Černá perla

Aktuální fotografie rekonstrukce administrativní budovy Černá perla a přilehlého areálu v Ostravě-Porubě.

Související články


Komentáře

 1. Vaclavv :

  Obrovska skoda, ze se u te nizsi pristavby nedodrzel vzhled z vizualizace. Jinak Perla vypada moc hezky.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. Johnny :

  Tu nižší budovu na fotkách vizualizace neřešila. Má jiného majitele a jedná se o jinou rekonstrukci.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 3. Mx :

  Johnny: myslím si, že nemáte pravdu. Koukněte na vizualizace, budovy nalepené na výškovou stavbu jsou na nich nádherně moderně ztvárněné. Opět ostravská ojebávka, jak již hotová část přístavby vypadá, promiňte mi ten termín. Všimněte si dále, že na fasádě nejsou vizualizované čtverce. A tak bychom pokračovali ještě dlouho dle původního vzhledu. Typicky ostravská cesta, jak zase nebýt na nejvyšší evropské úrovni.

  Thumb up 4 Thumb down 10
 4. Hrdý Ostravak :

  Opět odklon od vizualizace. V Ostravě je to legální korupce. A nikdy nikoho za tyto loupeže a podvody nedostane za katr.

  Thumb up 4 Thumb down 10
 5. Mx :

  Hrdý Ostravák: důvody katastrofální situace osobně vidím zde: investoři přišli na to, že je to levný trik, jak získat na své záměry lehčeji pozemek od města nebo zdroje (přes dluhopisy od lidí, od bank atd.). Pokud je v tom zapojené město, tam platí nepostižitelnost a špatné smlouvy nevyžadující žádné záruky. Posledním důvodem je ostravský malý tlak na kvalitu, buďte si jist, že 9 z 10 lidí je to zcela fuk nebo jim to stačí. Nesnáším místní něčí heslo “na Ostravu dobrý”, ale tady sedí. Ještě jeden důvod: nízká kvalita všude kolem = co je jinde průměr, je zde “super” a to, že jsme vůbec rádo za nějakou stavbu nebo rekonstrukci k lepšímu. A teď mohou zase nenároční zaslepení patrioti klikat lajky dolů. Já jsem patriot a nenapravitelný optimista taky, ale už jsem zlomil hůl na tímto městem. Povede se 1 z -0 věcí, to dlouhodobě buduje opět průměr, jakým Ostrava byla, je a vždy zůstane.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 6. Mx :

  Omluvte chyby pravopisu a překlepy na mobilu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Johnny :

  Mx:
  Pravdu mám. Budovy nalepené na výškovou stavbu ještě rekonstrukcí neprošly – je to vidět na fotkách (hnědý břízolit).

  Zde přehledné schéma:
  https://cernaperlaostrava.cz/media/uploads/podorys-budova-c-rez-hover7.jpg

  Předmětem rekonstrukce (a vizualizací) jsou budovy A (výšková), B a C („nalepené“).

  Ta černobílá část (vpředu panely, dále bílý nátěr s černými čtverci a malůvkou ptáka) je objekt stojící při čelním pohledu napravo od budovy C – jiný majitel, jiný projekt.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. Mx :

  Johnny: nemáte. Výše na stránce je odkaz na vizualizaci a ta již hotová nízká budova tam vypadá zcela jinak lépe než výsledek, tak o 400%. Dále hlavní výšková stavba vypadá jinak, opláštění jedné strany, celkový půdorys budovy a speciální čtverce na budově. Atd atd. Ps: a nebuďte bláhový, že nedokončené stavby budou taky podle vizualizace.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 9. LabBrab :

  Mx: Nevím jak víc Vám to má Johnny vysvětlit, ale ta nízká budova není ta samá co je na vizualizacích. Je to jiný projekt, který je hned vedle. Ta nižší přístavba z vizualizace má vzniknout na místě budovy, na které je v tuto chvíli nápis ABENA. Co se týče těch prosklených čtverců na samotné věži, tak zde nemohu posoudit odklonění od vizualizace, jelikož na vizualizaci jsou zezadu budovy, kdežto zde jsou fotky pouze zepředu. Pro lepší pochopení přikládám obrázek z mapy.cz – https://ibb.co/n8N5L7C

