Amsterdam Office Centrum

Projekt Amsterdam Office Centrum opět prodlužuje platnost územního rozhodnutí.

Vizualizace:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  K čemu to je když tam sedí hnutí Podrazak, které to stopne.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 2. okkac :

  Je ta lokace správně? Vždyť na tom místě stojí již obytný dům.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  okkac: Ano je. Objekt je určený k demolici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. jiří :

  jo taky bych strhl starou a postavil nové syce sou to kanceláře ale jsou tam i obchody atd jinák návrh moc pěkný davám plus

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Hrdy Ostravak :

  Na Ostravu vypada tato budova az moc dobre. Cyil Vltavsky tohle neschvali.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. thvari :

  A to je celkem škoda, že se kvůli tomu musí bourat, když je třebas hned vedle proluka, ale samozřejmě to vítám. Pane „Ostravaku“ Semeráku, paní Bernfeldová, probuďte se a dejte tomu zelenou! Pokud chce Semerák v Ostravě provozovat i nějaké své podnikatelské záměry, měl by si uvědomit, že celkový rozvoj pomůže i jemu!

  Thumb up 6 Thumb down 1
 7. Adamous :

  Že by se předse jen blýskalo na lepší časy? :) http://www.patriotmagazin.cz/centrum-ostravy-ozivi-byty-vime-jake-domy-v-centru-vyrostou/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Adamous: Ne, neblýská :D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. D.L. :

  ano, souhlasím, že se nic stavět nebude a dokud na magistrátu bude sedět „rakovina centrálního obvodu s názvem HNUTÍ OSTRAVAK“ nic se v centru nezmění…a máte to ve vašich rukách rezidenti centra Ostravy. Dokud je budete volit, žádný developer nedostane zelenou pro novou výstavbu! To přece MR.SEMERAK, nepřipustí!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  D.L.: Investorem je právě obvod a město. Což je problém. Protože obecně město staví stavby pro veřejnost a sociální bydlení. V tomto případě si však město hraje na developera rezidencí a komerčních prostor! Dvě volební období pohřbívali centrum, tak před volbami musí něco ukázat. Ale podojí veřejné rozpočty.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 11. D.L. :

  To jsem nevěděl. Každopádně soukromé společnosti, mimo magistrát to budou mít za aktuálního politického složení, dost složité. Cokoli prosadit a vystavět. To co jsem o zprávu výše napsal 100%platí…a mají to ve svých rukou,lidé, kteří v centru trvale žijí, aby se tam cokoli změnilo k lepšímu. Člověk z JIHU, jako jsem já se občas nestačí divit co OSTRAVAK, zastoupený lidmi jako je Bernfeldová, Semerák…nedovedou udělat pro to, aby se v centru nic nepostavilo…Jedna nesmrtelná hláška je k tomu, co se děje okolo výstavby v centru, velice trefná…“TO CO SE TADY DĚJE, TO SI ANI V TELEVIZI NEVYMSLÍ“

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. rasta :

  K pobavení: Městský radní Lukáš Semerák (Ostravak) řekl, že už v létě by v lokalitě mohl být zahájen archeologický průzkum. Je totiž možné, že se tam nacházejí gotické sklepy. „Myšlenka je taková, že pokud by se tam gotické sklepy našly, tak bychom mohli do částí chodníků dát takové dlouhé skleněné plochy, které bychom nasvítili,“ uvedl Semerák. Podle něj by to přispělo nejen k prosvětlení Velké ulice, která je poměrně úzká, ale mohlo by jít i o další atrakci. Zdroj: http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=21811

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. balde :

  D.L.: z čeho vychází váš názor???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. D.L. :

  OSTRAVAK je jen marketingový projekt, který má hlavní cíl ochránit obchodní zájmy především Lukáše Semeráka! A myslím, že většině lidí tady je to už dneska jasné a to, že výstavba v centru se=0, je zásluha lidí kteří o tom rozhodují a to jsou především lidi z hnutí Ostravak. Kolik projektu bylo za posledních několik let hned při schvalování příslušným odborem zamítnuto…to si každý tady může lehce dohledat , vč. odůvodnění. A myslím, že je taky veřejně známo, že Lukáš Semerák žije v Praze a to je vše vypovídající.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 15. Rasta :

  510 tis. m2 kanceláří v Brně. Letos bude uvedeno dalších 75 tis. Ostrava 208 tis. Letos měli být postaveno cca 11 tis. Je v tom i Skelet. Takže je to zase utopie…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. aggu :

