Rezidence Rooseveltova

Fotografie Rezidence Rooseveltova v Opavě.

Dům je ideálním příkladem, jakým směrem by měla směřovat městská zástavba. Objekt zaplnil proluku v blokové zástavbě. Respektuje uliční a výškovou čáru. Ve vnitrobloku poskytuje obyvatelům soukromí. Kombinuje více funkcí, v přízemí prostor pro obchodní jednotku. V patře posléze byty.

Dům byl sice dokončen již v roce 2013, ale jelikož my z redakce webu se pohybuje většinu času po Ostravě a čtenáři z Opavy se očividně nechtějí podělit o své novostavby se zbytkem kraje, publikujeme článek až nyní.

opava

opava

opava

zdroj fotografií: ekobau-invest.cz

Související články


Komentáře

 1. LoLec.CZ :

  Moc pěkné! Teď už snad jen vyšperkovat tu zastávku a šílený plechový plot. Ale to už jsou zase jiní vlastníci, a tak nezbude, než se s tím smířit.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. LP :

  LoLec.CZ: Můžu se zeptat co se Vám na tom líbí?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. LoLec.CZ :

  LP: ok, uznávám, je to „jen“ hranatý kvádr. Ale do městské zástavby místo proluky? Proč ne.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. LP :

  LoLec.CZ: Je to jen další nevyužitá příležitost, škoda…

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. aggu :

  Jednoduchý barák, ale dobrý a městotvorný. Francouzská okna (akorát to zábradlí je až moc „baumaxovské“, a konečně i s obchody v parteru, kdyby byl v přiznané cihle tak slintáte. Takhle nějak bych si představoval že bude stavět Ostrava sociální byty (neplést s ubytovnami). Podobně jako ve Vídni. A klidně by tak mohla vypadat celá čtvrť.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. David :

  Další sr**ka. A průser jsou ty balkony a okna ve dvoře – jsou na sever!!! Tady stará studie PLATFORMY http://www.platformaarchitekti.cz/dobry-dum/

  Thumb up 0 Thumb down 2
 7. aggu :

  David: V čem jsou okna a balkony ve dvoře „průser“? Že je tam stín? No a? V ulici by působily imho „podivně“. A na jih mají velká okna do ulice.
  Takhle nějak si představuji levnou městskou, startovací bytovku.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.