Příbor, Za školou

Aktuální pohled na nově vznikající zástavbu rodinných domů v nové městské části Za školou v Příboře.

V území platí regulativ zástavby, který definuje podobu realizovaných domů. Území je rozděleno na dvě části (A, B). V části A je povolena výstavba domů s rovnou střechou a v části B výstavba domů se sedlovou střechou se štítem orientovaným v ose východ-západ. Nová městská část je tak ušetřena nánosu nevkusných bungalovů.

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  kéž by něco takového šlo i v Ostravě

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. Ondra :

  Regulaci zástavby rozhodně hodnotím kladně, hlavně zaplaťpánbůh omezení barev, ale první dům mi nepřijde zrovna jako ukázka, jak by se to mělo dělat. Věřím, že se spíše předpokládaly stavby ve stylu funkcionalistických vil apod. Tohle mi spíše evokuje 80. léta. Domy s šikmou střechou vypadají jednoduše, ale dobře. Za ně palec nahoru.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. donPaPa :

  Nová městská část je tak ušetřena nánosu nevkusných bungalovů.

  Toto by se mělo tesat do kamene !

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. thvari :

  Ondra: když ty domy vidím, napadá mě úplně to samé. začal se objevovat nový druh kostek, které by asi v ideálním případě měly být modernistické stavby s odkazem na prvorepublikový funcionalismus, ale daleko více připomínají právě ty různorodé brizolitové kostky z minulého režimu. mají totiž buď špatnou hmotu – místo kvádru je to často krychle, někdy jsou různé hmoty nelogicky naskládané – nebo špatný tvar a umístění oken.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Viktor F. :

  Tyto funkcionalistické kostky jsou moc pěkné Šumperáky. Sám bych si podobnou kostku rád pořídil.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.