Akvárium Landek

V areálu Landek Parku bylo otevřeno akvárium o objemu 5000 litrů.

Zaměřeno je hlavně na ryby z povodí řeky Odry. K vidění jsou nejen kapři a plotice, ale i okouni, candáti, parmy, oukleje a další rybí zástupci.
Akvárium Landek je přístupné v květnu ve všední dny od 14 do 18 hodin. Od června pak bude provozní doba po celý týden od 10 do 18 hodin.
Cena za vstup je devadesát korun pro dospělé a sedmdesát korun pro děti a seniory. Pro rodiny s dětmi je připraveno zvýhodněné vstupné.

celá galerie + zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. jiřík :

  Přijde mi to celkem malé za 90 kč. Nemáte někdo více fotek zevnitř ?

  Thumb up 9 Thumb down 1
 2. Tonda :

  Také mi to přijde trošku neadekvátní, i ty prostory pro ryby ale s konečným závěrem počkám na osobní prohlídku. Doufám, že to nebude stejná hrůza jako tehdy to mořské akvárium na černé louce…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Já tam jezdím poměrně často a viděl jsem jak se rekonstruovalo a tam měli obrovské bloky polystyrenu a já si říkal co to asi bude a ejhle akvárium. V sobotu chtěli 50,- Kč vstupné, asi zahajovali akční cenou :-) Každopádně v druhé půlce budovy otevřeli Občerstvení U Ledňáčka http://screenshot.cz/1ZNAN/ a celkem i pobavili http://screenshot.cz/60N2O/ Čím ale nepobavili je sociálka http://screenshot.cz/4DX81/ vyloženě sezónní záležitost na narejžování něco peněz a pak na zimu zavřít :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Rado :

  Celé hornické muzeum na Landeku jde do kytek, stává se z toho areál pro kempink, rybáře apod., ale v době, kdy vidíme, jak roste Hornické muzeum v Příbrami nebo Podkrušnohorské technické muzeum, jde Landek přesně opačným směrem. Ostrava vyrostla na uhlí, ale nějak se za to těžce stydí…

  Thumb up 9 Thumb down 5
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Konkrétní čísla?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 6. Jana :

  Rado: Člověka mrzí, že je dokonale zastíněno jméno člověka, který v 90.letech celé muzeum vybudoval… Jinak máte pravdu. Landek už dávno není místo, které by mohlo nadchnout.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 7. Slosor :

  90 Kč za pár akvárek jak někde v hypermarketu je fakt úlet. A ty polepy na oknech, škoda slov.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 8. Rado :

  Martin [msstavby.cz]: Tak např. Landek Park, za poslední roky přidal pouze koníka Ferdinanda, z techniky nepřibylo lautr nic. Podkrušnohorské muzeum přidalo lokomotivu 27E „krokodýl“ a Hornické muzeum v Příbrami se rozšířilo o areál šachty č. 11. Čili nezdá se vám to jako nepoměr maketa koníka – lokomotiva a areál dolu vč. težní věže strojovny, kompresorovny? Landek park je největší rozlohou, ale to je tak všechno, jinak s návštěvností jde rok od roku dolů. Rozhodně není těch 127 000 jako v Příbrami. Rozloha není to samé jako rozsáhlost sbírek. Na Landeku na rozšiřování exponátů zcela rezignovali, to je to nejsmutnější. Ten se veze na Vopaskově vlně, ale s jeho vizí už to nemá nic moc společného.

  Thumb up 12 Thumb down 8
 9. Cyril :

  Rado: omlouvám se za mínusko, překlikl jsem se a nejde to opravit… souhlasím!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Netvrdím, že jsem spokojený s tím, jak areál vypadá. Nicméně narozdíl od Příbrami nebo Podkrušnohorského muzea není Landek jediným areálem na území Ostravy připomínající hornickou minulost. Máme zde Důl Michal, Alexander, Dolní oblast. A vůbec ne jediným muzeem s hornickou činností v kraji… A další, že.

  Aktuální čísla o samotném Landek Park nemáš, ale hned si troufáš „tvrdit“. Pokud si dobře pamatuji, tak se oddělená návštěvnost Landeku počítala také na více jak 100tis.

  A že má areál i jinou funkci než čistě výstavní? Vadí to? Vadí, že tam je obnovené slepé rameno Odry, že tam jsou příměstské tábory a kemp?

  Thumb up 6 Thumb down 2
 11. Rado :

  Martin [msstavby.cz]: Kdyby byla čísla za Landek Park dohledatelná, asi by to byla jiná, ale spadá pod DOV, kde DOV míchá dohromady úplně vše, kdo areálem projde, čili včetně Colours, Beats for love atd. To platí i o Landeku, kde máte i tenisty, rybáře atd. Ale má se za to, že je to kolem 40 tis. návštěvníků muzea. Čili ukazatelem by měl být počet prodaných vstupenek, aby se ukázala pravda. Narážel jsem na Landek proto, že se pyšní titulem největší hornické muzeum v ČR, což není pravda, největší co do velikosti expozice je Příbram, rozlohou Ostrava. Jde mi o ten zcela promarněný potenciál, kdy to muzeum vůbec neroste a už vůbec nepodává ucelený obraz o těžbě uhlí na Ostravsku a Karvinsku. Právě ta rozloha měla být hybatelem pro to ukázat opravdu vše, jenže je tam všeho jen zlomek. A oproti jiným muzeím stagnuje. Za to se na Michalu snaží, Alexander není muzeum a o ostatních muzeích v kraji bych raději pomlčel. Bavíme se o Ostravě a trošku mi to připomíná takové vzpomínání, ale nějaká vize, plán, tak to bohužel sorry. Jak někteří vědí, co se bude přesně odehrávat na DOV, na Landeku to ví snad jen pan bůh. A že má areál jinou funkci než výstavní, mi vadí. Jednou to má titul kulturní památky a mělo by to být zavazující, ne dělat si z toho holubník.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Takže data o návštěvnosti Landek parku nemáme ani jeden.
  A bavíme se tu o tom, že je největší jen rozlohou? Kde se prezentuje, že je největší v zemi co se týče expozice?

  Jak bys ho pozvedl ty?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 13. Crazym :

  Tak další „drobnost“ posunula Landek na mapu atraktivnějších destinaci pro spoustu fandů caravaningu, byl zde zřízen Stellplatz https://www.msk.cz/cz/rozvoj_kraje/landek-park-v-ostrave-otevira-novy-stellplatz–130287/ a věřím tomu, že bude využívaný hojně jen co se to objeví na zájmových webech a rozkřikne se to. Ono už camp je caravanisty i lidmi jen se stany dost využíván. A tohle je přesně to co je standardem lákajícím turisty.
  http://www.dolnivitkovice.cz/documents/360210/0/DSC_8839.JPG/870eb0fa-6d85-4bfe-b9af-ff373343dc97
  http://screenshot.cz/XBP6W/
  http://screenshot.cz/FCC0I/
  Takže bych to neviděl tak pesimisticky s tou návštěvností, zde např. v reportáži zmiňují 300 tisíc návštěvníků ale otázkou je zdroj https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000016535/landek-park-v-ostrave-laka-milovniky-karavanu

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Crazym :

  A taková to byla sláva a paráda a dnes
  http://screenshot.cz/R83A1/
  http://screenshot.cz/NXD1Z/
  Sice se předpokládá, že to uvedou do původního stavu ale ta hospodárka kdy pravá ruka neví co dělá levá :-(

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.