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. LabBrab :

  Mx: Pokud však mluvíte o rozdílu vzhledu viz tento obrázek – https://ibb.co/8cG5WS1 . Tak tady si je třeba uvědomit, že vizualizace zobrazuje cizí projekt a nikoliv projekt součástí Černé perly. Zde autor vizualizace nemohl vědět jakou cestou se jiný majitel vydal. Ten budovu zrekonstruoval tak jak ji zrekonstruoval. Ale od vizualizací se pravděpodobně nijak neodchýlil, jelikož žádnou ani nezveřejnil. Jedná se opravdu o dva rozdílné projekty, které jsou náhodou přímo vedle sebe v jednom areálu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Souhlasím s LabBrab: a Johnny: Nižší objekty vedle tenisových kurtů patří společnosti LT CUBE 2 s.r.o. Pro pronájem kanceláří mají i webové stránky https://www.ltcube2.cz/

  Nerekonstruované objekty (nápis Abena na střeše) patří Bědroň Marek, Kotek David Ing. arch.,

  Objekt Černé perly patří společnosti MIRTESS a.s. (ta patří výše zmíněnému M. Bědroňovi https://rejstrik-firem.kurzy.cz/02012405/mirtess-as/)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 12. Mx :

  Nezlobte se, ale z původních vizualizací to vypadá, že nedodělaný objekt s nápisem Abena je sice vklíněn mezi již hotovou stavbu z vizualizací a výškový objekt. Nikoliv, že jde o ještě o jiný objekt. Navíc vaše fotka s kroužky tomu jasně napovídá. Rešerši z katastru jsem si ovšem nedělal, vycházím z fotek, navíc výška a tvar hotové budovy přesně odpovídá té z vizualizací. Dále LabBrab: hovoříte, že nelze posoudit odklon ve čtvercích – přitom jsou spolu z jednou stranou stavby z lamel zcela patrné. Není, co by nešlo posoudit. A vůbec, proč se na objektech jiné firmy objevují skvostné vizualizace proměny jiných staveb, když podle vás patří jinému majiteli, než tomu, kdo opravuje výškový objekt? To vám připadá v pořádku? Já tyto různé omluvy manipulovaných vizualizací prostě obhajovat nehodlám.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 13. Mx :

  A pokud objekt Abena opravdu je ten, který se má ještě přestavět podle úchvatné a prostorově poněkud nejasné celkové vizualizace proměn, vsázím zde kalhoty, že to tak nebude. Nebo má u mne majitel láhev whiskey :-). Už výšková stavba má 4 odklony. Vůbec nechápu, že jim to ještě věříte, po těch letech, co tady hořce sledujeme odklony reality od malůvek. Jednoho dne se naštvu, vezmu si týden dovolené a vytvořím web porovnávající malůvky a výsledky. Ať prozřou optimisti a obhájci. Každý, kdo má trochu paměť a chodí sem léta, to přece musí vidět. Nesnáším tyto podvody a nechápu, jak to pořád někdo obhajuje.

  Thumb up 0 Thumb down 7
 14. LabBrab :

  Mx: Já se rozhodně nesnažím nikoho obhajovat. Co se týče vizualizací a výsledných stavů v Ostravě s Vámi v mnohém souhlasím. Já jsem jen měl potřebu Vám objasnit, že mícháte dva naprosto rozdílné projekty (leč v těsném sousedstvím až se může zdát, že jde o jeden a tentýž projekt). K tomu proč na vizualizaci jednoho projektu je zobrazena i vedlejší budova je snad naprosto zřejmé, jedná se o zasazení do reálného prostředí. Ona nižší budova tak před rekonstrukcí totiž skutečně vypadala, tak ji autor vizualizace v pozadí použil, běžná věc. https://ibb.co/qyBNk4g (zakroužkované objekty jsou jedna a tatáž stavba, která není součástí projektu Černé perly)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. Mx :

