Kauza Amsterdam

Odvolací dokument vůči výstavbě administrativní budovy Amsterdam v centru Ostravy.

Některé důvody odvolatele, společnost Slezské nemovitosti, jsou takové, že dům je příliš předimenzovaný, jeho realizace sníží hodnotu okolních nemovitostí. Dramaticky se sníží osvětlení prostor sousedícího objektu, i když projekt má vyrůst severně od nemovitosti společnosti Slezské nemovitosti atp. .
Ano. Sedm nadzemních pater je  v centru 300tis. města asi opravdu strašně hodně a prázdný bývalý sklad léčiv ( na jeho místě má administrativní budova vyrůst  ) razantně zvyšuje okolní ceny pozemků, nemovitostí a je v lokalitě přínosnější.

A co teprve plánovaná 25ti metrová přístavba domu Umění přes ulici…

amsterdam amsterdam amsterdam amsterdam amsterdam

 

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  doufám, že to investor neodpíská

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. Pavel :

  To oslunění je dle mého blbost, protože od severu slunce nesvítí, na druhou stranu ale začínám partikulárně výhrady chápat. Ke srovnání mi slouží nová kancelářská budova Dalkia (dnes Veolia) na Biskupské ulici. I když je jinak architektonicky zajímavá, svou výraznou, homogenní masou a výškovou hladinou narušuje tvář okolí se secesními, eklekticistními a neohistorizujícími domy natolik, že jsem ten rušivý dojem dodnes nestrávil.
  Jinak tomu Amsterdamu fandím, sice nevím, kde seženou rezidenty, ale při trošce zjemnění masy by to byl dobrý projekt.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 3. Danek :

  Balde: Můžete mi někdo vysvětlit jak se v podobných případech investor má postupovat? Někdy mě ta logika lidí opravdu vadí.Třeba Tieto tower se snížil s důvodu své planované výšky:lidi dosáhli toho, že stavba se snížila. Takže docílili svého. Posléze CTP koupilo sousední parcelu s tím, že tam bude kancelářskou budovu.
  Ve finále podle mě pro občany co tam bydlí horší varianta.Dnes bychom měli malý mrakodrap 90m.Již by byl postaven a lidi měli klid.Tak když začnou stavět co tam bydlí tam budou mít pakarnu nanovo.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Jižák :

  Semerák, vlastník společnosti Slezské nemovitosti, už docílil toho, skrz Ostravaka ve vedení, že se nebude stavět hotel jižně od jeho majetku. Ted se snaží snad, aby se nestavělo i severně od něj? To chce ten svůj majetek nějak vystavovat? Pokud chtěl mít objekt solitér, měl si ji pořídit někde na periferii nebo sídlišti. Tam jsou solitéry. Ale v blokové zástavbě v centru bránit stavbě….

  Thumb up 8 Thumb down 2
 5. Nimrod :

  A kdopak je za Slezskými nemovitostmi? Semerák! Ďábel je v detailu a Semerák dělá vše pro to, aby ovládl MOaP po všech stránkách. Šiřte to dál, ať ho už nikdo nevolí….taková demagogie ty argumenty

  Thumb up 7 Thumb down 3
 6. Ambry :

  Jestli to ten Semerák brzdí takovýma cipatýma důvodama, tak je to blbec, kterému nejde o Ostravu, ale o sebe. Ten projekt je super, konečně moderní stavba. Nic se teď v Ostravě nového nestaví, už je po krizi a soukromí investoři nic.
  Odvolání zamítnout, rychle stavebni povolení a stavět, ať tu Ostravu trochu nakopnem!!!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. aggu :

  Ambry: A opět na scéně to slavné ostravské „nic tu není“ ;)
  Zkus to třeba tady, když už si s tím admini dali takovou práci: http://www.msstavby.cz/jak-si-vedla-ostrava-v-roce-2014-31-12-2014/
  btw
  Ostravu nová výstavba nenakopne. Výstavba je až následek „nakopnutí“ ;) A to spočívá v něčem jiném.
  O Semerákovi a upřímné snaze jeho „hnutí“ zvednout centrum už bohužel víme všichni svoje.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 8. robert :

