Novostavba bytového domu Ostrava-Poruba

Na rozhraní katastrálních území Poruby a Pustkovce plánuje soukromý investor postavit bytový dům.

Objekt má vyrůst mezi ulicí Opavskou a studentskými kolejemi

zdroj: ostrava.cz

1. M :

Už někdo napsal petici? :D
    V té Porubě se toho moc neděje… Ale ten domov důchodců u Kauflandu (což je už asi Svinov) roste jako z vody. A v objektu bývalé Marice na paťáku se taky konečně začalo něco dít. Přibylo oplocení a na začátku týdne se tam pohybovala skupinka v reflexních bundách. A na druhé straně, kde měl obchod muzikant.cz se postavila nadstavba. Jel jsem akorát kolem busem, nestačil jsem to vyfotit. Snad se najde čas v nejbližší době.

2. Szczur :

V rozporu s územním plánem.
    Transformace Opavské od Slovanu až ke Globusu na normální ulici je samozřejmě nasnadě, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. Úprava křižovatky se Studentskou je jen marginální zlepšení, které ale taky konzervuje špatný stav.

Taky mi není úplně jasné, kdo by chtěl bydlet v lokalitě, kde ve dne v noci vyřvávají studenti, ale to se možná mění s tím, jak jsou děti závislé na sociálních sítích.

Szczur: Záměr v v rozporu s územním plánem není. Jedná se o zónu „Bydlení v rodinných domech“, kde přípustné využití jsou bytové domy do 3 nadzemních podlaží a podkroví.
    Viz zde https://mapy.ostrava.cz/uha/regulativy/bydleni_v_rodinnych_domech.pdf

4. donc :

Kdo tam chce stavět, když opodál leží ladem pole. No jo, pan B bedlivě hlídá,před časem psal, že 7roků po petici a Lesopark stojí 😁. Asi někdo zapomněl na výpalné nebo eko daň?

5. Petr Rumpertesz :

Nedaleko pracuji a nedá se tam nikde koupit ani mléko do kávy. Poštu na kolejích taky zrušili. Studenti venku na minigolfu kalí dlouho do noci. Z druhé strany hluk z z Opavské. Lokalita, která nabízí nevýhody bydlení ve městě, tedy činžovní dům a hluk, ale to co za to bydlení ve městě nabízí: obchod, pošta, služby do 5 minut chůze od byDleni – zde velký špatný. Zlaté naše paneláky z přelomu 60. a 70. let u Duhy. Dobře možná pro alkáče, kteří to chtějí mít po denních 10 kouscích blízko že Lva.