Rekreace u Vrbického a Kališova jezera bude atraktivnější. Město u jezer plánuje v příštích letech nejen úpravy břehů, ale také umístění mol pro plavce a cykloboxy pro úschovnu kol v těsné blízkosti vody.
Přibude i půjčovna lodiček a šlapadel s přístavištěm pro rekreační lodě či plovárna s odpočinkovými plochami. Na úpravy chce Bohumín získat evropské peníze z česko-polských programů.
„Už příští rok začneme se stavbou asi dvoukilometrové cyklostezky kolem Vrbického jezera. Ta povede po hrázi mezi jezerem a řekou Odrou. Do několika let by se stezka měla rozšířit ještě k bývalé myslivně a napojit už na existující části cyklostezky. Vznikne tak ještě delší okruh než kolem přehrady Olešná u Frýdku-Místku,“ řekl místostarosta Bohumína Lumír Macura.
V dalších letech se město chce zaměřit na to, aby se u jezera mohli Bohumíňáci pohodlně koupat. „Vše záleží na tom, zda a kdy se nám podaří získat dotaci z česko-polských programů. Plánujeme úpravu břehů nedaleko stávajícího parkoviště tak, aby vznikl prostor pro plovárnu a další volnočasové aktivity,“ prozradil místostarosta Lumír Macura s tím, že do budoucna by se pro sociální zázemí mohl využít například nedaleký fotbalový areál.
Nově tady vyroste například půjčovna lodiček a šlapadel s přístavištěm pro rekreační lodě, plovárna s odpočinkovými plochami a také plovoucí molo na jezeře pro plavce. Na břehu se počítá třeba s plochou pro piknikování a grilování a také s umístěním až dvaceti cykloboxů. Odhadované náklady jsou přes 13 milionů korun.
Také u Kališova jezera chce město umístit plovárnu s odpočinkovou plochou, dvě mola na hladině jezera pro plavce a přes deset cykloboxů na kola. Náklady odhaduje na více než 6 milionů korun. „Kališok už teď navštěvuje v létě spousta lidí, takže usilovně pracujeme na tom, abychom přírodní koupání lidem co nejvíce zpříjemnili. Hledáme plochy, kde by mohla vzniknout další parkovací místa a sociální zázemí. Chceme, aby jezero co nejvíce sloužilo ke koupání, a proto tady plánujeme aktivity zaměřené především na plavce, tzn. chráněné koupání, odpočinkové plochy na plovárně a mola pro plavce,“ upřesnil Macura s tím, že i tady se počítá s plochou pro grilování a piknikové posezení. Také ke zdejší vodní ploše chtějí Bohumínští do několika let vystavět cyklostezku. Ta by měla vést od Ovocné ulice po protipovodňové hrázi podél jezera.
zdroj: mesto-bohumin.cz







Poslední komentáře
- 06:52 (Parkovací dům krajský úřad) Dojde tam k dalšímu prodražení a opoždění. Co mám
- 06:49 (Dostavba tramvajové trati v Porubě) Clanek o vraceni EIA k prepracovani https://zdopra
- 23.11 (Parkoviště a park na ul. Na Půstkách) To si jistě nechaji postavit radní, aby nemuseli p
- 23.11 (SUNGWOO HITECH se rozšíří do Vítkovic) Problem s drahou je ten, ze se nechce domluvit. Na
- 23.11 (Parkovací dům krajský úřad) Na koncertním sále se kontinuálně pracuje - oproti
- 23.11 (Bytový dům Malé Hoštice, Opava) https://mapy.com/cs/letecka?pid=102647807&newe
- 23.11 (Bytový dům Malé Hoštice, Opava) Tak v tom případě to nebude místo domu 77 ale o ně
- 23.11 (Černá kostka – foto z výstavby) Super. Je tu Kuba židek?
- 23.11 (OVASTORY #95 – železniční stanice) Polanka nad Odrou není nádraží, ale zastávka. A pr
- 23.11 (OVASTORY #95 – železniční stanice) V článku jste zapomněli zmínit ještě jedno ostravs
- 23.11 (Parkovací dům krajský úřad) Na téhle stavbě je vidět, že když se chce, tak jde
- 23.11 (Kampus Palace – dokončeno) +článek: „Bída a lesk Palace. Bývalý hotel
- 22.11 (SUNGWOO HITECH se rozšíří do Vítkovic) Jindle by tady vznikly treba sidla firem - v Ostra
- 22.11 (Bytový dům Malé Hoštice, Opava) Za me je to stavbě do města a ne na vesnici za kte
- 22.11 (SUNGWOO HITECH se rozšíří do Vítkovic) Nemyslim ze by hlavni problem byl ve vyrobnich pod
- 22.11 (T8 vývojové centrum Pustkovec) Onehda jsem tama šel a říkám si, kdy zastaví i tuh
- 22.11 (Bytový dům Malé Hoštice, Opava) Protože ten text v Malohoštickém zpravodaji není p
- 22.11 (Bytový dům Malé Hoštice, Opava) Jj, dohledal jsem, přesná adresa Slezská 77, infor
- 22.11 (Parkovací dům krajský úřad) Tak máme fotky parkovacího domu, Černé kostky a na
[další..]