Nástavba objektu Slezské diakonie

V Ostravě – Nové Vsi byla zahájena nástavba objektu Slezské diakonie.

Aktuální fotografie ze stavby zveřejníme co nejdříve.

Vizualizace nástavby:
nová ves

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  No to je hnus jestli ta původní střecha půjde pryč.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Rado :

  To je špatný vtip,ne? Marně hledám slušné slovo, ale to snad opravdu nemůže být myšleno vážně. To je na odevzdání diplomu.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Ljuk :

  Mám pocit, že ta střecha pryč už je. Když vidím tu vizualizaci, tak si kacířsky v duchu říkám, že kvůli tomu se snad ani budova nemusela za socialismu přesouvat… Mimochodem, soudruzi na ní trénovali přesun mosteckého kostela – jen na okraj.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Nedělal to náhodou stejný „architekt“ jako hotel Bartoš?
  http://www.msstavby.cz/rekonstrukce-hotelu-bartos-2-06-06-2014/
  Na leteckém snímku je tam taky vidět původní střecha.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. kolovrátek :

  Škoda, nebo vlastně ŠKOLA – bývalá!!! Jedna z budov, tolik typická pro Novou Ves! Přežila svůj vlastní přesun mimo trasu dnešní ulice Opavské/28. října, ale Slezskou Diakonii ve své podobě nepřežije. Ptám se, neměla by SD investovat spíše do lidí, než do takových drahých, na poměry příspěvkové organizace luxusních přístaveb????

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Pavel :

  Slezská diakonie na Moravě? :-) Je to nevkusné, ta budova už není teď to, co bývala, ale tahle přestavba ji dorazí…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Martin :

  Konečně něco zvláštního, sám nevím. Ale vím jistě, že nebýt Diakonie, dávno by tam byl barák na odstřel!

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. Martin :

  Tak kamaráda z Vídně zaujala odvaha… a posílá pozdravy
  https://www.flickr.com/photos/mcorreiacampos/13785218533/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Martin: To je ovšem trochu jiná liga.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Rado :

  Martin: Je to porovnání neporovnatelného, přesně tak, jak píše acdlcia.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Proč ne. Spíše mne irituje kýčovítý nápis Slezská Diakonie.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. aggu :

  Když se nějaká stavba podaří, tak je autor známý. Když vidím běsnící hrůzu a kekel, jako tohle toto, tak nikdy. Vůbec tomu nerozumím ;) Myslí, že by to hodně lidem pomohlo, vědět, že Josef umí šroubovici a Karel neumí ani okno.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Autorem projektu je Ing. arch. David Mokrý.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. aggu :

  Chápu, že každé dílo je výslednice sil (umu) architekta a představ zadavatele (Diakonie), ale když může Pleskot pořádat přednášky o Gongu, možná si to p. Mokrý někdy přečte a vysvětlí, jak se může „toto“ stát.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. David :

  Zdravím Vás. Docela mě mrzí Vaše příspěvky a věřte mi, že je čtu. Nemám problém o této stavbě s Vámi mluvit. Ale určitě bych uvítal jinou formu než internetové „komentáře“. David Mokrý

  Thumb up 1 Thumb down 1
 16. aggu :

  Mě zase mrzí prznění města, ve kterém žiju. „Nerozumím“ tomu, proč vznikají stavby jako tato, proč před 100 nebo i 60 lety šel postavit krásný dům (ať už si pod slovem „krása“ představujeme cokoliv ;) a dnes se navrhuje obestavěný prostor s nízkou tepelnou prostupností, který kašle na to, že se na něj musí každý den lidé dívat. A že není nikdo (ÚHA), kdo by podobným stavbám řekl, tak takhle ne. Ale chápu, síla zadavatele je velká a jeho představy ryze účelové.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. David :

