Areál Landek park – kemp

Informace k projektu „Areál Landek park – využití území na kemp.“

landek park

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Úpadek Hornického muzea jak vyšitý. Místo toho, aby se expozice rozšiřovala, stále je o co, tak za Světlíkovy vlády jde muzeum do prďous. Landek žije z podstaty, ale už několik let platí, že stačí tam jít jednou. Již několik let sleduji proměnu tohoto areálu, bohužel k horšímu. A na to, že je toto muzeum ve kdysi největším černouhelném revíru v ČR, je tam toho zatraceně málo.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 2. aggu :

  Rado: Jsou to všechno travnaté plochy na jižním okraji areálu, od tenisových kurtů dál. V místě historických objektů ani přírodních památek se nic podobného jako kempování dít nebude ;)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. trpák :

  Tzv. Radova nepřímá úměra. Čím je v Landeku víc expozicí a aktivit, tím se proměňuje k horšímu…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 4. Crazym :

  No nevím ale kemp bude muset být oplocen a oddělen od průchozí stezky Landekem a od běžných návštěvníků expozicí. Takže plocha o které zde píšou je cca 30000 m2 a to už spolkne opravdu velkou část areálu (viz foto zde: http://www.imagehosting.cz/?v=landekkemp.jpg ). Je pravdou, že se expozic nedotkne ale i tak jsem zvědavý na výsledek a vytíženost, protože dělat to s vidinou že eurofondy přispějí, my o Coloursech něco vyděláme a pak se uvidí se mi nějak nezdá :-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. balde :

  v Ostravě žádny kemp není, tudíž se o obsazenost vuebc nebojim

  Thumb up 5 Thumb down 2
 6. Rado :

  trpák: Vy jste zaregistroval nějaké nové expozice, pokud nemáte na mysli tou expozicí třeba kemp? Samozřejmě vím, že se to nedotkne památek ať už technických či přírodních, nicméně jde v tom cítit ta pomalá degradace. A když přihlédnu k tomu, že část budov je nabízena k pronájmu (na webu Vítkovic), co k tomu dodat…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Mimo hornické expozice nabízí Landek sportovní využití, bowling, dobrou restauraci atp. Navíc, se bude (jestli se tam už něco děje nevím )opravovat úřednická vila na vrcholu Landeku. Další plus. Je připraven projekt na rekonstrukci areálu, který je na webu. Revitalizuje se odstavné rameno řeky Odry. Teď ten kemp.

  Takže vlastně jo. Jde to do kytek :)

  Že nabízí Vítkovice nemovitosti se nedivím. Soukromník se snaží o využití areálu. A když budou mít objektu náplň v kontextu, tak proč ne.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Rado :

  martin [msstavby.cz]: Ale potom už to nemá s muzeem moc společného, už teď se spíše jedná o volnočasový areál než muzeum. Vycházím z podstaty vzniku Landeku, čili uchovat odkaz na hornickou minulost Ostravy a mám na mysli sbírky, které jsou celkem chudé. Ty se nerozšiřují a to je kámen úrazu, tam to skřípe. Prostě pod huťařským vedením tato těžařská expozice těžce ostrouhala a ten ujíždějící vlak je hodně patrný.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: A komu vadí, že jsou na Landeku i volnočasové aktivity. To místo k tomu vybízí. Kdysi tam byla fajn výletní restaurace se super vyhlídkou na město a myslím, že nikdo nebrbral,že je to jen místo pro těžbu. A nyní to nemusí být „jen“ muzeum.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. aggu :

  Rado:
  Rado, změň si nick na antisvětlík, všichni to vzhledem ke tvému snažení pochopíme.
  Ještě jednou, kemp a další „mimomuzejní“ objekty budou úplně jinde než objekty muzea.
  Ano, kdyby stála tuna koksovatelného 400 USD, tak by OKD mohla Landek oprašovat dál a kupovat exponáty z Jižní Afriky. Já jsem rád, že Landek je alespoň v hibernaci a dočká se tak lepších časů.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Rado :

  aggu: Já to chápu, že to bude mimo objekty muzea, nicméně je to stále v areálu původního dolu. Co tím chci říct, tohle provést v Příbrami někde na Anně nebo Ševčínském dole, tak se tam zvedne vlna nevole, že to k muzeu nepatří. OKD už nemá s muzeem nic společného, tuším, že Vítkovice mají závazek na 20 let ho nějak držet pohromadě a poté je jedno, co s ním bude. Řekl bych, že Landek pomalu nabírá podobný osud jako Stodolní. Kdysi něco extra, něco výjimečného, nyní nic světoborného. Proti panu Světlíkovi nic nemám, jen jde vidět, kam směřuje svůj zájem. Ono jde také o identitu Ostravy, nikdy nebyla jen hornická a nikdy ne jen hutnická. Současný obraz ale hovoří o něčem jiném.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. aggu :

  Rado: Chiméry. Představy. Co by udělali v Příbrami, co udělá důchodce Světlík za 10 let… Landek nebyl nikdy nic extra, byl to důl. Možná byl něco extra před 30000 lety, kdy tam náš děda našel uhlí a upek si zajíce, zatímco v Praze chroupali žaludy. Relevantní technické/hornické muzeum tam JEŠTĚ nestačilo dorůst. Já mám taky k hornictví mnohem blíž, ale mokré kapesníčky je třeba posílat na OKD.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. aggu :

  Se musím opravit, Landek samozřejmě nikdy nebyl důl. Jsem stejný diletant jako uředník, který nechal vyrobit dopravní infotabule s názvem „Důl Landek“. Shame on me.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. aggu :

  Jsem si udělil trest a 100x opíšu: Založen 1835, pojmenován Strojní jáma, v roce 1845 dostal jméno Anselm, v 1942 Petershofen I-IV, v 1945 Anselm, v 1946 Masaryk I, v 1952 Eduard Urx.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. thvari :

  aggu: tak to by chtělo rychle tam to důlní muzeum udělat, zvlášť dokud je EU stále štědrá na dotace. využijme toho, dokud to jde.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. aggu :

  thvari: Landek není, pokud se nepletu, NKP. Za to je NPP, ale to je něco jiného a peníze se tu taky netočí.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.