OVASTORY #20 – předprostor GVUO

Říká se, kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Platí něco podobného i pro chodníky? Kolik různých druhů dlažeb na sobě máš, tolikrát jsi lepším chodníkem? Pokud ano, chodník před Galerii výtvarného umění v Ostravě je doslova světový.

Samozřejmě, pokud je z různých materiálů vytvořena na pěší komunikaci mozaika, dá se počet použitých druhů chápat. Zde však je na pár metrech čtverečních shluk pěti různých materiálů. Rozhodně nevytvářející žádnou mozaiku. Úprava tohoto místa je velmi nekoncepční a nezdařilá.

gvuo ovastory

gvuo ovastory

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  To vypadá jako nabídka dláždění někde ve stavebninách. A někdy to vypadá i tam estetičněji nežli tento plácek. Zase na druhou stranu: Je to lepší než to zaplácnout asfaltem, jak na mnoha místech Ostravy docela běžný jev.

  Thumb up 19 Thumb down 1
 2. martin :

  To je tim, ze ten projekt predprostoru byl rozdelen mezi nekolik firem a tak ta nova velkoformatova dlazba ohranicuje hranici GVU, do ktere se mohlo zasahovat, zbytek je spravy komunikaci a ten mel byt rekonstruovan stejne jako predprostor, ale nejak tento projekt zamrznul…nicmene v tom projektu byla uplne stejna dlazba jako je ted pred GVU a tak snad v budoucnu by se to melo spojit a sjednotit…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Třeba je to součást stálé expozice. Já tomu modernímu umění ale nějak nemůžu přijít na chuť.

  Thumb up 18 Thumb down 2
 4. skelet :

  martin: to je neexistencí práce architekta města Ostravy

  Thumb up 10 Thumb down 0
 5. Ričí :

  skelet: Cyril si tam evidentně chodí jenom pro výplatu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. Lukáš :

  Jinak tohle samé je právě děláno u výjezdového centra jih, nemám foto, ale je jiná dlažba po ulici Kaminského a jiná vede k tomu centru – které navíc není podle vizualizace takže je z toho zase kočkopes.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Miv :

  Čím to vznikne? Plánovaně asi ne. Jen by mě to prostě zajímalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. skelet :

  Vznikne to neexistencí manuálu města, který určuje co, kde a jak použít. Bohužel to co je zvykem u každého obchodního řetězce (manuál Kauflandu má přes pět set stran, a aktualizuje se 2x ročně), tak v Ostravě zřejmě neexistuje.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. LoLec.CZ :

  Ono to vypadá, že i mezi dlažbou číslo 2 a 5 je ještě další kousek mozaiky jiný. Možná je to materiál stejný jako č. 2, ale je jinak orientovaný. No prostě opravdu moderní umění dnešní doby :-( A na druhé fotce i ten asfalt na cestě, to je fakt luxus hodný centra Ostravy :-(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. detailista :

  Vždyť je to galerie, tak se vším všudy! :D

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. aggu :

  Proudly present by MOaP.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  saga pokracuje…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  tak, o tri roky a jednu rekonstrukci pozdeji… :)

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.