Studie nádstavby chráněného bydlení Český Těšín

Stávající středisko SD “ Lydie“ v Českém Těšíně je zařízení, jehož cílem a posláním je rozvoj a zlepšení kvality života dětí se zdravotním postižením s ohledem na jejich individuální potřeby tak, aby se jejich život podobal životu vrstevníků. Součástí tohoto poslání je také podpora a provázení rodin během poskytovaných služeb.
Středisko provozuje: denní stacionář, odlehčovací služby a ranou péči. V zařízení se také nachází elokované pracoviště Církevní mateřské školy v Č. Těšíně, kterou navštěvuje 9 klientů.
Posláním denního stacionáře Slezské diakonie Lydie v Českém Těšíně je podpora a pomoc dětem se zdravotním postižením v udržení a rozvíjení fyzických, psychických a sociálních dovedností. Na základě individuálních potřeb dětí jsou vedeny k jejich soběstačnosti formou aktivizačních, výchovných a vzdělávacích činností. Dětem, které vlivem svého zdravotního postižení mají omezené možnosti navázat kontakty ve svém okolí, jako jejich zdraví vrstevníci, je napomoženo v začlenění do běžného života.

Autor: Ing. arch. Mgr. Karel Cieślar

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.