Komentáře

 1. thrpst :

  Tragédie.

  Thumb up 6 Thumb down 15
 2. davidb :

  thrpst:
  Proč?
  Velikostně přesně dostačující tomu co je tam plánováno.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 3. oko :

  https://www.msstavby.cz/novy-stadion-na-bazalech-13-02-2012/

  :-D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. davidb :

  oko:
  Umístění Bazalů je prostě dopravně špatné.
  Včera jsem byl na pohár a míst pro parkování v 1 km okruhu je tolik, že se ti lidé rozptýlí.
  Stejně je to i s MHD- tramvaje proti trolejbusům jsou kapacitně úplně jinde.
  A to nehovořím o blízkém nádraží a příjezdu hostujících fanoušků.
  Takže za mně rozhodně Vítkovice- i když ta vizualizace byla moc pěkná. O tom žádná.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 5. volnoběh :

  davidb:
  Souhlasím. Bazaly samozřejmě měly úžasné genius loci a spoustu vzpomínek, to jo, ale byly naprosto morálně zastaralé a lokalita se na velkokapacitní stadion nehodí – jednak dopravní obslužností a jednak tím, že je tam všechno moc natěsno. Vítkovický stadion sice nemá zdaleka takové kouzlo, ale je moderní a komfortní, což se o Bazalech rozhodně říct nedalo. Nevýhoda ve Vítkovicích je ta atletická dráha, ale i na Bazalech byla poměrně velká vzdálenost mezi hřištěm a ochozy/tribunou. Teď je třeba se dívat dopředu a neutápět se v nostalgii. Bylo by fajn, kdyby se klub rozhodl investovat do vlastního stadionu (bez atletické dráhy) – ale k tomu bude třeba pár delších jízd v evropských pohárech, aby se naplnila kasa (viz Plzeň).

  Thumb up 6 Thumb down 3
 6. thvari :

  volnoběh: Ten stadion, jestli ma Banik mit nejakou budoucnost ve spicce ceske ligy, je povinnost. Uz kvuli tomu, ze logisticky je nesmysl mackat se na stadionu s atlety a dalsim fotbalovym klubem. Jako prechodova faze to myslim bylo vymysleno genialne, ale klub s mestem budou muset drive nebo pozdeji hledat cestu a penize na novy stadion Baniku na Slezske Ostrave.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 7. volnoběh :

  thvari:
  Ano, jako přechodové řešení je to dobré, ale samozřejmě by to mělo být provizorium. Sdílení stadionu s jiným klubem nevidím jako až takový problém (týká se to pouze zápasů, Baník stejně bude trénovat jinde než Vítkovice), ale ta atletická dráha problém je. Divácký zážitek s atletickou dráhou nebo bez, to je neskutečný rozdíl. Nejsem zastáncem mentality „na Ostravu dobrý“ – fotbalový stadion je úplně něco jiného než atletický stadion. Baník má po dlouhé době majitele, který se snad zdá být muž na svém místě – a jakmile bude klub trochu finančně i herně konsolidovaný, bude třeba se na to zaměřit. S podporou od města bych ale moc nepočítal.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 8. davidb :

  thvari: volnoběh:
  Na Bazalech byla v minulosti taky běžecká dráha, proto ten tvar a vzdálenost tribun.
  Ano, svůj stadion čistě fotbalový by se hodil, líbilo se mi kdysi koketování se Svinovem- taky Slezsko :-)
  Mělo to být někde tady- https://mapy.cz/s/3rnx8

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. marie :

  Hmm, tohle už se řešilo, co s novým stadionem. Pamatujete na to (r. 2008/2009)?

  Umístění: Ostrava-Svinov. Kapacita: třicet tisíc diváků. Cena: jedna a půl miliardy korun. První fotbalový zápas: 2013. Atmosféra: nepopsatelná.
  „Nový fotbalový chrám vyroste ve Svinově – pro město to byla ze čtyř možných variant ta nejlepší volba. Jde totiž o městský pozemek s výbornou dopravní dostupností a možnostmi pro další rozvoj,“ vysvětlil čerstvé rozhodnutí ostravských radních o umístění tolik očekávaného stadionu náměstek primátora Zdeněk Trejbal, který má celou záležitost na starosti.
  Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20090121_stadion_ostrava_svinov.html

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. aggu :

  Baník patří na Slezskou. A jednou tam i bude.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 11. volnoběh :

  marie:
  Jasně, pamatujeme, samozřejmě. Zažili jsme i několik dalších podobných „vizí“ od představitelů města. Proto bych s podporou města nepočítal. V takovém běhu na dlouhou trať město nikdy nebude spolehlivý partner. Zájmy města a zájmy klubu se překrývají jen částečně – a je naivní od města čekat podporu za všech okolností. Projekt se může vyvíjet slibným směrem, no a pak přijde nové zastupitelstvo, někdo se tam šprajcne a všechno zase stojí a dalších x let se to nehne. Pokud město sem tam uvolní nějaké příležitostné dotace, tak to je fajn, všechno se počítá, ale takový projekt musí být v režii klubu, jinak se to nikdy nedotáhne do konce.

  Thumb up 7 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.