V Černé perle vzniká klinika Moravian Premium Care

Ostrava–Poruba již za necelý rok získá novou kliniku s více než desítkou odborných ordinací! Dalším benefitem je vznik příjemného a kultivovaného veřejného prostoru v okolí unikátní budovy. Stane se tak díky úzké spolupráci investora, architektů, generálního nájemce i městské části.

Autor: PROJEKTSTUDIOU EUCZ, s.r.o.

„Dlouho jsem kolem Černé perly chodil a říkal si, že tak zajímavá budova nesmí chátrat, až jsme se konečně rozhodli ji znovu přivést k životu. Jakmile se našel generální nájemce, který se rozhodl vybudovat moderní kliniku, věděl jsem, že záchrana Černé perly byla skvělý nápad,“ popisuje Marek Bědroň ze společnosti MIRTESS.

Důležitým aspektem celé rekonstrukce je, že nájemce – Klinika Moravian Premium Care – se na ní podílí v podstatě od počátku a úzce spolupracuje s investorem a architektonickým studiem Davida Kotka.

„Deset let děláme pod hlavičkou Moravian Premium Care přátelštější zdravotnické služby, měníme systém zdravotní péče a stejně jako byla Černá perla ve své době, i my jsme tak trochu symbolem vzdoru nebo změny, proto nám učarovala,“ potvrdila Helena Ruszová, zakladatelka a CEO Moravian Premium Care.

Architektu Davidu Kotkovi, který vede ateliér PROJEKTSTUDIO EUCZ, je blízká recyklační architektura a vždy se snaží minimalizovat energetické nároky staveb. „Proto krom fotovoltaiky na fasádě počítáme v Černé perle například i s výtahem, který rekuperuje elektrickou energii,“ dodává Kotek a přiznává, že už nechtěl navrhovat další tmavý dům, ale Perla je láska a s fotovoltaikou dostává její černá fasáda úplně nový rozměr.

Černá perla, potažmo Klinika Moravian Premium Care, bude zajišťovat ambulantní lékařskou péči. Součástí kliniky bude také přilehlá budova s moderními operačními sály jednodenní chirurgie.

„Klinika bude určena pro širokou veřejnost a zároveň pro klienty našeho programu concierge medicine a preventivní medicíny. Nabídneme perfektní zázemí lékařům i pacientům,“ doplňuje Helena Ruszová.

Garantem lékařské péče kliniky je prof. MUDr. Simona Bobková, která potvrzuje vysoké ambice a unikátní návaznost odborných lékařů: „Široké spektrum specialistů pod jednou střechou, umožňující těsnou spolupráci a příjemné moderní prostředí se špičkovým vybavením ambulancí, jsou základem pro tu nejlepší péči pro všechny pacienty.“

Propracovaný systém prevence a dokonalá návaznost odborných vyšetření i sdílení informací mezi lékaři pomocí společného informačního systému jsou tím, co by měli všichni pacienti Kliniky Moravian Premium Care ocenit nejvíce.

Klinika nabídne tyto odborné ordinace:

• Praktický lékař

• RTG pracoviště a Sonografie

• Plicní

• Kardiologie, Angiologie

• Fyzioterapie

• Dermatologie, Plastika, Cévní chirurgie

• Neurologie, Ortopedie, Všeobecná Chirurgie

• Alergologie

• Oční

• Urologie

• Pracovní lékařství

• Preventivní onkologie

„Kliniku otevřeme 1. dubna 2023, již při stavbě spolupracujeme s investorem na tom, aby budova perfektně vyhovovala jak lékařům, tak pacientům. Klademe důraz na použití nejvhodnějších materiálů a budeme využívat nejmodernější přístrojové vybavení a zabezpečený informační systém,“ doplnil za Moravian Premium Care výkonný ředitel Jakub Czudek.

Rekonstrukci budovy kvitují rovněž představitelé statutárního města Ostrava, za něž hovoří Lucie Baránková, starostka městského obvodu Ostrava – Poruba: „Těší nás, že v komplexu budov okolo Černé perly již koordinovaně pracují také další investoři a celý brownfield se tak stane atraktivní lokalitou Poruby.“

zdroj: Tisková zpráva

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  A zubní ordinace nikde? Škoda. Lékaři se samozřejmě ale hodí ať už jde o jakýkoli obor.

  Teď ještě aby tam bylo i dostatek parkovacích míst, když tam budou lékaři. U podobného projektu na Dubině jsem, nevím proč dostal samé mínus.. asi příznivci MHD :D

  Thumb up 11 Thumb down 2
 2. balde :

  aldik: jj taky jsem zvědav jak budou řešit parkování, snad to bude taky ve standartu Premium

  Thumb up 6 Thumb down 2
 3. Dr. Kohn :

  aldik: Další zubní v tomto místě nejsou až tak potřeba. V Pustkovic teď vznika středisko zubních lákařů. Zubní ordinace by byly potřeba v jiných částek Ostravy.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 4. aldik :

  Dr. Kohn: tak Ostrava nemít zas velká jako Praha a zubaře není třeba mít v ulici, takže klidně i kdyby se všichni soustředili třeba do Poruby, tak v t nevidím problém. Teď ještě aby měli smlouvy s pojišťovnami, jinak na to má málokdo 🤔

  Thumb up 7 Thumb down 1
 5. aldik :

  Proč na těch vizualizacich je z jedné strany ten barák nižší? Výšková budova je tam snad jen jedna.. nebo ne?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Hrdý Ostravák :

  Vizualizace vypadá nádherně. Projekt vypadá velmi slibně. Jako kdybychom se náhle ocitli v Německu,Norsku či Holandsku. Ale v vizualizacích jsme v Ostravě nejlepší na světě. V jejich realizacích se nacházíme někde na úrovni Rwandy a Ugandy. Proto musí být každý občan Ostravy kritický, opatrný a podezíravý. Černá perla je velmi zajímavá stavba,snad se to podaří.

  Thumb up 23 Thumb down 3
 7. Adam :

  aldik: Protože z druhé strany je vizualizace z pohledu střechy sousední nižší budovy.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. M. :

  Tak na to jsem hodně zvědav.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Dr. Kohn :

  aldik: No klasické přemýšlení ostravy…. na pivo mám, ale na doktora si ze svého nepřiplatím ani korunu. Ale ordinaci chci nejlépe ze zlata.

  Thumb up 3 Thumb down 10

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.