Nové sportovní zázemí Ostrava-Svinov

Moderní dopravní hřiště s elektroautíčky, díky nimž si děti budou moci vyzkoušet nejen roli chodců či cyklistů, ale také řidičů, dále atletický ovál, fotbalové hřiště, tenisový kurt a třípodlažní budova zázemí s učebnou pro 30 žáků, šatnami, klubovnou, sklady či garážemi vzniknou u Základní školy v ulici Bílovecké ve Svinově.

Areál na ploše 3,5 hektaru se začne stavět už v příštím roce, kompletně hotov by měl být v roce 2019. V době školní výuky bude sloužit dětem, odpoledne a o víkendech bude přístupný i široké veřejnosti. Podle zatím jen hrubých odhadů by stavba mohla přijít na 50 milionů korun. Zhruba 20 milionů by mohla stát výstavba dopravního hřiště a venkovních sportovišť, 30 milionů jsou předpokládané náklady na objekt zázemí.

„Ostrava nemá v současné době dostatečné zázemí pro povinné vzdělávání žáků základních škol v oblasti dopravní bezpečnosti. Projektem dopravního hřiště ve Svinově splácíme jakýsi historický dluh pro tu část Ostravy, která nezahrnuje pouze Svinov, ale zejména Porubu a další městské části,“ vysvětli důvody, pro které se město rozhodlo financovat tuto stavbu, radní Lukáš Semerák.

Do budoucna by tak Ostrava měla mít minimálně tři dopravní hřiště. Pro oblast Ostravy-Jihu je určeno dopravní hřiště u Základní školy Alberta Kučery, na kterém nechalo město loni opravit povrchy. Pro oblast Moravské Ostravy, Slezské Ostravy a Mariánských Hor slouží dopravní hřiště v Orebitské ulici v Přívoze, které projde v příštím roce rekonstrukcí a dostavbou.

Hřiště ve Svinově bude nicméně nejmodernější a jako jediné ve městě bude vybaveno elektroautíčky, světelnou signalizací, měřením rychlosti a dalšími atributy silničního provozu, které umožní dětem vyzkoušet si při hodinách dopravní výchovy roli řidiče motorového vozidla a zároveň podstatně zatraktivní výuku.


zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. mJožka :

  Pro doplnění: vlastní (dětské) dopravní hřiště (DDH) má již platné stavební povolení a, když půjde vše hladce, mělo by se realizovat v roce 2018. Hřiště by kromě praktické dopravní výchovy a zkušebního polygonu pro projekty VŠB-TU Ostrava mělo sloužit i jako prostor pro nácvik pohybu v dopravním prostoru pro nevidomé a slabozraké.
  A ještě si dovolím opravit novináře: světelným signalizačním zařízením alias semafory jsou samozřejmě už vybaveny DDH v Přívoze, na Ostravě-Jihu a i DDH v rámci MŠ Ukrajinská v Porubě, které slouží pro dopravní výuku na mateřských školách.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Dora :

  Super! To bude dobre! A nevíte někdo co se to staví naproti, na kopci na poli mezi svinovem a porubou? Už jsou tam rozvedene sítě, bagruje se tam… vypada to na výstavbu řadových domků ale nikde jsem k tomu nic nenašla. Přijde mi, jako by se prodlužovaly ulice Hradecká a Sokolská…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. jih :

  Dora: asi myslíte toto …. http://fajnaostrava.cz/ve-svinove-postavi-novou-sportovni-halu/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Dora :

  jih: nene, tahle sportovni hala bude stat vedle školy na Bílovecké ul. Teď ale vzniká něco na poli mezi Svinovem a Porubou. Za horním kostelem. Vypadá to na malé domky. A nikde k tomu nic není.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Lucie :

  Dobrý den, zajímalo by mne, jak to dopadlo s touto stavbou, která měla být hotová v roce 2019.. :(

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.