Černá perla

Architektonicky významná administrativní budova v Bruselském stylu v Ostravě-Porubě, které se říká Černá perla, bude opravena.

Projekt má již své webové stránky s inzercí komerčních prostor k pronájmu. Viz cernaperlaostrava.cz

Popis objektu z webové stránky ostravskepamatky.cz:

Výšková solitérní budova na obdélném půdorysu se zkosenými nárožími stojí na okraji čtvrtého obytného obvodu Poruby. Stavba je orientována delšími průčelími k východu a západu. Parter byl původně zčásti volný, v severní části se nachází vestibul. Fasády vyšších podlaží jsou tvořeny závěsovými stěnami, vyplněnými sériově řazenými obdélnými okny a parapety z opaxitového černého skla, z čehož se odvozuje název domu. Stavbě vévodí nástavba se střechou ve tvaru stlačeného V, přecházející do výrazné markýzy, vybíhající k jihu. Jeden z nejlepších ostravských příkladů bruselského stylu.

Vizualizace:

Současný stav:

Související články


Komentáře

 1. balde :

  super, Poruba potřebuje i kanceláře

  Thumb up 25 Thumb down 2
 2. Jiřík :

  Kanceláře jsou super snad se to zvládne dispozičně na tak malých prostorech kolem toho schodiště. Každopádně tomuto projektu moc fandím.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 3. thrpst :

  Podle mě je to finanční nesmysl. A nějak nevidím v čem spočívá ta „oprava“.

  Thumb up 0 Thumb down 27
 4. Meechee :

  thrpst: Okna, fasáda, komplet vnitřek … to, že to zůstane vizuálně podobné, neznamená, že se to jenom umyje. Ta budova je postavena v Bruselském stylu, tak je asi nesmysl z toho dělat gotickou katedrálu …

  Thumb up 22 Thumb down 1
 5. xxx :

  Ale nééé, chtělo by to polystyren ;-) A pak na ty hladké plochy nějaký pěkně veselý nátěr, takže to už nebude černá perla, ale zeleno-modro-oranžová perla. Teprve pak to správně zapadne do okolí…

  Thumb up 6 Thumb down 2
 6. M. :

  xxx: ta oranžová je přímo skvělá pro epileptiky! :-D:-D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Hans :

  thrpst: Když stát opravuje dálnici D1 tak čekáte, že se z ní stane železnice? Nebo chcete, aby byla dál dálnici jenom s novým povrchem a nějakými těmi svodidly navíc? Tak přesně v tom spočívá ta oprava. Dům bude vypadat stejně jako v době, kdy byl postaven. A v tom je to největší umění.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 8. Aleš :

  Jen to bude chtit vyresit parkovani.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Macek :

  Snad už rekonstrukce bude brzy u konce, protože poslouchat celý týden kravál od ranních hodin,není vůbec příjemné.Treba dnes v neděli 7:15 zase se ozývají zvuky,které nás budí!!!Bohužel noční klid je i v neděli do 6:00.🙁🙁🙁

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.