Komentáře

 1. michal :

  Tak ten „mrakodrap“ je naonec menší než paneláky o kousek dál u kostela Bosco. Ta vyšší věž měla mít přeco o 6 pater víc než ta nižží, takže ji zkrátili ještě o dvě patra. Z té stavby jsem stejně zklamán jako z karoliny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jiřík :

  michal : možná že to ještě dostaví. I když mě nevadí že není vyšší hlavně že je :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  Mno ja jsem spokojen na 100pro…. vyska pro mne neni tak podstatna. Dulezita je pro kvalita architektury, kvalita provedeni a funkce budovy jako takove.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  michal: nic se nekratilo, ze mensi mela mit o 6 pater min, nevim, kde jsi vycetl. kdysi se mluvilo o 24 pater vs 11, tedka se postavilo 14 a 10. taky si vsimni, ze obe budovy maji na vnejsich stranach o patro mene, nez na vnitnich.

  stavelo se dle tohoto a to souhlasi (chybi jeste ta krabice nahore) http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/146/924/542b15fa7f_76142216_o2.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. zolík :

  Co jste furt zklamáni, buďte rádi, že se v zapomenuté Ostravě vůbec něco děje, já si totiž zatím nevšiml, že by se firmy praly o to, kdo bude u nás investovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. michal :

  Njn, tak jsem se spletl. Myslel jsem si, že nižší má mít 8 pater a vyšší 14.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. michal :

  Nepočítal jsem totiž patra u té vyšší budovy, ale jen ten rozdíl a tak jsem myslel, že ten bude těch 6 pater. Tak asi. Ale zklamán jsem, myslel jsem si, že budovy budou vyšší. Tak mne to překvapilo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Headfox :

  Vyšší to být mohlo, to jo, ale buďme rádi za ty dary :))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Prý se má stavět IQ Ostrava druhá fáze ? Neví někdo o tom něco víc ? Bylo to psáno v deníku. Něco v tomhle smyslu : CTP chce stavět další obdobný projekt hned v sousedství, společnost proto koupila v lednu od města pozemky v těsné blíkosti Tieta ,…plánovaná druhá fáze by měla projekt v následujících třech až pěti letech zdvojnásobit.
  ??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. zolík :

  Dej odkaz na ten clanek o tom rozsireni.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. ben :

  martin [msstavby.cz] :
  Tak potom nechápu, proč těm budovám rovnou nepřidali o nějaké to patro víc? A pozemky hned v sousedství? A koupila v lednu? Kde v sousedství???? A velice pochybuju, že i kdyby koupila, tak že tam začne něco stavět. Jak dlouho byl jenom tento projekt u ledu a pak ho jen osekávali, až k tomu, co tam vidíme nyní. Je to docela obyčejná kanc. budova – nic víc. Kdyby to byla původní výšková budoba – myslím, že měla být cca 80m vysoká, tak by alespoň tou výškou byla nějak zajímavější, ale tak? Nevím, proč tady na diskuzi tak pějete oslavné ódy na průměrnost.
  A navíc: Proč by stavěli nějaké kanceláře hned vedle, když kousek od nich na Karolině roste obrovský komplet kanc. budov, který prý zatím nemá žádné nájemce……

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  zolík: Prý v tištěném vydání deníku..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. zolík :

  Ben: Ostrava není Vídeň, Praha ani Bratislava, dokonce ani Brno, je to 3 město ČR, která má růst HDP roven 0, je to město postižené nezaměstnaností a velkým množstvím „milovaných“ spoluobčanů. Žádný investor nebude stavět luxusní 90 m ubykace pro vzduch a pár pavouků, co tam naleze. Tudíš ano já jsem nadšený i z malého IQ, i z Karolíny, i z Vítkovic, jelikož je skoro až zázrak jak se vše rozjelo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Sanju :

  Nejsou náhodou jediné pozemky v sousedství ty, na kterých se měl teoreticky zhmotnit projekt INGOT?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. ben :

  zolík :
  Nějak jste trochu zareagoval mimo….
  Ptal jsem se Martina, proč nepostavili vyšší věže, když prý on někde vyčetl, že stejná společnost uvažuje o další kanc. budově hned vedle. Mně alespoň přijde, že i kdyby tato stavba měla 80m tak to vyjde levněji, než další podobná stavba hned vedle této. Nemyslíte?
  A přestaňte tady šířit tak oblíbené fráze, že Ostrava není Vídeň, Praha atd. To opravdu s takovými názory nikdy nebude a zůstane provždy navždy jen provinčním východním městečkem. Ostrava má navíc, ale nemá dobré vedení!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. ah :

  koukal jsem se do katastru nemovitosti a všechny pozemky kolem tieta jsou města,takže to je nesmysl,že to má vlastnit CTP:-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. aggu :

