Předprostor nádraží v Bohumíně

Město Bohumín dokončilo veřejnou zakázku pod názvem „Dopravní terminál v Bohumíně – přednádražní prostor a parkovací stání na ul. Masarykova“.

Autor: Royal Haskoning DHV ve spolupráci s Ing. arch. Jakubem Šebestou

Projekt řešil vybudování nových ploch – chodníků, komunikace vč. okružní křižovatky, parkovací stání, cykloboxy, veřejné osvětlení, mobiliáře a výsadbu zeleně českých drah a výstavbu nových parkovacích stání na ul. Masarykové, včetně veřejného osvětlení apod.
Jak můžete na následujících fotografiích vidět, dílo po dokončení je velmi zdařilé. Pochozí plochy jsou dlážděny velkoformátovou dlažbou. Mobiliář je sjednocen, převážně v tmavém odstínu. Plochy pro automobily u pobočky pošty jsou dlážděny ze štípaných žulových kostek. V ulici byly nakresleny cyklopiktogramy.

V předprostoru byly také instalována tabule, která zachycuje vývoj podoby nádraží.

Cyklopiktogramy

Cykloboxy

Nový kruhový objezd

Související články


Komentáře

 1. D-r :

  WOW!!! Tak teda v Bohumíně to jde. Proč to nejde v Ostravě?

  Thumb up 26 Thumb down 4
 2. Patrik :

  Krásné, čisté, sterilní. Snad to tak zůstane, především ten prostor před nádržní budovou.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 3. Tomin :

  D-r:Už jsem tady dlouho nepsal, protože už mi taky začala vadit zaujatost autorů k čemukoliv v Ově, což tady vnímá už docela dost diskutujících, i když si to autoři zjevně nechtějí připustit. Rovnou říkám, že mi autoři tohoto webu na tento můj názor nemusí reagovat, protože se zdárného konce nedobereme a budememe tu akorát tlouct prázdnou slámu a zaplňovat diskuzi svými subjektivními pocity. Navíc ani nemám chuť to rozebírat, protože to není můj web a je na každém si informace přebrat a když se mu nelíbí, tak třeba tento web nesledovat. Všechno to ale potom vede k tomu, že si lidi myslí přesně to, co vy. I v Ově to jde, ale ne vždy a ne všude. Namátkou např. nám. J. z Poděbrad, rohový předprostor před Novou radnicí, farská zahrada, spousta ulic v centru atd. atd. Takže sečteno a podtrženo mi při porovnání Ovy s Bohumínem vychází, že má Ova daleko více zdařilých rekonstrukcí a to nechci nijak hanit Bohumín, jenom bych byl rád, kdyby si to lidi uvědomili.

  Thumb up 16 Thumb down 15
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Tomin: Tak hlavně si udělat jiný nick, ať to vypadá jako další čtenář, co je nespokojen co. Trochu komplexnějšího přehledu a soudnosti ;)

  O tom, co zmiňuješ jsme psali také. A o mnohých dalších stavbách…
  Jiřího z Poděbrad: https://www.msstavby.cz/namesti-jiriho-z-podebrad-dokonceno-05-12-2013/
  Prokešovo náměstí: https://www.msstavby.cz/upravy-casti-prokesova-namesti-21-07-2021/
  Farská zahrada: https://www.msstavby.cz/revitalizace-parku-u-biskupstvi-4-26-07-2021/

  Thumb up 6 Thumb down 12
 5. D-r :

  Tomin: Myslel jsem hlavně předprostor hlavního nádraží v Ostravě.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Tomin :

  Martin [msstavby.cz]: Kdybyste si dali jenom trochu práce a podívali se na moji historii, vždy jsem vyplňoval i kolonku E-mail*, takže nevím co si namlouváte, ale já už od roku nevím 2010, možná dříve, kdy jsem začal sledovat tento web píši pořád pod stejným jménem a mailem, takže si uklidněte ego a rozumně diskutujte. Vím, že jste o tom již v minulosti psali, což ale nic nemění na tom, co jsem napsal.

  Thumb up 10 Thumb down 8
 7. Tomin :

  D-r: Dobře, s tím se dá souhlasit.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. PetrP :

  Vypadá to hezky, ne, že ne.. ale… Jak to, že tady nejsou hejty na to, že je tam použito asi 5 druhů dlažby vedle sebe???? 🤔🤔 Když tady byla diskuze o malé Kodani, tak jste tam malém naběhli se sbíječkama…
  Jen by to chtělo být nezaujatý, díky.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Tomin: IP adresa. ;)

  PetrP: Já bych jen upozornil, že nezodpovídáme za komentáře čtenářů, které se v diskuzi objeví. K množství použitých druhů materiálů jsme se nevyjadřovali jak v článku, tak ani diskuzi.
  https://www.msstavby.cz/uprava-havlickova-nabrezi-4-06-12-2021/

  Thumb up 4 Thumb down 9
 10. Tomin :

  Martin [msstavby.cz]: Martine nějak mi uniká pointa vaší diskuze, ale co jsem vlastně čekal. Kdokoliv tady napíše něco, co není v souladu s vaším přesvědčením je automaticky špatný a musí se mu to dát sežrat. V minulosti už jsem tu psal hodně komentářů pod jménem Tomin a nikdy jsem neměl jiné jméno, takže naposledy, zkuste si uklidnit ego a věcně diskutovat. Je to přece Váš web, tak se nechovejte jako malé dítě a nereagujte na každý komentář, který se Vám nelíbí, protože potom z toho vzniká tento balast v diskuzi.

  Thumb up 13 Thumb down 7
 11. Dan :

  PetrP: Tomin: To tu ted bude kazdy nouma u zajimaveho projektu z jineho mesta nez Ostrava psat, ze je redakce zaujata vuci Ostrave? :D :D

  K predprostoru. Vypada velmi povedene. Libi se mi velmi font na zastavce.

  Thumb up 7 Thumb down 11
 12. PetrP :

  Dan: Ňouma.. Hmm
  Ale k věci… Nikde jsem nepsal, že to psala redakce, psalo to tam dost lidí, o redakci jsem nic nepsal.
  Za druhé, neříkám, že to není super, líbí se mi to moc, ale dám krk za to, že by se tady našli takoví, kteří by to psali, kdyby toto bylo v Ostravě…

  Thumb up 3 Thumb down 5
 13. Michal :

  Co jsem se tak prohraboval dokumentací dostupnou na profilu zadavatele, tak stromy byly vysazeny do hrobečků o velikosti těch mříží, takže lze konstatovat, že s takovou se na to mohli rovnou víte co, ****** … Pokud snad postupovali nějak sofisitkovaněji, tak se s radostí nechám vyvést ze svého názoru.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Juj :

  Dávám tomu rok, než to cigáni totálně zdevastujou

  Thumb up 5 Thumb down 6
 15. Rýša :

  Juj: V Bohumíně se s bordeláři starosta nemazlí, viz jeho poslední počin, kdy do domu, před kterým byla hromada vyhozených věcí, tyto věci znovu napakoval do chodby. Psali o tom v novinách, byla i fotka.

  Thumb up 7 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.