  No, buď postupoval investor v souladu s legislativníma normama a pak je odvolání bezpředmětné nebo ne. Jestli je odvolatel Petr nebo Pavel nehraje roli.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Pokud legislativně špatně a ne podle zákonů a norem, tak ok. Ale některé body odvolání mi opravdu vrtají hlavou.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. MM :

  Bylo zajímavé sledovat, jak rychle se opravila komunikace před domem Semeráka na Pobialové ulici. Nebyla tam havárie vody ani odpadu, nikde žádná cedule. Ráno začali odtahovat auta, odpoledne rozkopali cestu, za dva dny opraveno, nový asfalt a hotovo. Vše za peníze MOaP. Kdyby takto fungovala správa věcích veřejných v celém obvodu, budu jedině tleskat. Opak je ovšem pravdou. Tento projekt se mi líbí, ale bohužel ho chce Semerák (Ostravak) potopit :-(

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. Michal :

  Dalkia nenarušuje svou výškovou hladinou okolní zástavbu ani v nejmenším. Žádný ze sousedních domů nemá neohistorický ráz a už vůbec nemá eklektické prvky, natož v eklekticismu postaven. Leda rohový Sobol se dá jakž takž narvat do secese.

  A zbytek jsou subjektivní žvásty…

  Thumb up 2 Thumb down 5
 12. Pavel :

  Michal: Jsi mě pobavil :-) Tam kde má Veolia ještě patro, jsou už v okolí leda tak krovy, komíny, antény a ustupující štíty. Eklektické (eklekticismus rozuměj vybírání, napodobování a mísení tvarových a dekorativních prvků různých slohů), jsou dle mého názoru mnohé domy v ulicích před mostem M. Sýkory, včetně Sobola, který krok toho, že je z podstaty definice eklektický, čerpá díky své florální výzdobě a dalším prvkům zejména v secesi.
  A subjektivnost? Ta je jaksi charakteristickým prvkem každé diskuze, objektivnost se v maximální míře žádá leda tak od autora článku v anotaci.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Výškova hladina… Vždycky mi vrtá hlavou, jak se naši předci dostali na výšku cca 6 pater. Brát oni do morku kosti výšku sousedních domů. Máme všude přízemní baráky? Bruselismus, to zas ne. Ale ideální výška je do 7NP.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 14. Danek :

  Jižák: Pokud vím tak před volbama mluvil v on-line diskuzi, že hotel se bude stavět a bude tam pracovat 60lidí.Odvolaní(před cca.1rokem) tam bylo s důvodu málo parkovacích míst pro klienty hotelu.Jelikož to Svozil řekl v říjmu…pochopil jsem, že stavba hotelu je hotovou věcí.Taktéž mluvil o stavbě Amsterdamu…prace pro cca.1500lidí…ale tady přišlo odvolaní až teď.Nicméně si myslím, že pokud fa.již má rozjednané nájemnce s důvodu financovaní bankami…není nejlepší důvod stavbu blokovat(ze stupidních důvodů..tento případ) jinak se na to fakt muže firma vykašlat….1500prac.míst v kelu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Jak jsem již někde psal. Svozil je chameleon. Chová se a říká to, co se mu hodí. Na svých stránkách píše, že oba projekty jsou v loji http://www.mireksvozil.cz/products/promarnene-investicni-prilezitosti/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Otázka jakého je to data.Já bát Primátorem vezmu si Semeráka na kulatně řečeno kobereček.A tam bych ho zrbal. Nemůžu přeci říct, že když chci oživit centrum a pak jeho rozvoj brzdit…to je na palici.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Jé a ještě jsem si vzpoměl, že radnice zabrzdila projekt vestavby bytu naproti Jindřichu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. robert :

