Výdejní boxy hyzdí i Nový Jičín

Výdejní boxy degradují veřejný prostor. Nový Jičín by je rád umisťoval lépe a vkusněji.

V řadě měst roste množství výdejních boxů. V Novém Jičíně jich evidujeme několik desítek a jejich počet má i nadále růst. Usnadňují doručování zásilek, zvyšují komfort nakupování, zároveň jsou však mnohdy umístěny nevhodně a narušují funkce i podobu veřejného prostoru. Novojičínská radnice proto hledá způsoby, jak jejich rozmisťování lépe koordinovat v souladu se zájmy provozovatelů, občanů i města.

Město nyní podniká takové kroky, aby umístěním boxů nedošlo k degradaci veřejného prostoru a předešlo se chybám, které jsou s boxy spojeny v jiných městech. „Naším cílem je najít symbiózu mezi byznysem a atraktivitou veřejného prostoru. Pro boxy chceme využít vhodné lokality a předejít problémům s nevhodným umístěním. Do diskuze zapojíme jak občany města, tak samotné zásilkové firmy,“ uvedl místostarosta Ondřej Syrovátka. Městský architekt Martin Materna upozornil, že některé boxy vznikají bez předchozí konzultace a nezapadají vhodně do okolního prostředí. „Pokud o záměru víme včas, můžeme nabídnout lepší řešení,“ vysvětlil. „Chceme zachovat komfort doručování a zároveň chránit kvalitu veřejného prostoru. S otevřenou komunikací je to reálné,“ uzavřel Materna.

pramen: novyjicin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.