Nové sportovní zázemí Ostrava-Svinov

Moderní dopravní hřiště s elektroautíčky, díky nimž si děti budou moci vyzkoušet nejen roli chodců či cyklistů, ale také řidičů, dále atletický ovál, fotbalové hřiště, tenisový kurt a třípodlažní budova zázemí s učebnou pro 30 žáků, šatnami, klubovnou, sklady či garážemi vzniknou u Základní školy v ulici Bílovecké ve Svinově.

Areál na ploše 3,5 hektaru se začne stavět už v příštím roce, kompletně hotov by měl být v roce 2019. V době školní výuky bude sloužit dětem, odpoledne a o víkendech bude přístupný i široké veřejnosti. Podle zatím jen hrubých odhadů by stavba mohla přijít na 50 milionů korun. Zhruba 20 milionů by mohla stát výstavba dopravního hřiště a venkovních sportovišť, 30 milionů jsou předpokládané náklady na objekt zázemí.

„Ostrava nemá v současné době dostatečné zázemí pro povinné vzdělávání žáků základních škol v oblasti dopravní bezpečnosti. Projektem dopravního hřiště ve Svinově splácíme jakýsi historický dluh pro tu část Ostravy, která nezahrnuje pouze Svinov, ale zejména Porubu a další městské části,“ vysvětli důvody, pro které se město rozhodlo financovat tuto stavbu, radní Lukáš Semerák.

Do budoucna by tak Ostrava měla mít minimálně tři dopravní hřiště. Pro oblast Ostravy-Jihu je určeno dopravní hřiště u Základní školy Alberta Kučery, na kterém nechalo město loni opravit povrchy. Pro oblast Moravské Ostravy, Slezské Ostravy a Mariánských Hor slouží dopravní hřiště v Orebitské ulici v Přívoze, které projde v příštím roce rekonstrukcí a dostavbou.

Hřiště ve Svinově bude nicméně nejmodernější a jako jediné ve městě bude vybaveno elektroautíčky, světelnou signalizací, měřením rychlosti a dalšími atributy silničního provozu, které umožní dětem vyzkoušet si při hodinách dopravní výchovy roli řidiče motorového vozidla a zároveň podstatně zatraktivní výuku.

zdroj: ostrava.cz