Modernizace vítkovického stadionu

Fotogalerie výstavby nové tribuny a rekonstrukce hrací plochy.

Na posledních dvou fotkách je výstavba nového plotu vedle bývalého Ledňáčku.

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Nádhera co na to říct ! Tak se můžeme zviditelnit, sportovní turistikou !!! Jen tak dále

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. solo :

  Jak je to vlastně naplánované etapově? Teď v první etapě bude jaká část přestavěna? A v následující pak co?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jiřík :

  solo :Toto je zatím všechno na dostavbu nejsou peníze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. PetrP :

  V této etapě bude jen tribuna naproti stávající tribuně, za brankami by se měly tribuny dělat později, ale poslední dobou se proslýchá, že se dělat nebudou, pokud město půjde i do Bazalů…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Já fakt nepochopím, jaké nadpisy článků musímě dělat, aby si je lidi přečetli.. 3. článek od shora Stadion Vítkovice – Harmonogram prací …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. solo :

  Je to jednoduché, lidksá lenost je nekonečná a kdybych se na nic nezeptal je nebezpečí, že by diskuse nebyla :) takže nohy v teple a klid, vždyť se nic nestalo:)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. slosor :

  Hezké, ale mnohem raději bych viděl zrekonstruované Bazaly. :)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Balde :

  az banik bude predvadet nejake vysledky tak se muze zacit uvazovat o novem stadionu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. vvss1 :

  Balde: kde na to chodíš prosímtebe ? Baník je tradiční klub a má jedny z nejlepších výsledků historie. A to, že momentálně díky jednomu zm.dovi z Prahy, který to tady dovedl téměř až k vyhlášení konkursu, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky, nemění nic na faktu, že Baník potřebuje stadion mnohonásobně víc, než Usain Bolat na 10s jednou za rok. A nebo, že by se na vyprodaném polozrekonstruovaném stadionu hrálo lákavé derby FC Vítkovice- Heřmanice v krajském přeboru ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Jiřík :

  Balde : Až Baník bude předvádět nějaké výsledky :-D :-D :-D ??? A že Hc Vítkovice hráli i baráž a mají arénu za 2 miliardy tak ti by si podle tebe jednu dobu nezasloužili ani stadion v Porubě. Prosímtě prober se !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Fred :

  Jirik: V hale se ale nehraje jen hokej! Ta se vyuziva na nejake akce narozdil od fotbalového stadionu neustale. Probrat by ses mel ty…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Balde :

  rekonstruovany mestský stadion, by mel mit prednost protoze reprezentuje Ostravu ve světe nejvic ze vsech sportovnich stanku v Ostrave, pak by je na rade palác sportu (ten uz je rekonstruovany), a banik je na 3 miste, o stadionu se melo premyslet po zisku titulu, kdy se mohli svest na vitezne vlně, kdy na to byla nalada v Ostravě, priklad Plzeň a jejich stadion, neřikam ze Bazaly nepotřebuji rekonstrukci, ale urcite jsou tu ted dulezitejsi stavby.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Pavel :

  Důležitější stavby v Ostravě jsou, ale pokud by se mělo vybírat z těch sportovních, tak Bazaly jasně vedou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Bahno :

  Mám Baník velmi rád a rozumím touze po fotbalovém stadionu bez atletické dráhy. Nicméně si myslím, že je nereálné, aby zde na ligu chodilo dvacet tisíc diváků. Osobně by se mi zamlouvala stavba menšího stadionu pro např. 8 tisíc lidí (viz Slovácko), který by byl neustále zaplněný. Stadion pro Baník by mohl být někde na Slezské Ostravě, místa je tam dost. Myslím si, že jeho výstavba někde v poli bude mnohem levnější než rekonstrukce Bazal do moderní podoby. Bazaly jsou bohužel nemožně umístěny v kopci a stavba čtyřpruhové silnice okolo tento nedostatek ještě prohloubila. Pokud by se v Ostravě hrálo např. mezinárodní utkání, odehrálo by se ve Vítkovicích.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. vvss1 :

  Bahno : 8 tisíc ? Člověče, nemůžeš srovnávat Uh.Hradiště a Ostravu -třetí největší město v republice, navíc proslulé svou fanouškovskou základnou ! Vždyt i nyní, kdy Baník bojuje o holé bytí v lize, má průměrné návštěvy doma 7.813 lidí – třetí nejvyšší v lize! A myslím, že je předpoklad, že až se srovná ekonomika po Peterově tunelu, bude Baník hrát zpátky tam kde patří a návštěvy se zvednou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Highpressure :