  LabBrab: ok, tak za prvé: proč tedy brizolitová budova Abena podle Martina patřící jinému majiteli, než je majitel výškové stavby, je vizualizována jako fantastický opravený objekt? To synchronně opravují oba majitelé? Počkáme tedy na výsledek a to včetně toho, jak dopadne krásně namalovaný veřejný prostor v celém okolí a zejména vstupní přístavba nalevo od výškové stavby, která je jistě součástí této hlavní budovy a proměna ji dle fotek čeká. Dle obrázku to má být fantazie :-). Výšková budova rozhodně prošla opět “proměnou”, takže mé očekávání je jasné.0

  Thumb up 1 Thumb down 3
 16. LabBrab :

  Mx: Brizolitová stavba patří sice jiné společnosti, ale tu vlastní stejný majitel. A to je přesně ona, která je na té bombastické vizualizaci a proto může být součásti celého projektu Černé perly(a to přesně i Martin napsal). Už opravdu nevím jak dál Vám to vysvětlit. S pozdravem

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. Jan :

  To že tam je nápis Abena nemá s vlastníkem fa Abena nic splečného. Ta má svůj sklad v areálů a napis je pouze reklama . Černá perla a spodní část navazující s průjezdem do dvora a část ve dvoře po levé části při vjezdu do dvora je Černá perla jako taková . Bývalé Avízo je rekonstrukce a revitalizace stavby , která není součástí vizualizace objektu Černá perla . To je úplně jiná stavba

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. Mx :

  No uvidíme. Ale už to jak tady zběsilí patrioti, kterým zřejmě nevadí ty odklony (už nyní na Perle) klikají negativní lajky na kritiku nedodržování malůvek, ukazuje, že ostravákovi stačí málo a má nízké nároky. Tak průměrné Ostravě zdar ! Máme ji takovou, jakou si zasloužíme. Pardon, tady se nesmí být negativní, tady se to mezi intelektuální elitou nenosí takže pššt.

  Thumb up 2 Thumb down 11
 19. Pavel K. :

  Pro všechny komentáře výše. Budova úplně vpravo má jiného majitele. Budova Černé Perly se rekonstruuje, přilehlé budovy na vizualizaci se zatím nerekonstruují. Ta budova, co Vám nejvíce vadí, tedy ta nižší budova s nápisem Abena, která sousedí s průjezdem do dvora, se bude opravovat později. Já jsem majitel objektu úplně vpravo, a ano shodou okolností, oba objekty opravujeme současně, nezávisle na sobě. Znám osobně majitele Černé Perly a dost mě teda štvou komentáře typu “ typicky ostravská cesta, korupce, že se nikdo nedostane za katr“ a tak dále. Jsem, teda s mým společníkem jsme také ostravští patrioti. Opravujeme už druhou budovu v Porubě (v té první je restaurace La Strada, na ulici Gen. Sochora). Fakt děláme co můžeme, abychom kompletně morálně zastaralou budovu pozvedli na úroveň dnešní doby od snižení spotřeby energií, řízení budovy, topení, MaR, fotovoltaiki a neustále posloucháme komentáře jak je to špatně. Parkoviště, ano, máme v areálu asi 35 míst, o dalších si díky nespyslným postupům mužeme nechat jen zdát. Mimochodem, kdo z Vás komentujících ví, jak je těžké něco zrekonstruovat, zkolaudovat a nezbláznit se z toho. Jste schopni třeba pochopit, že obě budovy nemají připojení elektříny z nové trafostanice, protože v Porubě se nesmí kopat od listopadu do dubna? Absurdistán, že? Prostě nikoho nezajímá, že nemáte elektřinu. Tak děkujeme za motivující komentáře.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 20. thvari :

  Taky nerozumím, na čem se tu diskutující tentokrát zasekli. Tohle jsou na Ostravu povedené přestavby a teď to jenom chce, aby byla do budoucna vůle sladit třetí objekt s dvěma už opravenými.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.