  Danek:
  To, že chce někdo oživit centrum neznamená, že nebude v souladu s právem chránit svůj majetek.

  martin: já jsem to jen proletěl, ale jestli to je opodstatněné, tak to má dost fatální procesní chyby. To, že to omezí denní světlo na severní straně, o tom není pochyb. Průser ale je, že v usnesení je, že dotčený byl se světelnou studií seznámen a on se odvolává, že nebyl. Kdyby se neodvolal a po zastavení bylo množství světla podlimitní, nic by s tím už neudělal, protože by nevyužil právo na odvolání. A popravdě, ta světelná studie bylo to první co mě napadlo, když jsem před několika lety ten projekt viděl. Jestli je tento bod opodstatněný, tak bych chtěl připomenout, že vydání územního rozhodnutí trvalo půl roku…. Tak když to trvalo tak dlouho, snad bude aspoň kvalitní.

  MM: no kdyby se spravily hodníky ( ve správě MOaP za peníze rozpočtu MOaP) v celém centru, tak tady brečíte, že si za vaše prachy nechal Semerák opravit chodníky před všemi svými domy. Běžte volit Mirka Svozila a jeho Melody boys stejně jako loni a máte klid. Mimochodem dojemné bylo, jak ho mrzel stav Ostravice na veřejné diskuzi po tom, co ji čtyři roky nechal diletantsky chátrat a na závěr tohoto období to spestřil tím, že si na ni nechal pověsit plachtu se svým obličejem 8×7 m. Ty konzoly navrtané do nosného zdiva, co držely tu plachtu samozřejmě měly pro tu stavbu pozivní přidanou hodnotu už jen proto, že nesly jeho obličej.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 19. Danek :

  robert: Roberte souhlasím,ale vždycky jelikož taky pracuji v obchodní činnosti tak vím, že jde o kompromisy.Třeba ti řeknu, že absolutně nechápu Novou Karolínu.Nechápu třeba proč se nestaví, proč se stavěly budovy která v projektu vůbec nebyly, jak to že neprošla lávka od Jiřičné…celé mi to přijde ze stránky Ostravy hodně amaterské. Tedy je projekt který je dle mě dobrý(nedostatky jsou dle mě jsou minimální) u toho hotelu chápu, že se odvolali s důvodů parkovacích míst.Je jasné že hosté budou potřebovat zaparkovat…..ale jak říkal Svozil,7pater do země…to je blbost,ne?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. MM :

  robert: To vás nenapadlo, že člověk nemusí být ani pro Semeráka, ani pro Svozila? Já osobně jsem volil úplně někoho jiného. Když dělá něco špatně Semerák, tak začnete vytahovat Svozila, ale jaký to má smysl? Pokud vím, tak Ostrava vládne v centru 4 roky a teď ho čekají další čtyři. Měl dost času na změnu a neudělal nic. Svozil není svatý ani náhodou. Pro oba platí/platilo, máme co jsme chtěli :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 21. Balde :

  přídávám odkaz na článek k debatě o centru Ostravy bude vysíláno na tv polar 20.1. 18:00, http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/debatu-o-centru-uvidite-v-tv-polar, plus je tam zajimavý diskuzní program Náš kraj není na okraji http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/debatu-o-centru-uvidite-v-tv-polar

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. aggu :

  Debata je vcelku zbytečná, snad je každému jasné, že nové kancelářské / bytové prostory v centru naředí klientelu těm stávajícím, ergo Semerák musí logicky rozvoj centra Ostravy v současné době bojkotovat do roztrhání těla ;) Jenom se „bojím“ aby za pár let z něho nebyl schizofrenik.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. robert :

  MM: před volbama jste zde psal, že na MOaP budete vilit ODS. Proto ten Svozil. A co dělá Semerák špatně na tom, když brání své majetkové práva?

