Studie území mezi Karolinou a DOV

Město Ostrava opět vypsalo veřejnou zakázku „Urbanistická studie rozhraní území Karoliny a Dolní oblasti Vítkovic“.

Zakázka byla vypsána již v 18. prosince 2020 a ukončení podání nabídek mělo být 8. ledna 2021. Tedy ve velmi krátkém čase přes Vánoční svátky. Na vypsání veřejné zakázky jsme upozornili v tomto článku. Vypsání v tento čas se odvíjelo z podmínek k získání dotace.

V tu dobu však asi nikomu nepřišlo hloupé vypisovat veřejnou zakázku na studii přes Vánoční svátky, která bude podkladem rozvoje takto důležité oblasti do budoucích let. I když byl termín podání nabídek do veřejné zakázky následně prodloužen, byla zakázka 25.1. 2021 zrušena.

Nyní je zakázka vypsána opakovaně. Zatímco však v prosinci 2020 se o zakázce komunální politici a zástupci města a městských organizací nijak nevyjadřovali. Nyní se sociální sítě plní tím, jak si toto důležité místo zaslouží pozornost. Tato změna přístupu je velmi fajn, ale proč to nešlo řešit s takovou péči hned…

Urbanistická studie rozhraní území Karoliny a Dolní oblasti Vítkovic

Předmětem veřejné zakázky je zpracování koncepční studie na využití území statutárního města Ostravy, které propojuje Dolní oblast Vítkovic s centrem města Ostravy, v k. ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava. Řešené území zahrnuje dvě oblasti, centrum města Ostravy a DOV, které jsou od sebe v docházkové vzdálenosti odděleny brownfieldem. Zájmové území brownfieldu (dále také jako „areál“) je nyní ve vlastnictví podnikatelských subjektů Vítkovice, a.s. a EUROVIA CS, a.s. Areál je umístěn v prostoru vymezeném drážním tělesem Českých drah, a.s. a Správy železničních dopravních cest, s.o. mezi stanicemi Ostrava-Střed a Ostrava-Hlavní nádraží a vlečkou mezi bývalým dolem Zárubek a nádražím Ostrava-Střed. Součástí vypracování studie je i její projednávání v koordinaci s Městským ateliérem architektury a prostorového plánování, v rámci platformy projektu a také projednání s dotčenými orgány státní správy. Tato veřejná zakázka je financována z dotačních prostředků poskytnutých Ministerstvem pro místní rozvoj, a to v souladu s Registrací akce identifikační číslo 117D083000006, Program 11708 – Podpora revitalizace území, podprogram 117D083 Tvorba studií a analýz možností využití vybraných brownfieldů.

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Že by se blížily volby? :-)

  Thumb up 5 Thumb down 6
 2. Johnny :

  Crazym: Ne.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 3. Hans :

  Johnny: :DDDD stručně a výstižně

  Thumb up 5 Thumb down 3
 4. Riltr :

  Třeba přehodnotit tu tramvajovou trat…

  Thumb up 12 Thumb down 1
 5. Ivan :

  Ah, konečně. Už pár let si říkám, kdy tam ten přehlížený rožek Karolíny začnou nějak řešit. Bál jsem se, zda to tam zas nevlastní nějaký jiný Richtár, ale tak zdá se že ne. K tomu lávka, cesta, dostavba apartment bloků Karoliny, ten věžák i ten druhý office-house a jako za těch 5 – 10 let bude z téhle části opravdu velice hezká enkláva moderního urbanismu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. davidb :

  https://www.facebook.com/photo?fbid=314292216831946&set=pcb.314293843498450

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.