Projekt Poděbradova, víc skandinávský

Projekt Poděbradova změnil vzhled. Nyní svým stylem připomíná více severské stavby. Na původní vzhled se můžete podívat pri prokliku na tag „Poděbradova“ pod nadpisem.

Text o projektu:

Administrativní objekt, který „vyroste“ na místě po demolici stávající budovy, se nachází v centru Ostravy v bezprostřední blízkosti nově budovaného administrativního a komerčního centra Nová Karolina. Moderní budova, nacházející se v samém centru Ostravy nabízí kancelářské prostory třídy A.

Tato budova s unikátní architekturou nabízí prestižní místo v excelentní lokalitě v širším centru města s jednoduchou dosažitelností jak veřejnou, tak i osobní dopravou. Budova nabízí dostatek parkovacích stání v podzemních patrech a management budovy bude zajištěn renomovanou firmou. Pro zaměstnance a návštěvníky budou k dispozici 4 moderní výtahy, stravovací a relaxační zařízení. Při projektování této budovy se dbá na budoucí náklady klientů, a proto budova bude odpovídat třídě energetické náročnosti A.

Toto prestižní sídlo bude zajišťovat pro kanceláře 24hodinovou službu na recepci, ostrahu, má luxusní zasedací místnosti dle přání zákazníků a impresivní vestibul (lobby). Pro komfort a bezpečí zákazníků bude zajištěno duální zásobování elektrickou energií. Je samozřejmostí, že veškeré kancelářské prostory budou mít podlahové kabelové rozvody a kvalitní klimatizaci, ventilaci a řízení vlhkosti vzduchu instalované v závěsných stropech.

Moderní architektonický návrh, dostupnost a unikátní lokalita, to vše činí tento projekt velmi lukrativním. Ostrava je metropolí Moravskoslezského kraje a je třetím největším městem České republiky. Má výhodnou strategickou polohu, a to díky blízkým hranicím s Polskem a Slovenskem, a je oblíbeným sídelným městem globálních firem podnikajících nebo expandujících v regionu Střední a Východní Evropy.

Zdroj: cereinvest.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  na 3 fotce z hora je nejaka vyskova budova vzadu… to je jen ilustrace developera ze? protoze tam by mela byt pristavba domu umeni ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Michal :

  Pěkné, akorát ty tři vykřičníky bych si nechal od cesty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Sanju :

  Ano, to vzadu vypadá jako Bílý stín od Pleskota… Mě se to líbí, jen mi přijde, že v původním návrhu bylo za budovou více veřejného prostoru se sochami a vodními plochami, ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: je to ona. http://www.msstavby.cz/tagy/dum-umeni/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Nimrod :

  Michal: Co máte proti vykřičníkům? Naopak je super, kdyby se investorům podařilo identifikovat se i s logem města…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. mm :

  Tak teď už jen, aby to vyrostlo v nezměněné podobě, ale nějaký bližší termín asi neexistuje, že?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Crazym :

  Fantazie je krásná věc a ten kdo to nakreslil a psal text o projektu jí má očividně dost, horší je pak probrat se do reality…. Ale fandím mu. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. PetrP :

  Musím říct, že nejlepší ze všech návrhů… snad se to zrealizuje, bude to další obrovské oživení pro centrum…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. acdlcia :

  Proč!?! Proč se všichni tak bojí zrealizovat nějaký opravdu unikátní projekt. A po zveřejnění vizualizace, která vypadá konečně jinak než všechny ostatní projekty příjdou s úpravou, která to všechno uzemní a představí standardní „kancelářkrabici“. Když jsem viděl původní vizualizace tak jsem byl rád, že se postaví opravdu zajímavá stavba. To co vidím teď je stejné jako Administrativní budova Porážková http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2010/12/ce652d53e0_72170898_o21.jpg CB Centrum http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2010/11/3d4d41069f_71094731_o21.jpg nebo CTP – Axis Office Park v Hrabové. Je velká škoda že Ostrava bude město klonovaných budov i když kvalitních projektů jako třeba studie Nové radnice Ostrava-Poruba je dost.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Summerboy :

  Vykřičníky jsou náhodou super :-)
  Ale taky docela nechápu změnu vzhledu – to se jako může? Když nějaký záměr schválí úřad, tak součástí toho nejsou vizualizace?! Jak je možné, že si to jen tak mírnix týrnix můžou změnit???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Summerboy: Protože to jsou jenom vizualizace. Projekt ještě nešel do úředního schvalování ( za 4 roky zpátky jsem nic nezaznamenal ani nejsou dokumenty o této stavbě na magistrátu)…..
  Je to podobné jak u Holiday Resort Čeladná , stejný investor taky napřed zveřejnil vizualizace až po delší době se projekt objevil na EIA.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.