Sportovní hala Bordovice

Po zveřejnění článku o veřejné zakázce na realizaci sportovní haly v obci Bordovice nás oslovili autoři studií předchozích návrhů na sportovně společenské objekty v obci.

O sportovní hala jsem psali v tomto článku.

Autor: Ing. arch. Pavel Koláček

Kromě samostatně stojícího společensko-sportovního objektu vznikla studie na rekonstrukci a přístavbu objektu č.p. 111 v centru obce.

Studie novostavby polyfunkčního sálu. Jak je patrné, v obou případech mohla vzniknout moderní a zajímavá architektura, při obdobně vysokých nákladech. Nyní Bordovice postaví stavbu, která má reprezentovat obec, která však vypadá jako první stavby Delvit, Lidlů a podobných objektů v 90. letech.

Související články


Komentáře

 1. Pavel Koláček :

  Zrovna ta první vizualizace je docela děsivá, protože nemá dopracovaný ten šílený asfaltový předprostor. Na ten už nedošlo, protože se akce stopla a šlo se směrem polyfunkční haly. A zrovna ten nejpekelnější obrázek z celé studie vyberete ;)
  Pro neznalé by bylo fajn aspoň přihodit snímek z mapy.cz, ať je jasné, co je tam dnes.
  https://mapy.cz/s/holazuruso
  Jak jsem psal, tak se jednalo o interní studii. – možná by bylo víc informativní nechat celé pdf.

  PK

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. HJ :

  Není to tak jednoznačné jak by se mohlo na první pohled zdát. U první studie, se bohužel narazilo na neřešitelné majetkoprávní vztahy. Přestože, původní objekt jako kulturní objekt sloužil (nyní je zavřený a chátrá) bylo rozhodnuto o výstavbě polyfunkčního objektu. Obec Bordovice jsou malá obec, bez školy, tělocvičny a kulturního domu. Nicméně se v posledních letech rozrůstá a proto polyfunční dům. Studie byly skvělé, nicméně ne zcela odpovídaly zadání, územnímu plánu a náklady by byly určitš vyšší než u poslední stavby. Ano je to promarněná šance, ale tak už to v životě chodí. Popravdě řečeno, mohlo být hůře. Osobně považuji za větší zklamání obecní úřad v sousedních Veřovicích.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.