  Thumb up 0 Thumb down 3
 24. robert :

  Danek: já nevím, jestli to nepochopil špatně. Když se totiž řekne Semerák, všichni si představí někoho, kdo autokraticky panuje na MOaP a jedná za něj. On se odvolal prostřednictvím společnosti, kde má majetkový podíl a které patří vedlejší nemovitost. Podle textu v odvolání to vypadá, že s ním stavební úřad vydávající územní povolení nejednal jjako s účastníkem řízení v plném rozsahu, jak jim to nařizuje zákon. Jak to je nebo bylo nevím, uvidíme, jak odvolání dopadne.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 25. robert :

  Danek:

  A s tou Karolinou. Na Právnické fakultě Palackého Universitě v Olomouci se uvádí tato kauza jako typický příklad obcházení zákona při územním plánování.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 26. aleš m. :

  robert: No, nevím, jako každý český politik hájí především svá MAJETKOVÁ práva, ale dle mého úsudku by měl mít jako čelní představitel města PŘEDEVŠÍM zájem o město a jeho rozvoj a své majetky si může chránit tak, jako to dělá běžný občana a ne k tomu využívat své postavení.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  „Navržená novostavba vytváří ahistorickou pohledovou bariéru v průhledech na objekt č.p. 1243“ . Jako tohle na mne působí tak, že kolem toho baráku prostě chtějí mít …nic.
  Ahistorickou… taky vtipné. Nebýt asanací většiny toho bloku za komunismu tak kolem pořád stojí baráky.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 28. Rýša :

  Mně se zase líbí toto:….snížení hodnot denního osvětlení….jen se divím, že ještě neuvedli kdy a v kterém ročním období. Ahistorická pohledová bariéra je taky pěkný termín….
  Ostravo, nemusíš se bát, že ubude prosvětlených proluk, kde denní osvětlení osvětluje zaparkovaná auta nebo náletové dřeviny a že přibude nových moderních staveb, které by vytvářely ahistorické pohledy, neb máš skvělé námi zvolené politiky a političky, kteří sice jsou odměňováni politicky, ale vypadají vesměs apoliticky.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 29. robert :

  aleš m

  Odvolání účastníka řízení je zneužití postavení???? Já tomu nerozumím, můžete mi vysvětlit čím zneužívá postavení zastupitele?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 30. robert :

  martin

  No, kvůli tomuto subjektivnímu vjemu si asi nikdo z nás-vás nemyslí, že by odvolání mělo nárok na úspěch. Tohle v Ostravě, narozdíl od většiny evropských měst, nikdo nikdy neřešil. Popravdě v tomto ohledu už k řešení v Ostravě moc objektů není. V tom odvolání jsou ale mnohem podstatnější argumenty.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 31. Martin [msstavby.cz] :

  robert: Psal jsem tu zde již jednou. Pokud se nacházejí nedostatky a v průběhu schvalování jsou chyby ( třeba i nezákonné ), ať se napraví. Ale body odvolání typu ahistorické pohledové bariéry atp. jsou komické.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 32. robert :

  Rýša
  Já se stále nstačím divit, čím mne tady kdo ještě překvapí. Tohle by měla být diskuze ohledně stavebnictví, zatím to má blíže k poezii nebo kuchyňskému kulinářství. Množství denního dvětla se opravdu měří. U nově vznikajících budov i u budov starších, které budou cloněny nově vzniklou budovou nebo jejíž najitel žádá o změnu účelu užívání k němuž byla budova zkolaudována. Parametry osvitu denním světlem jsou nezbytnou hygienickou normou k udělení kolaudace. Dávám příklad: mám kancelářské prostory v budouvě, která byla zkolaudována k využití pro umístění kanceláří. Musí mít určitý počet jednotek ( asi luxů, nevím). Takto je posuzovaná každá pracovní místnost. Tuto podmínku plním. Poté si někdo vedle postaví postaví budovu, která tu mou zacloní. Aby mohl získat územní rozhodnutí, musí předložit, že provedl studii světlosti. Slezské nemovitosti se odvolávají, že ačkoliv v usnesení stavebního úřadu je uvedeno, že byly se studií seznámeny, tak seznámeny nebyly. Kdyby se neodvolaly a došlo by clonění takovému, že osvětlení denním světlem by bylo podlimitní, nemohly by ptonajímat budovu jako dosud k admistrativním činnostem. Protože je v usnesení, které muselo být doručeno i jim, jakožto účastníku řízení, že jsou se tudií seznámeny, mohly pak s nově vziklou situací těžko něco dělat. A teď se do kůže vlatníka původní nemovitosti vžijte vy. Mnoho odborníků z webu věnující se stavební činností v Ostravě by vám ještě vytýkalo, že dobrovolně nevyklízíte pozice a máte odvahu využít práva na ochranu svého majetku. No naštěstí se i tady ještě musí kdokoliv řídit právem. Populismus je špatná věc, především pro svobodu a demokracii. Škoda, že v Ostravě je sklon k populismu tak velký.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 33. robert :

