Hlučín vyhlašuje soutěž na okolí zámku

Město Hlučín vyhlašuje soutěž na „Veřejné prostranství u kostela Sv. Jana Křtitele a zámku v Hlučíně“.

Předmětem soutěže je zpracování architektonicko – krajinářského návrhu na řešení území v okolí kostela sv. Jana Křtitele, zámku, fary a farské zahrady v Hlučíně. Území se nachází v historickém jádru města v městské památkové zóně v jedné z nejstarších částí města. Hlavním cílem by mělo být vytvoření důstojného předprostoru kostela fary a nádvoří zámku s návrhem vhodného zpřístupnění a využití farské zahrady. Návrh by měl podpořit Genia loci daného místa zejména odstraněním četných organizačních nedostatků. Území by mělo sloužit jako protiváha hlavnímu dlážděnému náměstí, jako prostor s intimnějším charakterem zaměřený na pobyt v zeleni a mezi architektonicky hodnotnými stavbami s důrazem na potřeby pěších obyvatel s adekvátním řešením dopravní obsluhy.

Zadavatel požaduje řešit prostor s ohledem na historický kontext, soudobé požadavky na vysokou úroveň architektonického výrazu a atraktivitu pro uživatele. Úlohou soutěže není radikální a nákladná přeměna, ale posílení hodnot a genia loci daného území vhodnými a citlivými úpravami, které umožní jeho lepší využívání a posílí jeho roli v organismu města.

Specifikaci zadání a jednotlivých podmínek najdete ZDE

Situace řešeného území:

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.