Debata o propojení centra Ostravy s DOV

Ve středu 15. června proběhne v v aule Gong, v Dolní oblasti Vítkovice, debata na témě propojení centra Ostravy s Dolní oblasti Vítkovice.

FB UDÁLOST Debata: Rozvoj území mezi centrem Ostravy a DOV

Večer o vizích, ve kterých se skrývá budoucnost Ostravy.
Debata s architekty Josefem Pleskotem, Romanem Kouckým a Tomášem Ctiborem a zástupci města o rozvoji území mezi centrem a Dolní oblastí Vítkovice.  O čem všem se bude diskutovat?

Jak vyřešit chybějící propojení centra města a DOV?
Jaký rozvoj čeká klíčovou lokalitu centra, Černou louku?
Může v nevyužitém brownfieldu vzniknout zcela nová městská čtvrť?
Co vše mohou tyto záměry městu a regionu přinést? A může si tyto odvážné plány Ostrava vůbec dovolit?


Na debatě vystoupí:

primátor Tomáš Macura a náměstkyně Zuzana Bajgarová – úvodní slovo, celkový kontext území

městský architekt Ondřej Vysloužil – lokalita Černé louky a potenciál jejího rozvoje

Roman Koucký a Tomáš Ctibor – závěry urbanistické studie rozvoje území mezi Karolinou a DOV, tzv. lokality Pod Žofinkou

Jan Světlík a Josef Pleskot – o rozvoji části Dolní oblasti Vítkovice 

Večerem provede Dan Konczyna. Vstup bude možný od 17:00. V rámci akce si budete moct prohlédnout panely s informacemi k tématům výše. 

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Trochu me desi arogance predstavitelu mesta. Pokud se nepletu, prave tady na webu bylo upozorneno na vypsani zakazky na reseni studie oblasti pres Vanocni svatky, kvuli dotaci. Mesto zrusilo rezervu pro tramvaj a ted ji tam slavnostne vraci, jak kdyby objevilo Ameriku. To nemluvim o tom puvodnim navrhu mostu pres Ostravici, co is hral na preplacanou Highline. A po kritice tady mesto taky radeji vypsalo novou zakazku.

  Takze ja diky tady redakci, ze na to upozornila a mesto to radeji prekopalo, i kdyz se ted soucasne vedeni povazuje za ambiciozni “vizionare”.

  Thumb up 13 Thumb down 4
 2. Vítek :

  Nějak mám dojem, že se před volbami prezentují velké vize. Rozhodne ekonomická situace, na kterou vedení města nemá velký vliv.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 3. Petr :

  ambiciozní město… :-D to pobavilo, jsem rád, že máme představitele, kteří si ze sebe dokážou udělat srandu

  Thumb up 18 Thumb down 6
 4. Jan :

  HOGO FOGO, pochopil jsem to tak, že galérií tu bude víc než v Paříži, jen aby to nebylo jako s ruskou knihou, tam noha nepá….

  Thumb up 6 Thumb down 5
 5. Jarmil Buqa :

  Věcný a nezaujatý komentář autora zdejšího webu k chystané akci. Máte asi drobný překlep ve slově Vítkovice, jinak výborně, jen tak dál!

  Thumb up 4 Thumb down 3
 6. Crazym :

  Jarmil Buqa: Tvl, on autor něco komentoval? Hele už nespi :D

  Thumb up 3 Thumb down 3
 7. Jarmil Buqa :

  Crazym:

  Gratuluji, přišel jste na to. Konečně nechal autor na čtenářích, co si mají myslet.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 8. thvari :

  Jarmil Buqa: mi asi tahle logika hluboce uniká. takže když někde napíšu svůj názor, tak si čtenář zároveň nemůže myslet, co chce, ale nějak automaticky přebírá to, co si myslím já? :D

  Thumb up 2 Thumb down 3
 9. Jarmil Buqa :

  thvari:
  To vůbec nevadí, že Vám „hluboce uniká tahle logika“.

  Napíši to tedy jinak. Ten komentář byl nejméně tendenční a nejméně „haterský“ co jsem tu v poslední době četl. Protože nebyl vlastně žádný. Takhle je to doufám zřejmější. Slovo „hater“ jsem si našel v internetovém slovníku moderních pojmů, hned jak mě tu někdo, kdo nesouhlasil s mým názorem označil za „trola“ :) Sem dobrej, ne? Že jo!

  Jinak ať si každý píše co chce. Pokud ale píše jako „hater“, a dá si pod články diskusi, musí počítat s tím, že jej v těch příspěvcích jako „hatera“ občas někdo odhalí. Martin píše jako „hater“. A myslím, že jej stále více lidí odhaluje a mám z toho radost, protože alespoň občas a trochu funguje co říkáte. Čtenář ne vždy přebírá a někdy si myslí co chce. Diskuse okolo Místecké je úplně boží. Tam se to ukázalo asi nejvíce. A já tam nenapsal ani řádek.