  martin

  Ano, v Ostravě působí komicky. V historických měytech jsou častým bodem ve vyjádřeních i odvoláních.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 34. Martin [msstavby.cz] :

  robert: Myslím, že je jedno, jestli to je Ostrava, Praha, Aš, Horní Dolní. Ale spíše záleží na dané lokalitě v jednotlivých městech.
  Odvolatel namítá, že se neseznámil s protokolem o prosvětlení, ale i tak ví, že bude velmi poškozen? Je jasné, že nová stavba sníží o něco proslunění. I když mezi stavbou a objektem Slezských nemovitostí bude nezastavěný pás 5,7m široký ( viz zde http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2013/02/Screenshot-2013-02-04_21-29-21.jpg ). Nehledě na to, že novostavba je severně. Ale nemůže jít o tak razantní pokles hodnot.

  Mne by zajímal recept Berlína, který po sjednocení zastavěl a zastavuje celé centrum blokovou zástavbou. A mají se fajn… :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 35. acdlcia [msstavby.cz] :

  To je furt nějaké světlo. A to že větší koncentrace lidí způsobí i vydýchání vzduchu v okolí té staré budovy nikoho nezajímá.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 36. aleš m. :

  acdlcia [msstavby.cz]: No, oslunění je jedním z hlavních kritérií pro povolení stavby – viz třeba NY – tam postavili jeden mrakodrap a na druhý už nedostali povolení, protože by prý u prvního mrakodrapu byla snížena hodnota denního osvětlení, proto kolem mrakodrapu stojí jen 5. nanejvýš 6. patrové stavbičky :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. robert :

  aleš m: nevím co znamená osluňění. Já jsem o něm nepsal. A do New Yorku si zajeďte, dvě budovy v této blízkosti byste na Manhattanu těžko našel. Slovo pojem je velmi podobné slovu dojem, jejich obsah je ale velmi odlišný.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 38. robert :

  martin
  Za půl roku budeme po intenzivní práci stavebního úřadu chytřejší. Jinak si myslím, že dosržování staveních předpisů je v Berlíně uplatňováno mnohem víc, než v Ostravě. Takže řekl bych, že i tam nepanuje anarchie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. robert :

  Acdlcia: v souvislosti s tím, že se podílíte na webu monitorující s t a v b y mi některé vaše příspěvky přijdou zvláštní. Jak bych to jen řekl, jakoby n e o d b o r n ě.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 40. robert :

  martin
  Ještě mě napadá: jestli máte doma nebo v práci v pokoji okno na severní straně a není tam žádný jiný zdroj světla, zkuste si představit, jak by ovlivnila osvit budova 5,7m stojící od vašeho okna a přesahující tu vaši o cca 15 – 18m. Mi to odvolæní nepřipadne neoopodstatněné.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 41. acdlcia [msstavby.cz] :

  robert: Občas mi směr vývoje diskuse prostě nahraje na takovýto menší fórek. Příště si ho tedy odpustím.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 42. acdlcia [msstavby.cz] :

  robert: Navíc mi vadí že se na stránky o stavbách tahá tolik politiky. Semerák toto, Svozil tamto. Jsou to snad projektanti, stavbyvedoucí nebi zedníci?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 43. acdlcia [msstavby.cz] :

