Penzion Hálkova – výsledek soutěže

Nedávno jsme Vás informovali o studii Penzionu IV na Hálkově ulici v Opavě-Kateřinkách. Nyní Vám přinášíme ucelené informace o soutěži a galerii vítězných projektů.

Investor/zadavatel soutěže : Statutární město Opava 2012

Smysl anonymní architektonické soutěže o návrh

Smyslem soutěže bylo získat optimální, komplexní urbanistické a architektonické řešení skrývající v sobě funkčnost, hospodárnost, estetiku a sociální soudržnost při vytváření veřejných prostorů. Záměrem soutěže byla dále možnost porovnání a výběru z většího množství různorodých řešení zaslaných soutěžícími. Město Opava tak získalo za mírně zvýšené vstupní náklady konkrétní návrh stavby pro následnou projektovou přípravu a následná jednání.

Zadání anonymní architektonické soutěže o návrh

Potřeba získaní nových obecních malometrážních bytů je spojena s obecnou skutečností zvyšujícího se počtu seniorů ve městě Opava. Navržený typ bydlení je určen pro samostatně obslužné občany důchodového věku s možností terénních služeb lékaře a sester. Zájmové území pro stavbu penzionu je na ulici Hálkova v Opavě – Kateřinkách, v území zastavěném panelovými domy, které pak dále navazují na dvoupodlažní individuální zástavbu rodinných domů. Předmětem soutěže je urbanistické řešení a architektonický návrh penzionu s kapacitou 50 samostatných bytových jednotek, o ploše do 40 m², s bezbarierovým vstupem a evakuačním výtahem, parkováním. U každé samostatné bytové jednotky byla v dispozičním řešení požadována obytná místnost s kuchyňským koutem, předsíň, bezbarierové sociální zařízení, lodžie alt. balkon. Ve společných prostorech objektu situovat sklad, úklidovou komoru, sklepní kóje, sušárnu, výměníkovou stanici, společenskou místnost pro 25 seniorů s kuchyňkou

 

1. místo snížené

Autor:
Akad. arch. Václav Alda, Praha
Ing. arch. Peter Jurášek, Praha
Ing. arch. MgA. Juraj Sonlajtner, Praha
Ing. arch. Jakub Obůrka, Praha

Více k projektu

1. místo snížené

Autor:
Ing. arch. Michal Schwarz, Praha
Ing. arch. Jindřich Starý
Tomáš Starý

Více k projektu

3. místo

Autor:
Ing. arch. Katarína Ciglanová, Bratislava, Slovenská republika
Ing. arch. Rastislav Straňák, Bratislava, Slovenská republika
Spolupráce:
Ing. arch. Anita Stanková, Zvolen, Slovenská republika

Více k projektu

 Odměna

Autor:
MgA. Ing. arch. Petr Uhlík, Praha
Ing. arch. Jan Šorm
Ing. arch. Přemysl Jurák

Více k projektu

 Zdroj + víc jak 100 dalších projektů: soutezhalkova.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.