  Asi by to chtělo zjistit, za jakým účelem a kým byl Semerák nasazen do ostravské politiky ;) Leccos by se možná vysvětlilo, třeba ta „stavební uzávěra“ v centru ;)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. Danek :

  Pak věcí s kterými souhlasím a nesouhlasím…pokud píše Martin..třeba s tím nesouhlasím.Nevím proč by se nemělo stavět ty projekty co jsou v patriotu magazinu.Třeba projekt kde byly lauby ul .Velká(pamatuji koupila to firma, chtěla tam stěvět obchodák..kterých je po OV mraky…po nějakých 5 letech se to zpátky vrátilo městu..určitě je lepší at bytový dům postaví město(na základě archit.soutěže…i ten návrh se mi libí)…Jinak ty projekty se připravují dlouhodobě a nevidím důvod proč by se nemělo stavět…že z veřejných prostředů mi osobně nevadí(po postavení také generují příjmy na to nezapomeň)…pokud Martine víš o tom, že by tyto bytové domy chtěli stavět soukromí developeři…dej nám o tom info…..Včera jsem hledal kde bydlí Semerák a vylezlo mi Mor.Ostrava…tak nevím.Ted vývoj kancelářského trhu mě štve:Díky Rastovi za uvedení kancelařských ploch v OV, který se prakticky několik let nehýbe….Amsterdam Office,CB centrum2,Karolina….tady město jezdí na veletrhy, ale nevidím někaký uspěch.Co se děje???!!!

  Thumb up 1 Thumb down 3
 18. Rýša :

  aggu: Tady ale není moc zájem zjišťovat ostravská negativa ani mezi novináři. Ti ostravští spíše jdou zdejším politikům naruku. Takové loajální, jako jsou tady, by potřeboval Zeman i Babiš a hned by změnili na novináře názor. Jo takových, jako je Sabina, moc není….

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. D.L :

  Tyhle všechny projekty o kterých se píše, jsou projekty města, ale já psal o celkové situaci s výstavbou v centru a proč ani jeden soukromý projekt za posledních několik let, nepřešel ani přes schvalování MOaP…?! Jsem sám zvědavý kolik těchto staveb města dojde aspoň k stavební realizaci. Myslím si, pokud by tohle složení na radnici v centru nebylo, mohlo být několik proluk v centu zastavěno nebo přinejmenším zahájena výstavba.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. Danek :

  Tak se nám do toho p.Svozil opřel a díky za to.viz.odkaz http://www.patriotmagazin.cz/nazor-centralni-obvod-likviduje-investory-rika-miroslav-svozil

  Thumb up 3 Thumb down 1
 21. aggu :

  Danek: Míchá jabka s hruškama a jako sláma z bot tomu čouhá předvolební pinožení. Měl se podívat na výsledky svého působení na radnici.
  Dodneška se na ně musím dívat když jdu kolem katedrály.
  O Ostravakovi se bavit netřeba. Jsou to přethrdíla. Vše bylo řečeno, škoda času. Pro centrum to bylo ztracených 8 let.
  Jen začíná být trochu zoufalé, s kým chce to město Macura další 4 roky dělat… Možná se nakonec Svozil dočká. Ale měl by prosit za odpuštění a osobně rozbít kangem všechny ty betonové kostky, kterými nechal zasvinit náměstí před katedrálou. To by mohl být takový pěkný počátek ;)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 22. Danek :

  aggu: No upřímě já i tady dost tlačil Ano.Protože se mi zdálo že Macura,Vondrák je lepší než co tam doposud bylo.Ale Macura tam bude i další volební období…nicméně postupem času a vlivem okolností u mě pomaličku padá Ano dolu..myslím v měřísku, kraje, města.postupem času se stavá , že těch volitelných kteří by to dělali tzv.lidským rozumem je pramálu.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 23. FM :

  pan Semerák včera na zastupitelstvu říkal, že mluvil s nějakým zástupcem tohoto projektu a prý je to pořád v plánu. Aktuálně pracují na nějakých úpravách.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. thvari :

  FM: tomuto člověku bych doporučel držet ústa, osm let se svým korupčním hnutím Opavak blokovali výstavbu v centru, ale když najednou zjistil, že lidi mají zájem o nové stavby a rozvoj, tak si bude důležitě přihřívat polívčičku. nejlépe by udělal, pokud by se stáhl z veřejného života.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 25. padickos :

  Neví někdo jak to vypadá s tímhle projektem?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. thvari :

  padickos: jediná změna, které jsem si za poslední roky všiml, je, že z bytového domu, který v těch místech stojí, vystěhovali nájemníky. až teď jsem si všiml, že by to mělo stát místo celého toho velkého komplexu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.