  Balde: „reprezentuje ve světě…:-)). Jo jasně, Tretra je fajn,sám se na ni každý rok těším, nicméně tady jde o projekty pro ostravany ne pro oko světu. Proto si myslím, že jednoznačně mají jít peníze tam, kde se tisíce obyvatel města a širokého okolí schází ob víkend. Ne tam, kde se koná jednou za rok atletický mítink. A to jsou Bazaly.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Městský stadion Vítkovice má multifunkční využití pro více různorodých akcí. Bazaly jen pro fotbal. A kde jste přiišli na to, že se ve Vítkovicích pořádá jen tretra…. To je „trochu“ omezený pohled. A rozhodně se stadion nerenovuje pro FC Vítkovice.

  vvss1 : Takže výkon hráčů se odvozuje od finančních poměrů klubu a když bude více peněz budou lepší výsledky. Tak jestli je to o penězích a hráči taktéž, tak čest Baník…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. vvss1 :

  martin: multifunkční využití ? Prosím jmenuj mi jediné, mimo Golden Spike, které potřebuje takovouto rekonstrukci!!! Atletka juniorů, kde nebyla ani noha ? Mistrovství hasičů ? Derby MFK Vítkovice-Heřmanice ?
  Ano výkon hráčů se od toho odvozuje. Je zřejmé, že máš o sportu mylné představy, ale nezazlívám ti to. Ano, pokud by to tak nebylo, tak by vlastně ligu mohly hrát MFK Vítkovice, ktré hrají zadarmo, je to tak ? :-). Bohužel ekonomika je neúprosná.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  vvss1: Už teď jste vypsal dost a je mnoho dalších různých meatingů. Takže nemá teda multifunkční využití, než jen honěnou za balonem ? Navíc jde o městský stadion, vizitku města.

  A ještě něco. Sice legálně na pivo můžu chodit jen chvíli, ale s vámi jsem na něm nebyl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  vvss1: A o zákulisí fotbalu vím dost, abych raději fandil hokeji :o).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Balde :

  martin [msstavby.cz]: diky ze to tu nekdo napsal za me :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. vvss1 :

  Já jsem vypsal akce, kde není zapotřebí mít ochozy, nebot na tyto záležitosti nepřichází žádní lidé, na tyto sranda akce pro děti stačí hlavní tibuna.Městský stadion = vizitka města ? Probůh to je zase co ? Takže budeme mít hezký stadion, kde 364 dnů v roce nepáchne ani noha. Skvělá investice ! Jakto, že si takový luxus nedopřávají např. v Praze, kde Strahov pomalu dožívá, nebo v Brně ? Já osobně fandím i hokeji, i fotbalu i atletice, o víkendech chodím po hřištích nižších soutěží a můj pohled na věc je z úhlu návštěvníka, OBYVATELE MĚSTA. A tady mi jednoznačně vychází, že tisíce lidí raději navštíví opravené Bazaly co druhý víkend, než že by si šli s pocitem hrdosti sednout a rozhlížet se na „městský stadion“ kde se nic neděje. Rád navštěvuji Vaše stránky a v budoucnu se těším, jak budete komentovat rekonstrukci Bazalů:-). Hezkou neděli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Nimrod :

  vvss1: Vážený, ono když se nebudou opravovat Bazaly, což z investičního hlediska je větší nesmysl než Městský stadion, tak tisíce lidí budou chodit fandit Baníku právě na Městský stadion – a to třeba i když bude v 2. lize. Právě proto, že si Ostrava nemůže (podle mého názoru) dovolit ten luxus mít 2 velké stadiony, stačí opravit jeden, který bude sloužit všem….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. vvss1 :

  Nimrod: Prosím??? Rozvedte prosím svou investiční teorii, velmi mne to zajímá! V čem je renovace Bazalů větší nesmysl, než rekonstrukce stadionu ve Vítkovicích? Zajímají mne Vaše argumenty, jsem připraven Vám opovědět argumenty svými či reagovat na ty Vaše.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. vvss1 :

  Nimrod : Naštěstí na radnici zvítězil zdravý rozum a né např. ten Váš a rekonstrukci Městského stadionu típl. Tudiž bude jen tribuna naproti té hlavní bez oblouků za brankami a šmytec! Myslím, že je to pro pořádaní Golden Spike ažaž.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Jiřík :

  Nimrod : Jeden stadion co bude sloužit všem. No nevím jak se tam vleze Mládež Baníku a Vítkovic, rezerva Baníku, Juniorka Baníku, Áčko Baníku, áčko Vítkovic, Atleti SSK Vítkovice, Hasičům a dalším akcím. Vždyt ten trávník bys mohl po týdnu vyhodit a dělat každý týden nový, to je už fakt levnější ta rekonstrukce Bazalů :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. acdlcia [msstavby.cz] :