  A když to vezmu čistě z technického hlediska tak slunce vychází na východě popřípadě jihovýchodě a zapadá na západě, v zimě na jihozápadě. Jediný směr odkud na severní polokouli nikdy nesvítí je sever. Tudíž když severně od mé budovy přistaví další, bude její fasáda tvořit odraznou plochu pro sluneční světlo od jihu. Na sídlišti to funguje. Když se slunce opírá do fasády protějšího domu je v bytě i nejtepleji.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 44. aleš m. :

  acdlcia [msstavby.cz]: Semerák toto, Svozil tamto. Jsou to snad projektanti, stavbyvedoucí nebi zedníci?
  Nejsou, ale mnohdy stavby ovlivňují víc než projektanti, stavbyvedoucí nebo zedníci :)
  Robert: oslunění – to je takový lidový název pro denní sluneční světlo :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. robert :

  aleš m

  Tak to jo. Děkuju. Lidový, …..

  Thumb up 0 Thumb down 1
 46. robert :

  acdlcia
  Mi to taky vadí, já sem politiku netahám. Buď platí pravidla pro všechny nebo ne. Buď se dodržují nebo ne. V souvislosti s tím je úplně jedno, jestli, ten dům vlastní Obama nebo Putin. Mám ale dojem, že kdyby mě na přechodu přejela Tatra s betonem, tak mi zdejší diskutéři ještě vyčtou, že bráním stavebnímu rozvoji Ostravy….

  Thumb up 2 Thumb down 2
 47. aleš m. :

  robert: No jo, netahejte politiku. A je tedy pravda, co napsal MM o opravené komunikaci před domem Semeráka za 2 (slovy dva) dny, což je v Ostravě nepředstavitelná rychlost oprav.A když nebyla ani v tak hrozném stavu, jak některé jiné ostravské komunikace, jenže tam nejsou domy politiků, tak to tak „nehoří“. Když je to pravda, tak pak – netahejte sem politiku, může rozčílit jen politika nebo známého politika nebo toho, kdo v tom dokáže chodit podobně.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 48. Nimrod :

  robert: Tak to bych chtěl vidět, co právníci v Olomouci mohou vědět o stavařině a urbanismu. Měli by se starat o své věci, myslím, že v Olomouci mají problémů dost

  Thumb up 0 Thumb down 5
 49. Martin [msstavby.cz] :

  robert: Kdyby někdo postavil severně od mého domu více jak 20m dům, tak ano, vadilo by mi to. Jelikož bydlím v RD na vesnici a severně od mých oken je už pole.
  Jenže tady se jedná o nemovitost, u které se dá s tímto počítat. Centrum města. V ÚP jako jádrové území. Lokalita u Karoliny, u které se dal očekávat multiplikační proces a mnoho dalšího.

  aleš m.: :Mrakodrap a kolem 5-6 patrové stavbičky. Který New York….?
  http://www.griercooper.com/wp-content/uploads/2014/07/New-York-City-2nd-sharp.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 50. Pavel :

  Jé protější dům jako protější dům, dám příklad. Mám doma i okna na východ, náš dům je nízký a protější velmi vysoký. Ráno je méně světla v pokoji, protější dům stíní. Ale odpoledne naopak více. Je to paradox, ale způsobuje jej prostá maličkost – protější dům je bílý. A tak když svítí odpoledne od západu, slunce se odráží od protější fasády do mých oken. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 51. robert :

  martin
  Ale stavební zákon nedělí budovy na ty, kde se dá počítat s další zástavbou nebo ne. Pro hygienické normy je stěžejní, jestli splňujete nebo nesplňujete pravidla pro daný účel uživání. Neřeší, jestli jste důchodce student nebo mezinárodní společnost ani to jestli je byt či kancelář na vestnici nebo v centru města. Ty pravidla jsou pro všechny stejná. Možná, že nová zástavba v Berlíně vypadá tak, jak vypadá právě proto, že stavitelé respektují dané normy, což se tady nikdy moc nectilo. “ rychle to postavme a pak zaplatíme směšnou pokutu“.
  Nemusí to ale být případ Amsterdam. Uvidíme, jak to odvolání dopadne. A když už někoho nařknete, měl byste vědět v čem se provinil, jinak to tady bude opravdu taková lidová debata, jedna paní povídala……

