Projekt Poděbradova, víc skandinávský

Projekt Poděbradova změnil vzhled. Nyní svým stylem připomíná více severské stavby. Na původní vzhled se můžete podívat pri prokliku na tag „Poděbradova“ pod nadpisem.

Text o projektu:

Administrativní objekt, který „vyroste“ na místě po demolici stávající budovy, se nachází v centru Ostravy v bezprostřední blízkosti nově budovaného administrativního a komerčního centra Nová Karolina. Moderní budova, nacházející se v samém centru Ostravy nabízí kancelářské prostory třídy A.

Tato budova s unikátní architekturou nabízí prestižní místo v excelentní lokalitě v širším centru města s jednoduchou dosažitelností jak veřejnou, tak i osobní dopravou. Budova nabízí dostatek parkovacích stání v podzemních patrech a management budovy bude zajištěn renomovanou firmou. Pro zaměstnance a návštěvníky budou k dispozici 4 moderní výtahy, stravovací a relaxační zařízení. Při projektování této budovy se dbá na budoucí náklady klientů, a proto budova bude odpovídat třídě energetické náročnosti A.

Toto prestižní sídlo bude zajišťovat pro kanceláře 24hodinovou službu na recepci, ostrahu, má luxusní zasedací místnosti dle přání zákazníků a impresivní vestibul (lobby). Pro komfort a bezpečí zákazníků bude zajištěno duální zásobování elektrickou energií. Je samozřejmostí, že veškeré kancelářské prostory budou mít podlahové kabelové rozvody a kvalitní klimatizaci, ventilaci a řízení vlhkosti vzduchu instalované v závěsných stropech.

Moderní architektonický návrh, dostupnost a unikátní lokalita, to vše činí tento projekt velmi lukrativním. Ostrava je metropolí Moravskoslezského kraje a je třetím největším městem České republiky. Má výhodnou strategickou polohu, a to díky blízkým hranicím s Polskem a Slovenskem, a je oblíbeným sídelným městem globálních firem podnikajících nebo expandujících v regionu Střední a Východní Evropy.

Zdroj: cereinvest.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  na 3 fotce z hora je nejaka vyskova budova vzadu… to je jen ilustrace developera ze? protoze tam by mela byt pristavba domu umeni ne?

  Thumb up  Thumb down
 2. Michal :

  Pěkné, akorát ty tři vykřičníky bych si nechal od cesty.

  Thumb up  Thumb down
 3. Sanju :

  Ano, to vzadu vypadá jako Bílý stín od Pleskota… Mě se to líbí, jen mi přijde, že v původním návrhu bylo za budovou více veřejného prostoru se sochami a vodními plochami, ne?

  Thumb up  Thumb down
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: je to ona. http://www.msstavby.cz/tagy/dum-umeni/

  Thumb up  Thumb down
 5. Nimrod :

  Michal: Co máte proti vykřičníkům? Naopak je super, kdyby se investorům podařilo identifikovat se i s logem města…

  Thumb up  Thumb down
 6. mm :

  Tak teď už jen, aby to vyrostlo v nezměněné podobě, ale nějaký bližší termín asi neexistuje, že?

  Thumb up  Thumb down
 7. Crazym :

  Fantazie je krásná věc a ten kdo to nakreslil a psal text o projektu jí má očividně dost, horší je pak probrat se do reality…. Ale fandím mu. :-)

  Thumb up  Thumb down
 8. PetrP :

  Musím říct, že nejlepší ze všech návrhů… snad se to zrealizuje, bude to další obrovské oživení pro centrum…

  Thumb up  Thumb down
 9. acdlcia :

  Proč!?! Proč se všichni tak bojí zrealizovat nějaký opravdu unikátní projekt. A po zveřejnění vizualizace, která vypadá konečně jinak než všechny ostatní projekty příjdou s úpravou, která to všechno uzemní a představí standardní „kancelářkrabici“. Když jsem viděl původní vizualizace tak jsem byl rád, že se postaví opravdu zajímavá stavba. To co vidím teď je stejné jako Administrativní budova Porážková http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2010/12/ce652d53e0_72170898_o21.jpg CB Centrum http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2010/11/3d4d41069f_71094731_o21.jpg nebo CTP – Axis Office Park v Hrabové. Je velká škoda že Ostrava bude město klonovaných budov i když kvalitních projektů jako třeba studie Nové radnice Ostrava-Poruba je dost.

  Thumb up  Thumb down
 10. Summerboy :

  Vykřičníky jsou náhodou super :-)
  Ale taky docela nechápu změnu vzhledu – to se jako může? Když nějaký záměr schválí úřad, tak součástí toho nejsou vizualizace?! Jak je možné, že si to jen tak mírnix týrnix můžou změnit???

  Thumb up  Thumb down
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Summerboy: Protože to jsou jenom vizualizace. Projekt ještě nešel do úředního schvalování ( za 4 roky zpátky jsem nic nezaznamenal ani nejsou dokumenty o této stavbě na magistrátu)…..
  Je to podobné jak u Holiday Resort Čeladná , stejný investor taky napřed zveřejnil vizualizace až po delší době se projekt objevil na EIA.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.