  Stadion na bazalech je velmi nešťastně umístěn, byl bych mnohem rači kdyby se zboural a na jeho místě se postavily obytné domy, v tom má Městský stadion velkou výhodu. Pokud chce baník rekonstrukci stadionu tak ať si ji zaplatí sám a nebo o to může požádat ty takzvané fanoušky, kteří ho při každém zápase akorát zdemolují, možná by si ho začali více vážit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. vvss1 :

  acdlcia: Vítám tě milý čtenáři Blesku a fanoušku TV Nova. Ano, každý zápas se ničí Bazaly a řeknu ti tajemství – každý druhý zápas se tam žerou malé děti !!! A nyní vážně – hovoříš tady o tom at si zaplatí Bazaly sami fanoušci a prosím z jakých financí se opravuje ten vítkovický stadion ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. acdlcia [msstavby.cz] :

  vvss1: blesk bych nikdy nečetl a tv nova … Sport nesleduji, ale tohle slyším pořád – světlice, vytrhané sedačky, těžkooděnci …, třeba je to jiné to nevím.

  Je to jako s Národním divadlem, nikdo vám nebrání uspořádat veřejnou sbírku. Nesmíte se na mně zlobit, ale já bych nepřispěl, na fotbal totiž nechodím. Ale třeba to výjde jako s tím divadlem, když má baník tolik věrných fanoušků. Město momentálně opravuje jeden stadion tak určitě nebude mít hned tak peníze na další. Navíc rekonstrukce Městského stadionu je projekt na kterém se pracuje již několik let ( sám jsem se podílel už na první etapě přestavby staré tribuny ) a určitě není možné ze dne na den začít něco takového. I kyby se někdo rozhodl bazaly opravit třeba dnes, tak to k zahájení stavby bude trvat ještě několik let.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Jiřík :

  Městský stadion ve Vítkovicích je taky neštastně umístěn. Po tretře nebo po tom co tam hrál Baník se ucpala rudná nejeli tramvaje tak půl hodky než se lidé dostali pryč. A to ještě všichni parkovali u čez areny. Ted si myslím že to bude ještě horší s tím parkovištěm, které je postavené na bývalém hřišti. A mimochodem těch hřišt už je žalostně málo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Nimrod :

  vvss1: Asi ten, že kapitálový rozpočet města se za poslední 3 roky „ztenčil“ o miliardu, asi ten, že rekonstrukce Bazalů by byla pouze pro fotbal a pár křiklounů na ochozech, není vyřešeno parkování atd. atd. Přijde mi logické, když jsou sportoviště multifunkční a ne jednoúčelové. Ale argumentovat psaným slovem je poměrně těžké, takže si ty Vaše klidně nechte pro sebe….stejně jde vidět, že vás nikdo nepřesvědčí

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. marian :

  Nimrod: moje argumenty pro rekonstrukci bazalů: 1. rekonstrukce vítkovického stadionu je jeden z největších ostravských tunelů poslední doby – obhajovat jej mi příjde trochu jako posvěcení této lumpárny 2. rekonstrukce zimního stadionu jsou z pohledu předražování rovněž problematické a taky se jedná o hřiště pro soukromou firmu HC Vítkovice Steel a „pár křiklounů“ 3. stadion ve vítkovicích je pro fotbal naprosto nevhodný (těm co na fotbal nechodí je to asi jedno, ale je to asi stejný nesmysl, jako filharmonie evropské úrovně sídlící v kulturáku nebo vědecká knihovna ve sklepě magistrátu). 4. peněz je dost, jen je třeba lépe hospodařit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. acdlcia [msstavby.cz] :

  marian: V tom případě bych byl rači proti rekonstrukci bazalů protože podle toho co tu píšete by z toho byl jenom další tunel. V poslední době se mi zdá že u každé stavby se vždy najde někdo kdo v ní vidí akorát tunel. Divím se že se teda vůbec ještě něco staví, ať si ty prachy teda rozeberou rovnou a je klid.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. PetrP :

  marian: Ač si přeji rekonstrukci Bazalů a jsem v každém případě pro, tak nesouhlasím s tvrzením, že ČEZ Aréna je jen pro soukromou firmu a pár křiklounů… v jhale se pořádá mnoho akcí a je využívána mnohem více, než by byla Bazaly. Navíc se tam bude pořádat MS v hokeji, což není nevýznamná akce a bylo tam spousta dalších MS nebo ME, nepočítám Fed Cup nebo Davis Cup…. Taky souhlasím, že stadion ve Vítkovicích je pro fotbal nevhodný, ale nelze argumentovat ČEZ arénou, to jsou dvě úplně rozdílné věci a úplně jinak využívané…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. marian :

