Rekonstrukce fotbalového stadionu Bazaly

Střecha je hotová a začalo pobíjení fasády vlnitým plechem. Probíhá obnova tribuny ve svahu a betonování dalších opěrných zdí.

Související články


Komentáře

 1. Julča :

  Velice pěkné sice od 1 strany to bylo hnustné ale teď je to hezké

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. aggu :

  Jednou dostaneme rozum, zboří se to a postaví nové Bazaly…

  Thumb up 15 Thumb down 11
 3. Bůh :

  aggu: Třeba se na to jenom nějak naroubuje stadion pro první ligu :) ale každopádně, jak to vidím, chtělo by to, vrátit se domů…

  Thumb up 12 Thumb down 2
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jednou dostaneme rozum, zboří se to a postaví bytové domy.

  Thumb up 24 Thumb down 15
 5. Jp :

  acdlcia [msstavby.cz]: Kolega, který bydlel ve vilkách nad stadionem, mi nedávno vysvětloval, že pokaždé, když se za ty roky a roky objevila myšlenka, že by tam vyrostly bytovky (hypoteticky), zvedl se obrovský NIMBY efekt s tím, že další lidi, tam “nikdo” nechce. Nechápu…

  Thumb up 9 Thumb down 3
 6. Tomáš :

  Neví tady někdo jak to bude s kapacitou? Na začátku se psalo 500, teď 1500, ale to je asi jen na té hlavní tribuně, co ty ochozy? To bude asi hodně, ne?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. balde :

  vizuální tragédie,víc lowcostově to vypadat nemohlo? navíc je to pohledová dominanta

  Thumb up 16 Thumb down 0
 8. donc :

  Skrze Bazaly a 100milionovou injekci na záchranu Baníku byla zrušena střední škola v Kunčicích, která by jinak tyto peníze dostala na rekonstrukci. A zkuste mi to vyvrátit pane Lenčo a paní Bálková !!!

  Thumb up 4 Thumb down 10
 9. thrpst :

  Tragédie v přímém přenosu.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 10. moon :

  Až se jednou v Ostravě postaví něco v souladu s vizualizací (alespoň zdánlivě), tak mi asi vypadnou oči z důlků, protože zatím mi to přijde jako těžké sci-fi

  Thumb up 6 Thumb down 4
 11. Jana :

  Tohle nemá se slovem „architektura“ nic společného. Ostrava stále pokračuje v linii šedosti a podprůměrnosti.

  Thumb up 17 Thumb down 2
 12. Rado :

  Tak máme na Bazalech vesnický stadión, co na to říct. Jak píše balde, víc lowcostově to snad ani vypadat nemůže. Avšak nebudu se mýlit, že tento stadiónek spadne v Ostravě do hlasovačky o Stavbu roku 2019.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 13. Meechee :

  Rado: Jana: balde: Víte o tom, že to je tréninkové centrum fotbalového klubu a ne katedrála svatého Víta ?? Co byste jako u tréninkového centra chtěli ?? Gotická lomená okna a antické sochy ?? Architektonicky je to přesně pro potřeby fotbalového klubu – administrativní budova s šatnama a zázemím pro klub a tribuna, ať se můžou přijít lidi podívat na přípravné zápasy, případně zápasy mládeže a jiné mimosezónní akce – ano, ten ochoz je větší, ale to je dáno tím, že je to v kopci. Jiná věc je, že je to skoro v centru města a takové stavby spíš patří jinam, ale v tomto případě je prostě jen zachována tradice fotbalu na Bazalech – mimochodem i díky tomu NIMBY odporu místních a ne zcela „zmapovanému“ podloží …

  Thumb up 14 Thumb down 10
 14. Raptor :

  donc: zkus si raději vybavit kolik stála predrazena rekonstrukce Mestskeho stadionu, nebyt Baniku, je dnes v ere po Boltovi celorocne prazdny, kdo videl letosni Tretru, pochopí.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 15. aggu :

  Tady si zase někteří vyhlášení hejtři pletou kostel a postel. Problém v není v tom, jak to tréninkové centrum vypadá – je to ryze účelová stavba, ale v tom, že vůbec na takovém místě vzniklo. Když mohlo vzniknout centrum mnohem velkorysejší, v přírodních podmínkách, v místech mimo centrum města.
  Je to dílo Martina Štěpánka (ODS). A je to nesmyslný projekt, který se pokrytecky schovává za „záchranu Bazalů“.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 16. O. :

  Meechee: To ze to je „jenom“ treninkove centrum provincniho klubu prece neznamena, ze to musi byt ten nejsprostejsi lowend. Nikdo tam nechce zadne anticke sochy, ale proc to zase vypada jako nejaka plechova bouda nekde u dalnice?
  PS. Na Ostravu dobre???

