Rekonstrukce fotbalového stadionu Bazaly

Další brutální opěrné zdi zařízly areál do svahu. Hlavní tribuna, tribuna v protisvahu i hlavní plocha vypadají dokončeně. Pracuje se na dalších hřištích a na okolních komunikacích.

Související články


Komentáře

 1. Meechee :

  Nějak si nemůžu pomoct, ale když vidím konečný rozsah prací, tak to vypadá, že za ty prachy mohli staré Bazaly zrekonstruovat a Baník mohl zůstat doma. Z původního ochozu zbylo cca 70% a je postaven zcela nově, Hlavní tribuna je sice menší, ale zase je postavena na „zelené louce“ a za peníze na výstavbu dvou dalších hřišť na místě tréninkového hřiště mohli třeba postavit nějakou jednoduchou střechu nad ochozem a „zděné“ záchody … Baník navíc opravil Šoupalku a postavil tréninkové centrum na jihu … neznám úplně detaily financování, ale nebylo třeba stavět nové Bazaly, stačilo je jenom opravit, aby splňovaly požadavky FAČR …

  Thumb up 35 Thumb down 3
 2. thrpst :

  Chce se mi zvracet. Takhle ohyzdný projekt jsem už dlouho neviděl. Vypadá to že začínáme být mistři v bourání a stavění jednoho a toho samého. Nonsens.

  Thumb up 20 Thumb down 18
 3. Jana :

  Naprostý hnus. V Ostravě je slovo architekt sprostým slovem. Vždyť to nemá žádné parametry. Hlavně že nám veřejné vysoké školy od Prahy, přes Brno, Liberec a až po Ostravu, které každoročně chrlí stovky inženýrů architektů. Ostrava se propadá do čím dál tím větší provinční zoufalosti!!!

  Thumb up 18 Thumb down 27
 4. Davidb :

  Meechee:
  Až na to parkování a dostupnost MHD.
  V tom se Bazaly s Městským stadionem nedají srovnat.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 5. Raptor :

  Stejny kočkopes, jako megalomanský úlet s Boltovým stadionem.

  Thumb up 6 Thumb down 16
 6. via :

  Bazaly by se mohly přejmenovat na Betony. Ten areál je totiž jedna velká betonová zeď. Zeď u zdi, zdi u zdí, beton střídá beton. Mně to teda výrazně nevadí (ono to z města stejně nepůjde vidět), ale za strašlivě nepovedenou považuji tu bílou stěnu pod tribunou. Výřezy na okna vypadají vesnicky a levňácky.
  Umístění sportovního areálu je velmi vhodné, páč pokud diváky nebude bavit fotbal, mohou čumět na město.

  Thumb up 14 Thumb down 7
 7. Srdíčkář :

  Ten hnusný plot kolem tam zůstane nebo ne ?

  Thumb up 16 Thumb down 0
 8. davidb :

  via:
  Tak ve svahu rovinu jinak neuděláte!

  Thumb up 6 Thumb down 1
 9. Meechee :

  via: Za prvé – nejedná se o stadion Baníku, ale o jeho tréninkové centrum, tzn. diváků tam nikdy moc nebude – proto mimochodem nechápu to obrovské hlediště, odhadem tak pro 7 – 8 tisíc lidí (jak jsem psal výše – to už rovnou mohli zrekonstruovat to původní a Baník mohl hrát své domácí zápasy skutečně doma a ne ve Vítkovicích), za druhé – hlavní tribuna není ani tak tribuna, jako spíš administrativní budova, ve které bude sídlo a zázemí klubu, takže design je tomu logicky uzpůsoben a za třetí – jak je psáno výše – fotbalové hřiště je poměrně rozsáhlá plocha a ta musí prostě být rovná, což jinak než náspem nebo zářezem a jejich zpevněním opěrnou zdí prostě neuděláte …

  Thumb up 17 Thumb down 0
 10. thvari :

  Nechci tu nikomu do ničeho házet vidle, ale vzhledem k tehdejší situaci Baníku, který nebyl daleko od krachu, je série kroků vedoucí k přetvoření Bazalů v low cost variantě na tréninkové centrum asi nejlogičtější řešení už i proto, že máme ve městě zoufalý nedostatek tréninkových ploch. Podle mě je to skvělá šance jednou postavit špičkový stadion na zelené louce, ehm, brownfieldu.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 11. petr :

  Jak vypadá nebrutální opěrná zeď?

  Thumb up 14 Thumb down 0
 12. adam :

  thvari
  Nic logickeho v tom, ze mesto poskytne sto milionu z verejneho rozpoctu soukromnikovi vymenou za pozemek, ktery potom za dvestesedmdesat milionu z verejnych penez opravi a poskytne tomu samemu soukromnikovi nevidim. Logiku by v to mel hledat prokurator. Mimochodem jestli Banik je tam kde je I s touto politickou tlackou mesta, kraje a buh vi koho jeste…….., tak to je dost smutny pribeh. To uz by to I Čavisov s touto podporou dokopal dal.

  Thumb up 5 Thumb down 11
 13. rasta :

  Lidi ja už fakt nevím co fetujete, že jste schopní napsat takové nesmysly, že se na bazalech dotuje něco pro soukromníky a nebo třeba pro Baník. Na Bazalech vznikne Regionální fotbalová akademie Moravskoslezského kraje. Zřizovatelem je FAČR. Je zaměřena na talenty z celého kraje. Pořád stejní troubové žvatlají kraviny. Běžte si hejtit někam do podchodu…

  Thumb up 28 Thumb down 8
 14. Coppola :

  No vida, už je tam místo na stadion pro 30 000 diváků i odpovídající parkoviště. Tak snad se za pár let dočkáme a začne další přestavba. :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. TomOva :

  Všude stovky nových hřišť… teď jen někde sehnat ty fotbalisty, že?

  Thumb up 2 Thumb down 6
 16. balde :

  TomOva: spíš aby se ty hřiště pořádně starali když už je vybudovali

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.