  aggu: Bohužel v tomhle s Vámi naprosto souhlasím. A smutné je, že okolo této stavby jsou garáže, plechové přístřešky a boudy, „šmoulí“ domky nejdivočejších tvarů a rodinný dům ze 70tých let (kostka) sloužící jako úřad. Mým záměrem bylo z „ruiny“ udělat „živý“ dům, který bude řadu let sloužit nemocným seniorům. Prakticky tenhle dům potřeboval na opravu takové prostředky, že při poměru výkon (2 podlaží) a cena by do toho nikdo neinvestoval i z Vámi výše psaných důvodů pro dnešní dobu typických. A dům by dopadl možná zánikem. Možná ne, možná ano! A tak se chopilo příležitosti a ryze pragmaticky vyhodnotilo, že další patro záměru vyhovuje a dům bude žít a fungovat. A to jak ten dům vypadá nebo vypadat bude je má odpovědnost a nezříkám se ji. Přiznám se, že záměr byl divoký a zkusil jsem jít extrémní cestou a než tam dávat pultovou střechu, mansardu nebo válcovou střechu či zvedat střechu do výšky s vikýřky, zkusil jsem vlastně nástavbu natvrdo přiznat! Ano mohl jsem zvolit spousty různých přístupů a řešení, ale já zvolil toto extrémní. Jen mě mrzí, že jste schopni soudit či odsoudit mě nebo mou práci pouze a jen dle tohoto návrhu a to si myslím není od Vás moc fér. Ale respektuji to se vši vážnosti! David Mokrý

  Thumb up 3 Thumb down 2
 18. aggu :

  David: Tohle Martinovo fórum je o stavbách, nikoliv o architektech. Nikdo tady neodsuzuje nebo neobdivuje autory, když už tak jednotlivé stavby, každý se svého pohledu, laického nebo odborného. Smůla u architektů, na rozdíl od jiných, je v tom, že když se něco povede nebo nepovede je to pořád vidět ;)
  Ano, za stav Nové Vsi může někdo jiný. Po pravdě ani nevím, proč tak malé obvody v Ostravě vůbec existují. Ale k věci, moc nesouhlasím s tím, že to byla ruina a že je to důvod, proč rekonstrukce tak a ne jinak.
  Zadavatel si to tak přál, provoz převýšil nějakou estetiku, tak to tak dostal. Jeho ostuda.
  Místo toho, aby se areál Diakonie stal dominantou Nové Vsi, upadl do šedi, ve které se celá Nová Ves topí.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. David :

  aggu: Neřekl jsem, že rekonstrukce tak a ne jinak. Napsal jsem, že byl určitý záměr a já rekonstrukci navrhl takto. Idea nedělat kamufláž a prostě to tak přiznat! Důvodů tam bylo spousta jako argumentů pro a proti. Jinak děkuji za Vaše názory.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 20. Rado :

  David: Ono může být Nová Ves taková, jaká je, a možná právě návrh, který by neupadal do průměru, by mohl tuto část Ostravy pozvednout. Nicméně toto jsem napsat nechtěl. Toto fórum je fórum laické, kde někteří čtenáři mají přehled o trendech, ví, kde se co staví, někteří jsou méně znalí, ale každý si myslím, chce to jediné – hezkou Ostravu, kdy ve srovnání se stejně velkými, ale i menšími městy, prohrává na celé čáře, protože to, co se zde staví, patří spíše do kategorie průměru či podprůměru. My v tomhle městě žijeme, pracujeme a to by si měl každý projektant nebo architekt uvědomit, že jakýmkoliv zásahem do tváře města dělají město atraktivním nebo neatraktivním, v překladu k životu nebo k přežívání. Velice hezké bylo přečíst si závěry s diskuze s občany na iDnesu, kde byly uvedeny některé paradoxy. Nevím třeba, proč architekti netlačí nebo netlačili na město, že zde skoro všechno vzešlo bez architektonických soutěží. A pokud byla, výsledek vypadal zcela jinak. Nemějte zde diskutujícím za zlé, že se opírají do architektů nebo projektantů, ale Ostrava opravdu neroste do krásy, když zde skoro každá stavba plní svůj účel, ale estetická stránka prostě není a jednoduše chybí. Podívate se na Prahu, Brno, Plzeň, jak se staví tam, podíváte se na Ostravu a ptáte se proč. O tom, co se děje za hranicemi naší malé země, o tom se raději nezmiňuji. Víte, jak mi připadá ostravská architektura? Jako lowcostová. Máme 25 let po změně politicko-společenských poměrů a oproti jiných městům se zde centrum města zásadně neproměnilo a nevyrostlo do krásy, a pokud už, tak ne zrovna šťastným způsobem. A bohužel výčet, co se zde nepovedlo, je značný, a proto jsou občané naštvaní, protože jenom to, že se zde něco nového postaví, dokáže tohle město vytáhnout z té estetické bídy. Ale pokud i nová stavba je ošizena a sleduje pouze účel, tak to je problém a nikdo takovým stavbám, potažmo jejich architektům tleskat nebude. Když vám primátor města řekne, že teď nově bude na každou stavbu vyhlašena architektonická soutěž, potom zákonitě otázka zní, a proč tomu nebylo doposud? Abych to shrnul, Ostrava jako město je dost dobrá to ty, kteří maximálně překočili hranice města nebo hraje, ale v okamžiku, kdy cestujete, neubráníte se srovnání a zejména dojmu, že to jde dělat i mnohem, mnohem lépe.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 21. David :