  Thumb up 5 Thumb down 11
 17. balde :

  O.: stačilo vypsat soutěž, at architekti udělají řešení za stejnou cenu co stálo tohle a viděli byste ten propastný rozdíl.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 18. Meechee :

  balde: Proč proboha na tréninkové fotbalové centrum vypisovat ARCHITEKTONICKOU soutěž ??? Tréninkové centrum je především kvalitní hříště/víc hřišť a barák s tělocvičnou, šatnama, skladem a pár kanclama … na architekturu se v tomto případě z vysoka se.. a dokážu to pochopit … jediné sporné je to umístění – mělo to asi stát někde na okraji města a na tom kopci mohla být třeba rezidenční zástavba – to ale zas nechtějí lidé, co tam okolo bydlí … a tak furt dokola … klubu se nedivím, že neinvestoval do „kvalitní architektury“ – proč by to dělal ? Spíš to posralo vedení města, které nenabídlo Baníku na výměnu nebo pronájem/prodej vhodnější pozemky a neprosadilo na místě Bazalů něco městotvornějšího …

  Thumb up 12 Thumb down 2
 19. Meechee :

  O.: Z označení Baníku coby „provinčního klubu“ je zřejmé, že fotbal nejspíš není váš oblíbený sport, nicméně, jak víte, že to je nejsprostší lowend/lowcost … vy jste se tam byl podívat ?? Víte, jaké technologie budou použity pod hřištěm třeba ?? Víte, jaké vybavení bude uvnitř, jaké tam budou mít ti hráči zázemí ?? Soudíte jenom podle toho, že na střeše tribuny bude plech a ne třeba sklo … a ne – neplatí a já netvrdím, že na Ostravu dobré (tak mi nic nepodsouvejte), ale na tréninkové centrum fotbalového klubu tak akorát (bude to mimochodem jedna z nejmodernějších fotbalových akademií v ČR) … píšu výše, že to není otázka architektury, ale umístění …

  Thumb up 12 Thumb down 2
 20. donc :

  Raptor: a teď k tomu připočti dalších 100milionů v přípravě na VTP, sice má město pozemky, na kterých kvete řepka, ale co dále s nimi je ve hvězdách.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 21. O. :

  Meechee: Fotbal je muj oblibeny sport. Byl bych rad, aby Banicek byl evropska extratrida, ale co si budeme namlouvat…

  Thumb up 2 Thumb down 5
 22. balde :

  Meechee: jelikožpovažuju česko za kulturní společnost a záleží nám na našem okolí v jakém se pohybujeme a žijeme, a nezáleží jestli se jedná o náměstí, stadion pro 50 000 lidí, infocentrum, veřejné toalety podchod či cokoliv jiného co mě napadne, ale pokud nás zajímá veřejný prostor jako takový tak každou jeho součást má smysl promyslet, aby tomu prostoru přidala pozitivní hodnoty

  Thumb up 8 Thumb down 0
 23. Ross :

  Ono to tak trochu vypadá jako připrava na výstavbu stadionu který byl projektovan v roce 2012…zpevnění plochy ze strany od hodin kde mělo být parkoviště + i zasazeni stadionu odpovida presně ploše kde ho plánovali 😄😄😄😄😄😄

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. forse :

  Všechno to je jenom o údržbě, když se lidé budou starat svědomitě a pečlivě, bude to pěkné. Když nebudou, nebude.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Rado :

  forse: Ono to není o údržbě, ono je to o tom, jak to vypadá a je celkem jedno, zda je to na Bazalech nebo jinde. Jak zde správně psal balde, je to o veřejném prostoru a každá stavba by si měla projít architektonickou soutěží. Nejenže se v Ostravě skoro vůbec nestaví, a pokud, tak to není něco, čím by se mohlo město chlubit.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 26. balde :

  Rado: ještě bych dodal, že pokud se staví z veřejných peněz měli bychom chtít co nejvíc muziky za t utracené peníze, a myslím že všichni dobře víme jak to bohužel funguje v ČR že „z cizího krev neteče“, a „však oni si zvyknou“.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 27. Coppola :

  Věčná škoda, že na Bazaly došlo v době, kdy byl Baník i město v krizi. Tréninkové centrum se mohlo postavit někde na Zárubku a na Bazalech už mohl pomalu být nový stadion pro 25 000 lidí…

  Thumb up 9 Thumb down 2
 28. aggu :

  balde: Z veřejných peněz se nejvíc muziky dočkají v Praze a Brně. Stačí se podívat na kvantitu a kvalitu liniových staveb. Dílem je to hezká česká tradice, dílem připokakanost zdejších politiků. A když už se náhodou objeví projekt, který by se aspoň na první dobrou jevil jako nadstandardní, hned vyskočí někdo s názorem „jestli to jako není zbytečné“.
  Ale tohle není případ tréninkového centra. Tam je to 100% hlupota odpovědné části místních konšelů, kteří našli zdroj a ztratili rozum. O nějaké historické paměti, hrdosti a podobně ani nemluvím.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.