Revitalizace bytových domů v Bohumíně

Město Bohumín se vydalo cestou vkusné a decentní revitalizace bytových domů.

Fasádní barvy jsou použity střídmé. Většina ploch je jednolitá. Převážně jsou domy barevně zvýrazněny jinými prvky. Např. balkóny, či výrazné číslo popisné na fasádě. Co je hlavní, objekty nejsou revitalizovány různě po jednotlivých vchodech, ale společně. Tvoří tak kompaktní pohledové celky.

Za povšimnutí také stojí použití retenční dlažby u vjezdů do garáží. Nebo umístění stojanů pro kola u téměř každého vchodu. Graficky jsou zajímavě pojaty také vrata garáží. Samozřejmě. že se dá bytové domy revitalizovat ještě lépe, nicméně na Moravskoslezské poměry jsou revitalizace znázorněné v článku velmi nadprůměrné.

Náměstí T. G. Masaryka

Ulice Husova

Objekty mezi ulicemi Mírová, Šunychleská

Ulice Nerudova, Mírová
Dům při pravém okraji první fotografie revitalizován v dřívějších letech.

Ulice Čáslavská

Ulice Čs. armády

Ulice Okružní

Třídě Dr. E. Beneše

Ulice Čs. armády

Ulice Alešova

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Má to hlavu a patu, vypadá to dobře. Pevně věřím, že doba šílených pastelových barev skončila i v Ostravě!

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. thvari :

  všechna čest Bohumínu, to je hodně solidní přístup

  Thumb up 8 Thumb down 0
 3. Fanda :

  Mě se to taky líbí, určitě lepší než ten houf barevných paneláků.Zapada to i lépe po estetické stránce do okolí.Snad už to lidé pochopí,a nebudou soutěžit o to,kdo má barevně nejkřiklavější panelák.Navic to je i levnější.Takze bravo, těm lidem, kteří to způsobili.(bez ironie)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Cyklista :

  „Město Bohumín se vydalo cestou vkusné a decentní revitalizace bytových domů.

  Fasádní barvy jsou použity střídmé. Většina ploch je jednolitá. Převážně jsou domy barevně zvýrazněny jinými prvky.“

  Ostrava má jiný názor =)

  https://en.mapy.cz/zakladni?x=18.3408316&y=49.8172643&z=16&pano=1&source=pubt&id=15208779&pid=69062589&yaw=2.029&fov=1.257&pitch=0.031

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. josef :

  Cyklista: Co to do p***le je ? :-D

  Thumb up 12 Thumb down 0
 6. Crazym :

  josef: Co by, majetek Statutárního města Ostrava ve správě Městského obvodu Radvanice a Bartovice po nedávné „rekonstrukci“ :DD A tihle mi chtějí určovat nějaké estetické normy a říkat mi co si můžu či nemůžu dát na barák? :DD

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. Fanda :

  Crazym : To je ale vážně úlet.Slovenska kapela Bez ladu a skladu,by to nezahrála líp.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Fanda :

  Crazym : Tím myslím fasádu toho domu, který v odkazu poslal Josef.Jeste,jako by to nestačilo,tak zbytek barvy, která zbyla,tak vychrstli před hospodu a na přechod pro chodce.Tu hospodu znám,i když jsem tam nebyl už několik let,ale to jsem nečekal.Je dobře že jste to zveřejnili na tomhle webu, protože to je vážně ostuda městského obvodu.Na tom domě se nedalo nic zkazit,ale zkazilo se všechno.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.