  Rado: Asi se budete divit, ale souhlasím s Vámi a Vašim názorem, protože v Ostravě (Ostravsku) žiju a pracuju. Dle Vašeho (Vašich) názoru jsem já bohužel kvalitou v tomto případě nepřispěl.
  Nicméně odbočím někam jinam a myslím si, že je zde spousty kvalitních architektů jak na Ostravsku, Třinecku či Opavsku, kteří byli a jsou oceňování i odbornou veřejností a přesto nedostali zakázky typu Breda v Opavě, Karolina v Ostravě, Trojhalí na Karolině či Dolní oblast Vítkovice. A jen se babráme ohledně otázky skeletu u Krajského úřadu, Ostravice, centra města či jiných problémových míst.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 22. aggu :

  Rado: Ostrava se v rámci Česka (s výjimkou DOV a Hlubiny) v ničem pozitivním či negativním nevymyká. Staví se, až na výjimky a solitery, všude stejně nezajímavě. Na objemy v Praze o hodně více, v Brně o něco více, v Plzni o něco méně.
  BTW v ostravském ANO je hodně lidí spjatých s Novou Karolinou, to dá rozum, že starost o historické centrum nebylo jako priorita ve volebním programu ;) Je fajn, že primátor se setkal i jinými tlaky a prozřel ;)

  Thumb up 0 Thumb down 3
 23. Ales :

  DOV jako pozitivní, nebo negativní výjimka?:-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. Rado :

  David: Neřekl bych, že se babráme kolem skeletu, Ostravice, centra, jatek. To jsou doslova a do písmene jizvy města. Tady se té šance proměnit Ostravu v moderní město stále nikdo za posledních 25 let nezhostil, a že šlo udělat mnohé, budovat z Ostravy moderní město, které bude atraktivní, je zjevné. Samozřejmě nesouhlasím s názorem, který je možná v této nebo v jiné diskuzi, že máme na magistrátě a radnicích to, co jsme si zvolili. Ať už byla Ostrava modrá nebo oranžová, nic se nedělo a o kraji platí totéž. A některé karty se rozdávají pouze jednou, např. letiště, kdy bránou do česko-polského regionu mohla být Ostrava a ne Katowice. Čas už nevrátíme, Mošnov bude už jen ryze letištěm lokálního významu. A tak bych mohl pokračovat. Na straně druhé, když si vzpomenu na mediální obraz Ostravy, na který se kašlalo, tak také to městu nepomohlo.

  Má idea je taková, aby Ostrava byla městem, do kterého se lidé budou vracet, ale aby se vraceli, také to město musí nějak vypadat. Teď to je jak na houpačce, v DOV se člověk nabudí, v centru dostane naopak facku mokrým hadrem. Problém centra tady je, mnoho problémů bych nazval „made in Magistrát“, ale ve své stávající podobě děsí. Není to vůbec ta výkladní skříň, kterou by centrum města mělo být.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. Rado :

  David: Ještě doplním, v Ostravě je tolik omylů a přešlapů, že je luxus v tom stále pokračovat. Kdyby tomu tak nebylo a opravdu by zde věci fungovaly dobře, tak možná by se na tomto fóru vedla ryze odborná diskuze, ale ta rozčarovanost ze stavebního a urbanistického vývoje Ostravy je strašně velká na to, aby tomu tady bylo jinak.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Rýša :

  Rado:(17:12) Myslím, že tímhle komentářem jste trefně a přesně popsal 25letý stav.
  Když se objeví nějaké pozitivní zprávy o rozvoji Ostravy, tak to jsou většinou Dolní Vítkovice. A hned vedle najdeme zprávu o chátrání staveb v centru. Jak dlouho ještě budeme muset chodit kolem těch nezhojených jizev města? Dočasně nebo na věčné časy? Tedy dalších 22 let nebo dalších 41 let?

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.