Studie urbanistického prostoru VIII. obvodu

Městský obvod Ostrava-Poruba vypsal veřejnou zakázku na „Studie urbanistického prostoru VIII. stavebního obvodu městského obvodu Poruba“

Předmětem plnění veřejné zakázky je vypracování koncepční studie urbanistického prostoru VIII. stavebního obvodu městského obvodu Poruba a lokality tzv. Nového Pustkovce. Rozsah řešeného území je přílohou č. 7 této zadávací dokumentace. Předmětem studie bude efektivní organizace území a návrhy následných úprav veřejných prostranství a jejich návazností. Prověřovány a navrženy budou také limity zastavitelnosti území. Navržené úpravy v rámci území budou řešeny s důrazem na vytvoření příjemného, různorodého, dobře fungujícího a bezpečného veřejného prostoru pro trávení pobytových aktivit místních obyvatel, se zachováním a obnovou kvalitní zeleně v tomto území, vše pro co nejlepší zajištění efektivního, různorodého a městskému životu vstřícného veřejného prostoru, který zajistí také zvýšení kvality životních podmínek jeho obyvatel. Navržené úpravy budou řešit také prostupnost územím pro pěší po bezpečných, logických a bezbariérových pěších trasách respektujících trajektorie pohybu místních obyvatel a dopravu v území včetně zefektivnění statické dopravy lokality. Navržené úpravy budou rovněž řešeny s ohledem na změny klimatu ve městech a budou využívat opatření vedoucí k omezení těchto dopadů.

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. O. :

  Osmák by to chtělo nějak zestetizovat, třeba nějak podobně jako se dělaly Fifejdy. Ono se sem tam něco málo udělá, ale je to jak když pejsek a kočička vaří dort. Chtělo by to udělat nějak koncepčně a rozhodně lépe než nedávno ulici Jeremiáše. Líbila by se mi nová cyklostezka podél ulice B. Nikodéma, pár menších parkovacích objektů podobných jako poblíž na ul. F. Čechury a hlavně udělat kvalitně okolí komplexu Olympia, celkově, nějaké pěkné lavičky, zeleň, atd. A konečně přestat používat tu nejlacinější zámkovou dlažbu jako na nějakém parkovišti někde u Lidlu.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. Adam :

  Pustkovec musí být součástí řešení, jinak to nemá smysl. A řešení by mělo být poměrně radikální. Aby už nikdy nemohl blokovat rozvoj města, bylo by podle mě nejlepší Pustkovec úplně zrušit a oblast rozpustit do okolních obvodů. Není možné hrát si na vesnici uprostřed 65 tisícové městské části.

  Thumb up 18 Thumb down 5
 3. Ljuk :

  Tramvaj a hned. Není o čem…

  Thumb up 18 Thumb down 5
 4. Svizzera :

  Kdo ví, jaká budoucnost čeká hnědou plochu mezi Arrowsem a Centrem sociálních služeb? Před cca 15 lety probíhaly navážky zeminy, potom se urovnávala, kácely se náletovky, prý se tam něco mělo stavět, ale zatím stále nic.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Adam :

  Svizzera: Podle územního plánu bytové domy max. 4 podlaží a podkroví. Ale to už tam je dlouho.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. thvari :

  Ljuk: a s ní komplexní úpravu celé „Duhy“ na moderní prostor, tak jako to představili tu https://www.msstavby.cz/duha-2-11-05-2018/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Meechee :

  Existenci Pustkovce jako samostatného městského obvodu nechápu a nepochopím. Je to de facto jedna ulice, na které bydlí cca 1.200 lidí, veškerou infrastrukturu zajišťuje Poruba, což však tomuto „obvodu“ nebrání bojkotovat mnohé projekty, které Poruba má zájem realizovat. Tento „obvod“ měl být Statutem už dávno zrušen a připojen k Porubě. Měl být ponechán akorát místní název (namísto třeba IX. obvod), aby místní neměli pocit „ztráty identity“. Tento projekt urbanistického rozvoje tohoto území jistě opět narazí na odpor, neboť se mi zdá, že se zde už jedná o jakýsi truc ze strany zastupitelů Pustkovce, trvající od projektu tramvaje …

  Thumb up 17 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.