  Ale obecně je zdejší „hateřiny“ škoda. Tenhle web byl skvělý.

  Thumb up 6 Thumb down 9
 10. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Jak sám Jarmil píše, v otevřené diskuzi musím počítat s tím, že lidé projeví svůj názor. S čímž počítám, jinak by zde ta diskuze nebyla. I když jsou na internetu i lidé jako Jarmil. Člověk, co neumí diskutovat a proti argumentovat. Sám přizná, že některým věcem nerozumí, ale bude se o nich hádat. Názor v textu, který je na webu formou blogu běžný, bere jako konečné slovo. Takový člověk se pak zaměří jen na určitou věc, kterou pořád opakuje dokola. Třeba to, jak jsem strašný „hater“ vůči Ostravě, a že vlastně tento článek byl jediný nezaujatý. Chudák asi neumí rozkliknout ostatní články. Dodal bych ještě, že v rubrice Ostrava je již 5972 článků. Samozřejmě to jsou vše hejty :)

  Úplně nejvtipnější je dovětek, jak to byl kdysi skvělý web, ale už není. Přičemž jedinec sem stále chodí a přispívá.

  A jen k tomu „odhalení“ a jak sem lidi přestanou chodit… Asi nejlépe vypoví čísla.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 11. Jarmil Buqa :

  Martin [msstavby.cz]: Takže kvantita je nyní novou kvalitou!? Pozor, Lucie Vondráčková získala mnoho cen za zpěv, aniž by uměla zpívat. Ale jestli vám tohle stačí…

  Také se nabízí vysvětlení, že „hejtíte“ záměrně za větší návštěvností. To už jé konstrukt a netvrdím, že to tak je. Taky jsem nikde netvrdil, že vám návštěvnost klesá, ale že vás lidi z „hejtění“ odhalují. A já že neumím diskutovat a proti argumentovat :D.

  Jak říkám, byl to dobrý web. Teď je to „hejt“ na město. Jestli chcete argumenty, jako vždy chcete, přečtěte si po sobě tu Místeckou. A přidejte si tu diskusi. Není co dodat.

  Jedinec, chudák, co neumí klikat (vaše „argumenty a způsob diskuse) se opět loučí a až bude mít cestu kolem, třebas zas něco napíše. Když se mu bude chtít. Já si totiž neskromně myslím, že trošku argumentovat umím.

  Přeji obligátně hodně štěstí.

  Mimochodem, nejsou nejčtenější weby bulvár? ;D

  Thumb up 7 Thumb down 6
 12. Dan :

  Jarmil Buqa: Je mi ke ctyricitce a kdyz si predstavim, ze se realizuje Mistecka s tim krytem skrze centrum mesta a mozna naprava nastana za desitky let, tak jsem znechucen.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 13. O. :

  Jarmil Buqa: Pane Jarmile, mozna byste mel zkusit nejaky jiny web, tady se asi budete porad jen zbytecne rozcilovat, tady je Vas skoda :) Preji pekny vikend a hodne stesti jinde :)

  Thumb up 2 Thumb down 4
 14. Jarmil Buqa :

  Dan:
  Je mi lehce přes čtyřicet, a strašně se na tu Místeckou těším a věřím, že to bude moc hezké. Za pár let si většina ze čtenářů ani nevzpomene na zdejší bouřlivou kritiku a úplně zcestné porovnávání Místecké s Opavskou. Jen Martin bude běhat s fotoaparátem a fotit nelícující spáry na dlažbě a nevyhrabané listí v záhonech. Jo, je to žert, ale klidně bych si na to třeba kilo vsadil, kurz by byl ovšem směšně nízký. :D

  O.:
  Kdo se rozčiluje? Já tedy rozhodně ne.

  Nejste vy dva náhodou virtuální ochranka tohohle webu?
  :D

  Přeji pěkný den a ať nám všem o víkendu moc neprší.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 15. Dan :

  Jarmil Buqa: Ukazte mi evropske mesto, ktere si takto centrem mesta vede dalnice s betonovym sarkofagem s realizaci po roce 2020.

  Prekvapuje me vase obsese Martinem. Sam si zde vybudoval tuto platformu a je na nem kde si bude „litat s fotakem“. Vase zesmesnovani neci prace vypovida spise o vasem mentalnim postaveni. Pamatuji si na nasi diskuzi o sterku v zahonej a jejich udrzbe. Byl jste absolutne mimo. Ale hloupi se ti druzi, ze.

