Amsterdam – územní rozhodnutí

Územní rozhodnutí k chystané kancelářské budově nedaleko Domu umění odhaluje detaily řešení – tedy např. sedm nadzemních a dvě podzemní podlaží, typ zamýšlené fasády a podobně.

amsterdam centrum

amsterdam

Související články


Komentáře

 1. prixio :

  Všude kolem je spousta proluk a toto je jediné místo, které je zastavěno alespoň trošku důstojnou městkou zástavbou. A taková zástavba se bude bourat. Nechápu to.
  Nakonec to dopadne tak, že se domy zbourají (to evidentně majitelé nemovitostí u nás umějí) a prázdná parcela zůstane.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 2. balde :

  prixio: Ta demolice něco stojí, přece to jen nesboura a pak to nechá ležet ladem

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. thrpst :

  Bylo by fajn, kdyby se Amsterdam realizoval.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 4. Jan :

  prixio: Ten starý objekt padá na hlavu, navíc jde o stavbu bez jakékoliv architektonické hodnoty, je jen dobře, že zmizí. Spíš by mě ale zajímalo, kdo se tam přestěhuje. OKIN, nebo nějaký nováček v Ostravě??

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. aggu :

  prixio: Netuším co je zajímavého na té ruině (tuším bývalý sklad léčiv), teda kromě jednoho surrealistického balkónu. V kombu s Bílým stínem naproti to bude hodně slušné místo a konečně nalomí tu periferní chandru na Poděbradce.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Danek :

  Jan: Kdyby přivezli nějaké nové firmy do Ostravy bylo by to fain.Jinak by tam mělo pracovat asi 1500lidí co jsem četl. Upřímně cena nájmu v Ostravě se ustálila na pracovní místo v OV se dostávají docela dobré dotace.Pomaličku polehoučku bychom měli stahovat nájemce s Prahy.Jinak včera jsem četl o Bavorsku kde byla hospod.situace v 70letech velice špatná a investovali do výzkumu, vývoje,tzv.nových oboru(trochu podojili na dotacích stát)a těd jsou nejbohatším regionem v Německu.Proč to nejde v Ostravě?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Oasis :

  Danek: „Jinak včera jsem četl o Bavorsku kde byla hospod.situace v 70letech velice špatná a investovali do výzkumu, vývoje,tzv.nových oboru(trochu podojili na dotacích stát)a těd jsou nejbohatším regionem v Německu.Proč to nejde v Ostravě?“ – Proboha proč takový pesimismus. Že to nejde taky v Ostravě? A co takový superpočítač, 4Medical Innovations Ostrava, VŠB dělá hodně pro obory nanotechnologií atd., takže i u nás v Ostravě se investuje do výzkumu a vývoje, jen to chce trochu času, všechno nemůže být za 1 rok…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Rado :

  Oasis: Ano jde to v Ostravě, ale jen něco a nebýt štědrých dotací EU, tak zde není skoro nic. Musíme si uvědomit, že tady fungují věci velice složitě a než se na něco přijde, uteče strašná spousta času. Nicméně k výčtu bych uvedl další, o čem drtivá většina obyvatel Ostravy ani neví, a to, že zde máme i jeden z ústavů Akademie věd – Ústav geoniky, ty předchozí dva nepřežily 90. léta 20. stol. Což je také vizitka. Vezmu-li Prahu, Brno, Olomouc, tam je ústavů neurekom, v našem kraji od Osoblahy po Hrčavu je ústav pouze jeden, ten výše uvedený. Já abych pravdu řekl, mám ten pocit, že my tady v Ostravě jsme experti na zabíjení příležitostí, a to jen proto, že chybí politický konsensus.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. aggu :

  Nebýt dotací tak v Česku není-nikde-nic. Kanálama počínaje, ústavy konče. Brno na dotacích postavilo svojí slávu (v investicích do obetonovaného prostoru pro vědce), Praha udělala totéž, akorát kvůli zákazu EU postavila svá vědecká centra „fikaně“ těsně za hranicí Prahy. Chápu to tak, že v Ostravě nejsou fikaní politici. Jestli je to dobře nebo špatně ať si každý přebere dle svého přesvědčení ;)
  Kromě Geoniky je tady třeba pobočka Vodohospodářského výzkumáku (v Přívoze).
  Myslím, že v počtu ústavů jádro pudla nebude. Některé z nich vzbuzují soucit už jen svým názvem. A bůhví jestli v současné podobě ústavy AVČR vůbec přežijí.
  Ohledně zabíjení příležitostí je otázka, jestli někdy vůbec nějaké byly ;) Každý ví jak to bylo s Lékařskou fakultou a jak to bude s jakýmkoliv dalším projektem.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 10. Nimrod :

  Krásných 5 měsíců na vydání ÚR! Tomu říkám rychlost! Já to říkám už dlouho, útvar hlavního architekta je nejen zbytečný (ve stávající podobě), ale i nefunkční. Po sloučení se stavebně-správním se to ukazuje. Nenažranost a osobní ambice některých snad s novým vedením půjdou do kytek…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. Danek :

  Oasis: Já neříkam, že všechno stojí jen, že to jde pomalu. Jak říká Rado jsme specialisté na zabíjení příležitosti.Třeba já vím o velice dobrém opravdu dobrém místě cca.do 2km od centra)kde lze třeba postavit technologické, datové, výzkumné centrum. Plocha je skutečně velmi velká.Tramvaje jsou nedaleko…lidi by to měli blízko do práce.Třeba vykoupit a připravit pro tento typ investic.Zde můžeme využít peníze EU. Jde jen o to jakto, že žaden politik nebo útvar hlavního architekta na to nepřišel???To jsou ty promarněné příležitosti.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.