

  aggu: Po case urcite. Holt to nebylo v generelu ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  ostrava.cz: „Městská nemocnice Ostrava získá do pěti let moderní operační sály, které budou soustředěny do jedné budovy. Sály začnou sloužit pacientům v roce 2023. Bude to historicky největší stavba nemocnice. Náklady dosáhnou částky 746 milionů korun, stavba neovlivní provoz nemocnice.“

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. thvari :

  Hynek [msstavby.cz]: Má cenu se ještě podivovat, že je to bez architektonické soutěže? Pan primátor s vedením Ostravy se vyřádili na té jediné s jatkama, odškrtli si tím povinnou kolonku „uspořádáme v Ostravě soutěž“ a tím to taky skončilo.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.