Náměstí Jiřího z Poděbrad dokončeno

Rok trvající rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad ve Vítkovicích skončila. První prosincové pondělí byla dokončená stavba předána do užívání.
Projekt, součást Integrovaného plánu rozvoje města „Budoucnost Vítkovic“, stál město Ostravu 56 mil. Kč včetně DPH, z 85 % je spolufinancován z Integrovaného operačního programu EU. Náměstí má nový povrch, lavičky, osvětlení,parkovací stání bez poplatku, stromy, zeleň, opraveny jsou přilehlé komunikace, mezi ulicemi Šalounovou a Erbenovou vyrostlo dětské hřiště. Revitalizace se dotkla plochy téměř 30 tis. m2.

vitkovice

vitkovice

zdroj: ostrava.cz

Související články


1 komentář

  1. mJožka :

    Z pohledu cyklistické dopravy je to absolutní špička. Pokud někdo hledáte, jak mají vypadat správné cyklistické stojany a kde mají být umístěny vzhledem k možným cílům cyklistů, tak se jeďte podívat na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Tak zdařilá rekonstrukce tu nebyla od… od… je to první zdařilá rekonstrukce z pohledu cyklisty v novodobých dějinách Ostravy :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.