Revitalizace bytových domů v Bohumíně

Město Bohumín vypsalo veřejnou zakázku „Stavební úpravy bytových domů na ulici Dělnická a Mládežnická v Bohumíně – Skřečoni.“

Jedná se o veřejnou zakázku na stavební práce, kdy budou provedeny stavební úpravy bytových domů na ulicích Dělnická a Mládežnická v městském obvodu Bohumín – Skřečoň. Stavební úpravy spočívající v zateplení obvodového pláště domů kontaktním zateplovacím systémem včetně soklu a podlahy půdy. Součástí realizace je výměna střešní krytiny a klempířských prvků. Opraví se balkony včetně nového zábradlí. U některých domů budou opraveny vnější vstupy do sklepních prostor a vybudují se nové okapové chodníky. Bude provedena oprava komínových těles a hromosvodu. U všech domů budou stávající vstupní dveře, u některých sklepní dveře, nahrazeny novými AL dveřmi.

Celkově revitalizací projde 15 bytových domů. Nový vzhled bytových domů bude proveden v jednotném střídmém stylu, jak je v Bohumíně zvykem.

Vybrané pohledy nového stavu na objekty pocházející z veřejně dostupné přílohy veřejné zakázky. Na následujících snímcích nejsou zobrazeny všechny objekty, jelikož jejich vzhled se opakuje.

zdroj: bohumin.ezak.cz

Související články


Komentáře

  1. Karlos :

    Jednotlivé obytné budovy k.ú Skřečoň, Bohumín mají zapsáno Břemeno a podobné Břemeno mají zapsané i parcely kolem obytných budov.
    Přesto, že je jeden vlastník, vnějším zateplením zvětší zastavovací plochu jednotlivých bytových domů a zmenší výměru okolních parcel.
    Někdo zaplatí geometrický plán za zvětšení jednotlivých půdorysů obytných domů a podá návrh na vklad.

    Thumb up 0 Thumb down 4
  2. Karlos :

    Dodatek, co jsem zapomněl uvézt
    Termokamera před úhradou za provedené zateplené se vyplatí, odhalí stav. Severní málo osluněné plochy budou za pár let viditelné výkvěty řas, hub a plísní na fasádě perfektně provedené. Mikroorganizmy se vyskytují prakticky všude, neboť jsou přenášeny větrem. Řasy mohou růst téměř kdekoli, potravu získávají ze vzduchu a za pomoci slunečního světla. Přesto nejsou porostem řas zasaženy zdaleka všechny budovy. Rozhodující význam pro výskyt řas a hub mají totiž faktory životního prostředí, které ovlivňují vlhkost na povrchu fasád. Vedle architektury budovy a její geografické polohy, které mají velký vliv na vlhkost venkovních ploch, je nutné se zaměřit na venkovní tepelnou izolaci, zda je správně navržena. Smyslem venkovní tepelné izolace je udržet teplo uvnitř budovy. To ovšem vede k tomu, že se za jasných nocí mohou vnější omítky, jejichž tloušťka činí jen několik milimetrů, výrazně zchladit. Důvod tohoto nočního ochlazovaní a s ním spojené kondenzace vody spočívá ve zvláštnosti naší atmosféry.
    Při jasné noční obloze odráží povrchové plochy výrazně více světla v infračervené oblasti (tj. tepelného záření), než kolik jej proniká atmosférou. Neuniká-li přitom z vnitřku budov žádné teplo, což je vlastně cílem každé tepelné izolace, může dojít k podchlazení vnějších stěn o 3 – 4 (°C) oproti teplotě okolního vzduchu. Třebaže se ještě před třiceti lety používala izolace o tloušťce 5 – 6 cm, zatepluje se v dnešní době tepelnou izolaci o šířce 20 a více cm. To má svůj důvod ve snaze o maximální úsporu energie. Tepelné mosty procházející prvky přes fasádu umí vyřešit společnost z Opavy
    Schöck-Wittek s.r.o. – Přerušení tepelných mostů, lze dohledat.

    Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.