  Thumb up 8 Thumb down 7
 16. Crazym :

  Jarmil Buqa: Člověče, Ty budeš asi dobrá píčα :-)

  Thumb up 4 Thumb down 3
 17. Jarmil Buqa :

  Dan:

  Na diskusi o štěrkových záhonech si také moc dobře pamatuji. Stojím si za svým. Můžete i s Martinem nasednout na dvojkolo, jak Bob Saint-Clar a Karpof a vyrazit si do Poruby, podívat se, jak se jim to letos zase povedlo.;D Jestli neumíte rozpoznat žert uvedený uvozovkami, případně ukončený emotikonou a na tom stavíte svou „argumentaci“ (povšimněte si prosím uvozovek), za to nemůžu.

  Co to znamená „mentální postavení“? Které části těla by se to mělo týkat? Nebo narážíte na to, že nemám červený diplom? (vtípek, radši píšu textem)

  O nikom jsem zde nikdy nenapsal, že je hloupý, nebo něco podobného. Pokud vím. Naopak o mě se zde píše, že jsem chudáček, neumím klikat, kkt a pod.

  O tom, že je za tímhle webem obrovská práce vůbec nepochybuji a i přes Martinovo „hejtění“ má svou informační hodnotu. Člověk se dozví, že se něco někde děje/bude dít. Komentáře jsou ovšem čím dál tím více zaujatější a to je škoda. Jak vidno z mnoha diskusí, lidi si dělají obrázek dost sami. Povšimněte si, že osobně velmi často jeho komentáře k daným záměrům prostě ignoruji. Tolik k té posedlosti.

  Sedím v čekárně u zubaře a bojím se vrtání. Díky diskusi s Vámi Dane trošku míň. Děkuji za to.

  Přeji pěkný den.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 18. Jarmil Buqa :

  Crazym:
  No prosím a máme to tady. Do očí asi spíš ne, ale v teple u PC, není problém. Na tohle chování existují i studie!

  Příjemný den.

  Thumb up 5 Thumb down 8
 19. Jarmil Buqa :

  Crazym:

  …mimochodem, znám Vás z „bajkfóra“ a vím jak vypadáte. Párkrát jsem Vás potkal v okolí Landeku. Příště až Vás budu míjet, zase Vás pozdravím, možná i odpovíte a můžem dát pivo. Třeba zjistíte, že to se mnou není až tak hrozný.

  Nic, už mě volají do ambulance.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 20. O. :

  Jarmil Buqa: Ale ma pravdu :D

  Thumb up 4 Thumb down 1
 21. Jarmil Buqa :

  O.: Odcházím raněn. Zde se asi jedná o onu zmiňovanou neschopnost protiargumentace. Na téhle úrovni to fakt kluci nezvládám. 6:0 pro Vás :D

  Pěkný víkend.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 22. Crazym :

  Jarmil Buqa: Nevím kde bereš tu jistotu, že bych ti to neřekl do očí ale budiž, mysli si to :-) Já si nechci hrát na iteligenta a vetšinou to co na srdci, to na jazyku a na Tebe a Tvé projevy jsem si nebyl jistý jestli uplatnit Occamovu břitvu či Duck-typing a nakonec mi ten jednoduchý ostravak přišel nejvýstižnější, tak sorry :-)
  Mmch, taky nejsi na netu první den a dost se projevuješ ale zajímalo by mě, to jen na MSstavbách si hraješ na inteligenta a všechnoználka nebo to je jen náhoda a v běžném projevu jsi normální? https://screenshot.cz/R6IH0/

  Thumb up 4 Thumb down 9
 23. pavel K. :

  Crazym: dobrý kontr :-D
  A Jarmile, klidně si ten víkend prodluž

  Thumb up 3 Thumb down 4
 24. Jarmil Buqa :

  Chlapci, jestli máte pocit, že na tom „skrínu“ jedná o diskusi a že tam někomu v ní nadávám, tak „amen z vami“, jak by řekl můj děd. Ano. Umím být ještě mnohem sprostější, a naživo ach ouvej, úplně zcela. Ale snažím se sprostě nenadávat lidem. To je prostě fuj. Zkuste se poučit. A nebrat všechno osobně. Já to s tím pivem myslel vážně.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 25. adamous :

  Byl zverejnen zaznam z debaty: https://www.youtube.com/watch?v=x0YtSHqhGkw&ab_channel=MAPPA%21%21%21

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. balde :

  adamous: zajímavé, že k tak zásadnímu projektu ještě nevyšel článek, kde bychom se mohli pořádně zhádat :D

  Thumb up 1 Thumb down 2
 27. Martin [msstavby.cz] :

  balde: Mám to rozepsané.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.