  acdlcia [msstavby.cz]: PetrP: z veřejných zakázek se v čr odhadem ročně ukrade nebo nevhodnými investicemi promrhá cca 40procent jejich objemu – to jsou odhady odborníků a proto hovořit u jakékoliv veřejné zakázce jako o tunelu je naprosto namístě, specielně u rekonstrukce vítkovického athlétického oválu, kde jsou indicie jasné jak facka. jinak, čezka je opravdu využívaná i mimo hc vítkovice, ale to by byly i bazaly, i když možná ne v takové míře jako čezka, takže tento argument proti bazalům taky bledne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. Fred :

  marian: Srovnávat multifunkcni CEZ Arenu s fotbalovym stadionem, kde jsou moznosti vyuziti kvůli udrzbe travniku minimalni je hodne zcestne. Ano jednou za rok tam mozna proběhne krome fotbalu i nejaky koncert, stejne jako dosud…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. Coppola :

  Nechápu kritiku rekonstrukce Bazalů.
  1) Město by díky této akci získalo za hubičku majetek a rozsáhlé pozemky kousek od centra.
  2) Náklady na potřebnou rekonstrukci Bazalů jsou nízké oproti nákladům na obdobné sportovní projekty financované městem (ČEZ aréna, Městský stadion Vítkovice, Zimní stadion Poruba, atd.)
  3) Převzetí a rekonstrukce Bazalů může pomoci zachránit prvoligový fotbal v Ostravě. Prvoligový fotbal považuji za poměrně důležitou službu v oblasti využití volného času obyvatel třistatisícového města.
  4) Rekonstrukce by umožnila konání mezistátních fotbalových zápasů v Ostravě, kdy jeden reprezentační zápas kvalifikace ME nebo MS bych jak návštěvností, tak výnosy ze souvisejícího turismu odhadoval stejné jako přínosy Zlaté tretry, mezistátních fotbalových zápasů ale může být narozdíl od Zlaté tretry několik za rok.
  5) Nikdy jsem nezaznamenal ani desetinovou hysterii kolem mnohem pochybnějších investic města (infrastruktura pro Novou Karolinu, oprava „trojhalí“, kterou měl původně financovat developer, předražená ČEZ aréna, atd.)
  6) Fotbal je dlouhodobě ze strany města v porovnání s jinými (a méně populárními sporty) finančně nejméně podporován. Nyní by šlo jen o čátečné vyrovnání tohoto dlouhodobého znevýhodnění.
  7) Ostrava na to má. Těch 300-400 mil. Kč rozložených ve 3 a více letech se dá v rozpočtu Ostravy najít.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. marian :

  Coppola: líp bych to nenapsal. podpisuju!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. marian :

  acdlcia [msstavby.cz]: je fajn, že se v Ostravě občas něco nového postaví, ale netřeba přitom přehlížet, že je to nadruhou stranu zdroj financování politických stran a politiků. ta korupce u nás je již systémová: http://www.novinky.cz/krimi/289202-protikorupcni-policie-zkouma-stavebni-zakazky-ostravske-radnice-za-stamiliony.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Fred :

  Copolla: Tech 300-400 milionu je třeba jen na to aby se na tom stadionu vůbec mohl hrat prvoligovy fotbal!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 41. Coppola :

  Fred:
  Požadavky pro naši ligu (projekt stadiony 2012) jsou ovšem v mnohém přísnější než požadavky pro konání mezinárodních zápasů. Čili pokud by základní rekonstrukce za 300-400 milionů splňovala požadavky projektu stadiony 2012, bylo by podle mě možné na Bazalech hrát i mezistátní zápasy (Evropskou ligu, kvalifikaci ME a MS, ME do 21 let apod.)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 42. LP :

  Jak já se krásně bavím nad omezeností Ostravaku. Tu vizitku Černá Ostrava si zasloužíme, jelikož máme v hlavách černo. Zkrátka se zrekonstruuje Vítkovický stadion, začne tam Baník hrát, Bazaly se zbourají, lidi budou chvíli nadávat, pak si zvyknou a ony ty Vítkovice zase tak špatné nejsou a bude… Na bazalech se postaví byty nebo hypermarket a život půjde dál. Tak jako vždy… A nechoďte na mne s tradicí a historií! V Ostravě takové věci prakticky nejsou, a když tak jsou stejně narušené těžbou. A stadion z 50. let rozhodně za historicky ani kulturně cennou památku považovat nelze…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.