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. Martin [msstavby.cz] :

  robert: Ale stavební zákon zná termín bloková zástavba. Ne pouze soliterní. Takže i s hygienickými podmínkami v této zástavbě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. robert :

  Martin
  Ale teď si děláte srandu, že? Jakože by přilepili ty budovy na sebe a řekli, my jsme tu teď vymysleli blokovou zástavbu? Severním směrem k Centru Poděbradova přece vzhledem dispozici a orientaci domu nemůže vzniknout blok. Asi jsem to nepochopil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 54. Martin [msstavby.cz] :

  robert: Jako asi dělám no. Já nevím, jak tu formulaci chápat. Já jsem ted blokovou zástavbu nevymyslel. Ty jo?
  Bloková zástavba je zastavěné území ohraničeno většinou ulicí s na sebe navazující stavbou s možností vzniku vnitrobloku uvnitř těchto domů. Ten blok na Poděbradce je. A nikdo na ten domeček stavbu ani nelepí. 6m mezera mezi nimi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 55. Ambry :

  Neví někdo, jak to vypadá dál?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 56. Danek :

  Na deníku je on-line rozhovor ze starostkou MOaP:Poslal jsem jí dotaz na toto,hotel, Karolínu.zde je dotaz i odpověď:DOTAZ: Dobrý den.
  Mé otázky se tykají staveb.Naproti Karolině měl vzniknout hotel a za ním Amsterdam office.Budou tyto budovy realizovány…třeba AO…měli zaměstnat cca.1600lidí a hotel cca.60.Víme o připomínkách ve stavebním řízení ale chtěl bych vědět v jakém to je stadiu…a kdy uvidíme započetí staveb.To samé mě zajímá u 2.etapy Nové Karoliny.děkuji za odpověď.
  dnes 13:35ODPOVĚĎ:Náš městský obvod měl k výstavbě hotelu výhrady, a to především k zajištění dostatečného počtu parkovacích míst nejen pro zaměstnance, ale i hosty hotelu tak, aby nezabírali místa rezidentům. Bohužel tato podmínka splněna nebyla a my nemáme zatím nové informace o projektu.
  Co se týká výstavby 2. etapy Nové Karoliny, dle mých informací investor celý projekt pozastavil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 57. aggu :

  Danek: Z odpovědí Bernfeldové je jasných pár věci.
  1) Ostrava musí co nejdřív zrušit všechny městské obvody. Jsou k ničemu. Jejich vedení je k ničemu. MOaP nemá žádné zásadní kompetence pro rozvoj centra (nebo to aspoň tak prezentují, my nic, vše MMO). Ostravě úplně stačí jedna radnice (cca jeden o něco větší pařížský obvod).
  2) Je zjevné, že tato paní se do „žádných větších akcí“ pouštět nebude. Nebo nechce nebo neumí nebo dostala noty se do ničeho zásadního nepouštět. Ganz egal.
  3) Paní umí dobře zateplovat a stavět parkovací místa.
  4) Je evidentní že pro rozvoj centra – dostavby proluk, investice do veřejného prostoru je úplně zásadní jestli to bude vyhovovat provozu a uskladňování aut. Skoro každý projekt, se kterým má obvod problém se týká aut. Skoro jsem si myslel, že centrum města je prostor pro lidi a jejich potřeby mají největší váhu. Asi ne.

  Tím vláčkem na konec zabila… Takže další 3 roky čekání na nového starostu.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.