#

tieto towers

Tieto Towers je sekundární označení stavby IQ Building resp. CTP Office Parku. Projekt se táhne od roku 2006. Původně měly mít budovy 24 a 11 pater. Díky nezájmu nájemců v roce 2007 nedošlo k plánovanému zahájení stavby. V roce 2008 bylo rozhodnuto o snížení budov – na stávajících 14 a 10.

Společnost Tieto měla údajně předsmlouvané prostory v komplexu Nové Karoliny, nakonec se ale rozhodla pro IQ Building. Díky tomuto kroku byla v dubnu 2011 výstavba obnovena a začalo se používat označení Tieto Towers.

Autorem návrhu Tieto Tower je Václav Hlaváček, architekt Studia Acht. Při návrhu byl kladen velký důraz i na okolní prostředí se zahradou a vodními plochami. Celkem bude plocha zeleně pokrývat více než 5 000 čtverečních metrů. Ekologicky šetrná budova bude splňovat požadavky certifikace BREEAM.

Budovy budou propojené krčkem, a jejich půdorys tak bude připomínat písmeno H. V podzemí vznikne na 300 parkovacích stání, v přízemí bude restaurace, kafeterie, fitness a pár obchůdků, v dalších patrech pak zhruba 22.000 metrů čtverečních kancelářských prostor.

Očekávané vyhotovení stavby: září 2012
web projektu: iqostrava.cz


Články týkající se projektu "tieto towers":