  @zolik: zolikovy nazory mi připadají, jako by se právě po 20 letech vzbudil. Anebo je z Opavy. Jinak je to o ničem… btw jak se u měst měří HDP? Ptám se, když má Ostrava tu nulu :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. aggu :

  v sousedství, směrem na mariánky byla opravdu studie INGOT. a byla imho hodně povedená ;) K vidění na stránkách Platformy http://www.platformaarchitekti.cz/portfolio/VEREJNE-STAVBY/VEREJNE-STAVBY.htm

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  ah: tak pokud to ted koupili, treba to jeste do katastru neproslo..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. ben :

  aggu: Ano, to jsem už také kdysi viděl a je to velice zajímavá studie. Kdyby byla realita jako tato studie, tak taková stavba by tento prostor opravdu oživila už jen napohled. Bohužel spousta povedených staveb na papíře, tak jak byly prezentovány ,se neuskutečnila. Anebo byla hodně změněna v neprospěch stavby. Jako tento Tieto Towers. Původně na vizu stavby upoutávala odvážnou velikostí na nepřehlédnutelném místě, dnes v reálu průměrná stavba ničím nepřevyšující průměr.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. chachar :

  zolík: http://i.imgur.com/fSjfL.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. zolík :

  Milí zlatí – HDP bylo jasně řečeno k ČR, né Ostravě, nicméně dá se změřit i pro město, to se nebojte. Takže tady nefrajeřte a čtěte pořádně a mám názory takové jaké mám, jsem snad jeden z mala Ostravaku, co je rad, že se město rozvíjí a nemá potřebu neustále skuhrat, že to je malé, to je moc krychlovité a to je takové a makové. Ale vaše názory, vaše věc.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Miv :

  zolík: když si po sobě pozorně přečtete svůj předchozí příspěvěk napsaný 10:02, zjistíte, že Vaše první věta mohla mít druhý význam než jste asi chtěl: Ostrava …,která má růst HDP roven 0. I já jsem to tak pochopil, zejména z dalšího pokračování věty. Takže bych to shrnul: nefrajeřte a čtěte to po sobě pořádně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Martin [msstavby.cz] :

  A dá se někde zjistit, jak roste HDP Ostravy ? Není to spíše jenom na kraje. Pač potom by byl růst MS kraje nejvyšší v republice ( díky hyundai apod. ) ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. ben :

  zolik, Miv aj. :
  Neútočme zbytečně na sebe. Každý má jiný pohled a názor na určitou věc. Spíše mne štve, když se začne říkat. Ostrava není Praha, Brno….., nemůže být, protože je Ostrava, tak jako Praha nemůže být Vídeň, Paříž, Ostrava. Važme se toho, že Ostrava se rozvíjí, ale poukazujme na to, co se dělá špatně, co se mohlo udělat líp, co se tady vše zaspalo, proč projekty – hodnotné a pro Ostravu přínosné nejen pro tuto dobu, ale i pro budoucí generace jako ČK nebo lávka Jiřičné ap., byly potopeny, i když stačilo opravdu málo a mohly tady již stát. Ano, píšu málo, protože peníze by se našly a dokonce už nějaké byly, kdyby byla vůle místních politiků a kdyby mysleli do budoucna ne jen na své populistické řeči.
  A zoliku, neodpověděl jste mi, jestli tak trochu nemám pravdu, když jsem dal úvahu, že vyšší věže by vyšly určitě levněji než podobný projekt na louce hned vedle.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. nike21 :

  Nepřipadá vám trošku jinačí to opláštění než na vizualizacích? ja si myslim že to je světlejší ty pruhy .

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Hynek [msstavby.cz] :

  nike21: ani ne, na vizualizacich jsou akorat vic vyrazne spary, ale to mozna zajde :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. nike21 :

  Protože na vizualizacích se lesknou.. ty šedé pruhy co tam teď dávají :P

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Hynek [msstavby.cz] :

  nike21: mi to na fotkach neprijde neleskle.. jako nebylo zrovna jasno, ale podle me se to leskne (nevidel jsem na vlastni oci ale)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Martin [msstavby.cz] :

  nike21: Záleží na podnebí. Vizualizace je dělaná za přímého slunce. Zatímco fotky jsou vyfoceny za zatažena.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.